loading
عنوان پاپ اپ از شده

ورود به سایت
شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات سایت ماشین

کاربر گرامی، لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سایت ماشین به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت ماشین هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خرید و فروش ماشین، نمایشگاه ماشین و سایر خدمات ارائه شده توسط سایت ماشین به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سایت ماشین است. توجه داشته باشید که ثبت آگهی فروش ماشین و ثبت نمایشگاه ماشین نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت ماشین از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سایت ماشین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سایت ماشین تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت آگهی یا هرگونه استفاده از خدمات سایت ماشین اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات سایت ماشین استفاده می‏‌کنید، آگهی خود را ثبت می‏‌کنید و یا به سایت ماشین ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که سایت ماشین به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد سایت ماشین برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه سایت ماشین را در پروفایل خود لغو کنند.

توجه داشته باشید که 1000912 تنها شماره‌ای است که سایت ماشین از طریق آن برای کاربران خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان سایت ماشین، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام سایت ماشین است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@mashin.ir اطلاع دهید.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

سایت ماشین به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

سایت ماشین متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت ماشین، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سایت ماشین، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سایت ماشین جزئی از اموال سایت ماشین محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سایت ماشین است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سایت ماشین محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سایت ماشین و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سایت ماشین است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست آگهی ها، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت ماشین و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای سایت ماشین محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات سایت ماشین، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. سایت ماشین خدماتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال ندارد و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به ثبت و پرداخت اقدام کنند.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.mashin.ir است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت ماشین هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.mashin.ir ندارد و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از روشهای ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

تعریف کاربر

 • روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است.
 • سایت ماشین به کاربران خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت آگهی می‌‏دهد.
 • کلیه آگهی‏های ثبت شده در سایت ماشین به وسیله ارسال کد آگهی از طریق پیام کوتاه، در صف بررسی قرار می‏‌گیرند.
 • آگهی های ثبت شده از سوی کاربران، ابتدا توسط سایت ماشین بررسی و تائید شده و سپس نمایش داده خواهد شد.
 • چنانچه اطلاعات ناقص از سوی کاربر ارائه گردد، سایت ماشین بر اساس صلاحدید خود اقدام به اصلاح و یا حذف اطلاعات ارائه شده می نماید.
 • هر آگهی فروش صرفا جهت نمایش اطلاعات یک ماشین بوده و درصورت ارائه اطلاعات اضافی در مورد ماشینهای دیگر بصورت اتوماتیک حذف خواهد شد.
 • چنانچه قیمت ماشین درج شده در آگهی در محدوده قیمت های از پیش تعیین شده نباشد، سایت ماشین بنا به صلاحدید، قیمت را حذف و یا به توضیحات آگهی منتقل خواهد کرد.
 • ارائه هر نوع توضیح غیر از توضیحات مربوط به ماشین آگهی شده شامل (نمایشگاه، نمایندگی، رنگبندی، تعداد ماشین و ....) بصورت اتوماتیک حذف خواهد شد.
 • چنانچه کاربران با ارائه قیمت های نامناسب و یا تو ضیحات نادرست به نوعی سعی در بهم ریختگی و آشفتگی بازار را داشته باشند بدون هیچگونه تذکری کاربری آنها مسدود و پیگرد قانونی خواهد داشت .
 • چنانچه کاربران با ایجاد کاربری های مختلف سعی در ایجاد نوسان قیمت در بازار را داشته باشند بدون هیچگونه تذکری کاربری آنها مسدود و پیگرد قانونی خواهد داشت .
 • عرضه کنندگان اطلاعات (ماشین، تجهیزات جانبی، خدمات تخصصی و ...) پس از درخواست از سوی متقاضیان، می توانند بدون دخالت سایت ماشین نسبت به ارتباط مستقیم با متقاضیان اقدام نمایند.
 • سایت ماشین مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف نمایش آگهی اقدام کند. حق توقف نمایش آگهی به هر دلیل و بدون اطلاع قبلی، برای سایت ماشین محفوظ است.
 • کاربران باید هنگام ثبت آگهی مورد نظر خود، فرم مربوطه را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، تایید آگهی امکانپذیر نخواهد بود.
 • در سایت ماشین، ثبت کننده اطلاعات، شخصا مالک مطالب ارائه شده محسوب می شود و سایت ماشین نسبت به اطلاعات ارائه شده هیچگونه مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت.
 • با توجه به ثبت سیستمی آگهی، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است کاربران هنگام ثبت آگهی، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود، برای ثبت آگهی خود از پنل کاربری با مشخصات حقوقی اقدام کنند.
 • کاربران پس از درج آگهی خود قادر به تغییر اطلاعاتی از قبیل برند، مدل و سال خودرو خود در آگهی نمی باشند.

لینکهای ارتباطی

سایت ماشین ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل سایت ماشین نیستند و سایت ماشین هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت ماشین این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سایت ماشین لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از سایت ماشین اداره می‌کنند، بنابراین سایت ماشین نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید که مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت ماشین باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا

سایت ماشین نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده ماشین استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است سایت ماشین تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد.

وب ‏‌سایت ماشین هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت ماشین تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

سایت ماشین ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.

© کلیه محتویات سایت ماشین شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت ماشین تعلق دارد.

نمایندگی

سایت ماشین در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی سایت ماشین اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، سایت ماشین هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

سایت ماشین خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.