فورد کوگا ۲۰۱۷

فورد پس از معرفی اکو اسپرت (EcoSport) به‌روز رسانی شده در سال گذشته، امسال کوگای جدید و اس.یو.وی اج (Edge) بزرگتر را عرضه می‌کند.

فورد به تازگی از کوگای جدید پرده برداری کرده است. این خودرو ساز ماشینی را به مشتریان عرضه کرده که از نظر تکنولوژی پیشرفته‌تر و طراحی آن اسپرتی‌تر است و یکی از محبوب‌ترین ماشین‌های اسپرت در اروپا است. کوگای پیشرفته‌ی جدید تکنولوژی‌هایی را عرضه می‌کند که رانندگی را ساده‌تر، ایمن‌تر، لذت‌بخش‌تر و در درسترس‌تر کرده. این تکنولوژی‌ها شامل سیستم ارتباطات و سرگرمی SYNC 3 و نیز تکنولوژی‌های کمک به راننده، طراحی داخلی ارگونومیک و راحت و یک موتور دیزلی۵/۱ لیتری ۱۲۰PS است.

 

فورد کوگا ۲۰۱۷

فورد پس از معرفی اکو اسپرت (EcoSport) به‌روز رسانی شده در سال گذشته، امسال کوگای جدید و اس.یو.وی اج (Edge) بزرگتر را عرضه می‌کند. همانطور که در HIS (تحلیل فروش صنعت خودرو) پیش‌بینی شده بود فورد در حال تقویت مجموعه‌ی اس.یو.وی خود است تا جایگاه خود را از فروش ۲۷ درصدی تمامی خودروها در اروپا افزایش دهد. کوگا و اج درمیان خودروهای کاملاً بازنگری شده‌ی فورد هستند که در سه سال آینده در بازار اس.یو.وی ها رقابت می‌کنند.

کوگا نقطه‌ی تمرکز شرکت در گسترش بخش اس.یو.وی خود است. این خودرو در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار عرضه شد. فروش آن در ۲۰۱۵ تعداد ۳۲۹۳۶ دستگاه بود که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ به میزان بیش از ۳۵ درصد افزایش داشت.

 

فورد کوگا ۲۰۱۷

SYNC 3
فورد کوگای جدید به راننده اجازه می‌دهد تا با سیستم جدید SYNC 3 جدید، با استفاده از فرمان‌های صوتی ساده‌تر، سیستم‌های صوتی، راه‌بری و تهویه را به علاوه‌ی اتصال تلفن های هوشمند کنترل کنند. فورد از بیش از ۲۰۰ هزار نظر و کامنت در میان موسسه‌های تحقیقاتی و نظرسنجی ها استفاده کرده تا این سیستم بیش از قبل مشتری محور باشد.
سیستم SYNC 3 با دستورهای ساده شده و پشتیبانی از ۵ زبان بیشتر عملکردی سریعتر را ارایه می‌کند. تنها با فشردن یک دکمه و گفتن «قهوه میل دارم»، «بنزین لازم دارم» و «می‌خواهم پارک کنم» راننده به نزدیکترین کافه، پمپ بنزین و پارکینگ راهنمایی می‌شود و با دستورهای متناسب می‌تواند ایستگاه قطار، فرودگاه و هتل‌ها را پیدا کند.
این سیستم با یک نمایشگر لمسی ۸ اینچی کار می‌کند؛ درست مثل یک تلفن هوشمند. در مدل جدید دکمه‌ها بزرگترو کار کردن با آنها راحت‌تر شده است و همچنین برای اولین بار امکان حرکت لمسی ورق زدن ایجاد شده.

 

فورد کوگا ۲۰۱۷
تکنولوژی پیشرفته برای پارک راحت‌تر
فورد کوگای جدید با استفاده از تکنولوژی‌های کمک راننده‌ی پیش‌رفته‌ی فورد رانندگی و پارک کردن را برای مشتریان راحت تر می‌کند. سیستم پارک دو فرمان جدید تکنولوژی کمک پارک فعال را که توسط بیش از نیمی از کشتریان انتخاب شده بود تقویت می‌کند. با استفاده از حسگرهای فراصوت بیشتر، پارک دو فرمان با فشار تنها یک دکمه محل پارک مناسب را در میان خودروهای مجاور یا در کنار خیابان پیدا می‌کند و راننده تنها باید گاز و ترمز را کنترل نماید. این تکنولوژی همچنین به راننده کمک می‌کند تا به راحتی از جای پارک خود خارج شود.
این خودرو همچنین از ورژن جدید سیستم پیش‌گیری از تصادف فعال شهری استفاده می‌کند. نسخه‌ی فبلی تا سرعت ۱۹ مایل بر ساعت فعال بود که این سرعت تا ۳۱ مایل بر ساعت افزایش یافته. این سیستم با سنسورهایی در جلوی خودرو اجسام ثابت پیش روی ماشین را تشخیص می‌دهد و اگر ماشین با سسرعت به آنها نزدیک شود ترمزها را آماده می‌کند. اگر راننده همچنان به آن جسم نزدیک شود و به سیستم پاسخ ندهد به طور خودکار گشتاور موتور را کاهش داده و ترمزها را فعال می کند تا اثر برخورد را کاهش دهد یا از آن پیش‌گیری کند.

 

فورد کوگا ۲۰۱۷
جدیدترین نسل تکنولوژی مای کی (MyKey) به دارندگان کوگا این امکان را می‌دهد تا یکی از سویچ‌های خودرو را برای رانندگان جوان‌تر برنامه‌ریزی کنند تا برخی ویژگی‌های اختصاصی را تنظیم کند: تماس‌های موبایل را قطع کند، حداکثر سرعت را محدود کند، از غیرفعال شدن سیستم ایمنی کمکی راننده جلوگیری کند، حداکثر صدای سیستم صوتی را محدود کند، و اگر سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده نمی‌کنند سیستم صوتی را کلاً غیرفعال کند. این سیستم سطوح تنظیمات متفاوت و متنوعی را برای سقف سرعت و هشدارهای سرعت در اختیار می‌گذارد.
موتور قدرتمند با راندمان بالا
موتور ۵/۱ لیتری ۱۲۰PS TDCi بنزینی که در این خودرو معرفی شده است امکان اتفاده از سیستم چرخ جلو محرک را ارایه می‌کند. با این موتور، فورد افزایش بهره‌وری سوخت و کاهش آلایندگی حدود ۵ درصدی را هدف گرفته است. کوگا همچنین با موتور ۲ لیتری دیزلی TDCi 150PS در سیستم چرخ جلو محرک و نیز چهار چرخ محرک هوشمند عرضه شده.

 

 

 

فورد پس از معرفی اکو اسپرت (EcoSport) به‌روز رسانی شده در سال گذشته، امسال کوگای جدید و اس.یو.وی اج (Edge) بزرگتر را عرضه می‌کند.

تصویر مرتبط

فورد کوگا ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :