MG 3 2017 ؛ جذابیت با طعم جلوه‌های ویژه

اگر بخواهید اتومبیل خود را تبدیل به نمونه‌ای خاص کنید که بخوبی نظرها را جلب نماید شاید تزیین آن با برچسب های رنگی یکی از راه‌ها باشد، یعنی همان کاری که در MG 3 شاهد آن هستیم.

شاید یکی از علت های این کار آن باشد که ظاهر ۳ متعلق به مد چند سال پیش بوده و سازنده تلاش کرده این نمای قدیمی را با متوسل شدن به جلوه‌های ویژه جذاب کند. البته قیمت ۷۵۰ دلار برای این طرح گرافیکی به ویژه در مقایسه با قیمت ۱۱۵۰ دلاری رینگ‌ها کمی گزاف به نظر می‌رسد. حال که صحبت از قیمت شد باید بگوییم که قیمت پایه MG 3 با احتساب مالیات ۱۳۹۹۰ دلار می‌باشد. برای تیپ میانی که به سول معروف است باید ۱۴۹۹۰ دلار و برای تیپ فول که اسنس نام داشته و در این آزمون مورد بررسی قرار گرفته ۱۵۹۹۰ دلار بپردازید.
موتور ۱٫۵ لیتری چهارسیلندر این هاچ بک کوچک ۱۰۴ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۰۰۰ و ۱۳۷ نیوتن متر گشتاور در دور ۴۵۰۰ تولید می‌کند. این آمار برای این کلاس بد نیست اما خود موتور داستان دیگری دارد. این پیشرانه ۴ سیلندر در سربالایی‌ها بطور کامل شما را ناامید کرده و برای حرکت باید پای خود را تا انتها روی پدال گاز فشار دهید. حتی در شیب‌های ملایم بزرگراه‌ها و جاده‌ها نیز این ضعف موتور مشهود است که در این خصوص کلاچ نیز بی تقصیر نیست. کلاچ MG 3 خلاصی کمی دارد و حتی راننده‌های باتجربه را نیز برای دفعات اول به زحمت میاندازد. این ویژگی‌ها موجب شده مجموعه گیربکس چندان کاربرپسند نبوده و شاهد تعویض دنده‌های نرمی نباشیم. درباره گیربکس باید گفت برای این هاچ بک گیربکس اتوماتیک در نظر گرفته نشده که یک ضعف بزرگ نسبت به رقبا محسوب می‌شود.
مصرف سوخت ۳ نیز چنگی به دل نمی‌زند. برخلاف رقم ۵٫۸ لیتری در صد کیلومتر که توسط سازنده اعمال شده چیزی که ما در طی آزمایش در مجموع جاده و شهر به آن رسیدیم ۸٫۲ لیتر در صد کیلومتر بود. ترمزها در جلو دیسکی و در عقب در کمال تعجب کاسه‌ای است و عملکردش آنطور که انتظار داشتیم نبود و به ویژه در سرازیری ها نمی‌شود خیلی به آن اتکا کرد.
همانطور که گفته شد در مسیرهای کفی MG مشکل چندانی ندارد و حتی می‌توان گفت و چابک نیز هست. اما کافی است پدال گاز را کمی بیشتر فشار دهید تا محدودیت‌های آن آشکار شود. تایرهای آن با رینگ های ۱۶ اینچی در تیپ اسنس ارتعاشات ناشی از سطح جاده و بخصوص جاده‌های بی کیفیت را در سرعت های بالا به اتاق انتقال داده و موجب لرزش‌های خفیفی می‌شوند. اما همین مقدار کافی است تا با توجه به شیشه عقب و آینه عقب کوچک در دید عقب دچار مشکل شوید.
تجهیزات ویژه تیپ فول که مورد تست قرار گرفته بطور عمده عبارتند از رینگ‌های ۱۶ اینچی رنگ شده، کیت بدنه شامل اسپویلر بالای درب صندوق و رکاب‌های طرفین، کروز کنترل (که در تیپ‌های پایین تر شاهد آن نیستیم)، سنسور پارک، دوربین عقب، چراغ‌ها و برف پاک کن‌ها خودکار و چراغ‌های روزتاب LED. سیستم مولتی مدیای ۳ حداقل در این تیپی که ما آزمایش کردیم کامل بوده و شامل اتصال بلوتوث (با قابلیت اتصال موبایل به خودرو) و USB، پخش CD و نمایشگر لمسی برای هدایت ماهواره‌ای بود. اگر از هدایت ماهواره‌ای صرف نظر کنید به جای آن یک فضای قرار دادن اشیا در بالای داشبورد خواهید داشت. ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را بکنید چرا که برنامه هدایت ماهواره‌ای MG اصلا کاربرپسند نبوده و نیاز به یک اپراتور شش دانگ دارد.
صندلی‌ها و فرمان ظاهرا از چرم، البته نه چرم بسیار باکیفیت پوشیده شده‌اند. با توجه به قیمت خودرو جنس مواد استفاده شده روی ستون‌ها و سقف در داخل خوب است. فضاهای ذخیره سازی در پنل‌های درب جلو به اندازه‌ای است که بتوان یک بطری ۶۰۰ سی‌سی را در آن قرار داد اما در عقب به همین اندازه نیز گنجایش ندارد. در بین صندلی‌های جلو نیز دو فضای دیگر وجود دارد که از آنها برای تکیه گاه آرنج نیز می‌توان بهره برد. در خصوص فضای صندلی‌های عقب نیز برخلاف آنچه از ظاهر خودرو برمی‌آمد کاملا جادار بوده و برای پاها و سر احساس تنگی نمی‌کنید که در این خصوص MG 3 بسیار بهتر از رقبایی مانند فولکس پولو، اشکودا فابیا یا مزدا ۲ می‌باشد. اما صندلی‌ها کاملا تخت بوده و نشیمنگاه آن نیز کوتاه است.
حجم صندوق عقب ۲۵۶ لیتر است که از مزدا ۲ چند لیتر بیشتر بوده اما از عمده رقبایش کوچک‌تر همچون هوندا جاز و اشکودا فابیا کوچک‌تر است. در خصوص تجهیزات ایمنی MG 3 به شش ایربگ، ترمز ضد قفل، توزیع قدرت الکترونیکی ترمزها و قفل اتوماتیک درب‌ها مجهز بوده و از مرکز تست تصادف یورو NCAP 3 ستاره دریافت کرده است.
مدل ۲۰۱۷ MG 3 نیاز به بهسازی‌های بیشتری از نظر فنی و حتی ظاهری داشت. این خودرو اکنون باید با رقبای ایمن‌تر، قوی‌تر، زیباتر و البته مجهز به گیربکس اتوماتیک دست و پنجه نرم کند و قطعا در این مسیر کار دشواری خواهد داشت.

اگر بخواهید اتومبیل خود را تبدیل به نمونه‌ای خاص کنید که بخوبی نظرها را جلب نماید شاید تزیین آن با برچسب های رنگی یکی از راه‌ها باشد، یعنی همان کاری که در MG 3 شاهد آن هستیم.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر MG 3 2017

به اشتراک بگذارید :