تویوتا تاج قهرمانی را به فولکس سپرد.

شمار و تعداد ساخت اتومبیل برای یک خودروساز، حکایت از قدرت و مدیریت آن خودروسازی دارد. به همین دلیل است که خودروسازان برای کسب عنوان بزرگترین خودروساز در جهان با یکدیگر رقابت کرده و از آن دفاع می‌کنند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “وال استریت ژورنال”، فولکس‌واگن موفق شد در سال ۲۰۱۶ با گذر از رقیب دیرینه خود تویوتا موتور عنوان بزرگترین خودروساز جهان از آن خود کند. این گروه خودروسازی فروش پررونق خود در ۲۰۱۶ را مدیون بازار موفق در چین است.

به نظر می‌رسد فولکس‌واگن تمایل دارد تا این تاج را برای سال‌ها بر سر گذارد و برنامه‌ای را تا سال ۲۰۱۸ برای حفظ این عنوان تنظیم کرده است. البته انتظار نداریم شاهد جشن و پایکوپی این گروه خودروسازی باشیم. این دستاورد برای فولکس واگن در میانه رسوایی دیزلی این شرکت یه موفقیت درخشان محسوب می‌شود. این کمپانی اخیرا در توافقی متعهد شده که ۲۲ میلیارد دلار را به عنوان غرامت به دلیل تقلب در میزان آلایندگی خودروهای دیزلی ارسالی به امریکا به این کشور پرداخت کند.

اگر چه فولکس واگن بیشترین خودرو را تولید کرده، اما به این معنا نیست که به عنوان سودآورترین شرکت خودروسازی ۲۰۱۶ معرفی شود. موتیاس مولر مدیرعامل شرکت فولکس واگن اخیرا اعلام کرد که رهبری حجم و تعداد در جهان دیگر از اهداف اصلی شرکتش محسوب می‌شود.

با این وجود این موضوع می‌تواند قابل توجه باشد. این شرکت حدود ۱۰٫۳۱ میلیون خودرو را در سال ۲۰۱۶ به فروش رسانده است که به معنای رشد ۳٫۸ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ است.

تویوتا از سال ۲۰۰۸ و با عبور از جنرال موتورز در۸ سال گذشته ۷ بار تاج بزرگترین خودروساز جهان را بر سر گذاشته است.

جنرال موتورز که در دهه‌های گذشته تا سال ۲۰۰۸ به عنوان بزرگترین خودروساز جهان شناخته می‌شد، در سال ۲۰۰۸ و در آستانه رکود جهانی به دلیل ورشکستی و کمک‌های دولتی این عنوان را از دست داد. جنرال موتور در دوران تجدید حیات خود به صورت کوتاه و درسال ۲۰۱۱ این مقام را مجددا کسب کرد. در این سال تویوتا با گزارش‌هایی مبنی بر شتاب‌گیری ناخواسته خودروهایش رو‌به رو شد که به کاهش فروشش منجر شد.

اما فولکس‌واگن بیشترین فروش سال گذشته خود را مدیون چین است. جایی که توانست بیشترین خودروهای جدیدش را در آن به فروش برساند. این شرکت در سال ۲۰۱۶ حدود ۳٫۹۸ میلیون خودرو در چین را به فروش رساند. در سال ۲۰۱۷ چین می‌تواند با گذر از اروپا به بزرگترین بازار فولکس واگن تبدیل شود. این کمپانی در سال گذشته ۴٫۲۱ میلیون دستگاه را در اروپا به فروش رسانده است.

شمار و تعداد ساخت اتومبیل برای یک خودروساز، حکایت از قدرت و مدیریت آن خودروسازی دارد. به همین دلیل است که خودروسازان برای کسب عنوان بزرگترین خودروساز در جهان با یکدیگر رقابت کرده و از آن دفاع می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :