ولوو XC90 هیبریدی، الماس خوش‌تراش اسکاندیناوی

نسل فعلی ولوو XC90 یکی از بهترین، پرقدرت ترین و مجهزترین اس یو وی‌های فول سایز در دنیا می‌باشد که توسط نشریه معتبر موتور ترند به عنوان بهترین اس یو وی سال ۲۰۱۶ انتخاب گردید. یکی از نسخه‌های پرفروش XC90 در کنار T6 مدل T8 می‌باشد که به پیشرانه هیبریدی نیز مجهز گردیده است.

همانند T6 در T8 نیز به یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر مجهز است که همزمان از توربوشارژر و سوپرشارژر برخوردار می‌باشد. این پیشرانه قادر به تولید ۳۱۳ اسب بخار قدرت و ۲۹۵ فوت پوند گشتاور خواهد بود که ۳ اسب بخار کمتر از موتور مشابه در T6 است. قدرت تولید شده توسط موتور بنزینی به چرخ های جلو منتقل می‌شود. اما لقب E-AWD در این خودرو بدان معنی است که نیروی محرک چرخ های عقب توسط یک موتور الکتریکی تامین خواهد شد که ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۷۷ فوت پوند گشتاور تولید می‌کند. به گفته سازنده توان و گشتاور مجموع سیستم به ترتیب ۴۰۰ اسب بخار و ۴۷۰ فوت پوند می‌باشد.

نیروی موتور الکتریکی توسط یک باتری لیتیوم یون با ظرفیت ۹٫۲ کیلووات ساعت که در تونل میانی خودرو جاسازی شده تامین می‌شود. طبق آمار رسمی XC90 T8 در حالت تمام الکتریکی قادر به طی ۱۴ مایل مسافت است که البته این میزان با توجه به شرایط واقعی جاده تغییر خواهد کرد. ۱۴ مایل برای عبور و مرور شهری رقم قابل قبولی است، مضاف بر اینکه باتری در حین حرکت هنگام ترمزگیری شارژ می‌شود. اما در آزمایش متوجه شدیم استفاده از تهویه مطبوع یا سوار کردن شش سرنشین بزرگسال تاثیر قابل توجهی در کاهش این مسافت دارد. شارژ این باتری در حالت موسوم به سطح ۲ یا Level 2 زمانی معادل ۲٫۵ ساعت به طول می‌انجامد. علاوه بر این در هنگام حرکت باتری از طریق موتور بنزینی یا عمل ترمزگیری شارژ خواهد شد اما در آزمایش مشخص شد این میزان بیش از ۵ مایل در افزایش مسافت قابل پیمایش تاثیر ندارد.

یک سوپرشارژر، توربوشارژر و موتور الکتریکی هرکدام برای تامین انرژی XC90 کافی هستند با این وجود هماهنگی هر سه آنها از پیچیدگی خاصی برخوردار است. تعامل بین موتور بنزینی و الکتریکی از طریق انتخاب ۳ حالت مختلف رانندگی صورت می‌پذیرد. در حالت Pure یا خالص خودرو فقط از موتور الکتریکی استفاده می‌نماید. اما حالت پیشفرض برای شروع حرکت حالت هیبرید است که در آن هر دو موتور الکتریکی و بنزینی فعال شده و تمرکز اصلی بر ایجاد تعادل بهینه میان بازدهی و کارایی قرار دارد؛ البته سیستم تلاش می‌کند از موتور برقی در این حالت بیشتر استفاده نماید.

اکثر اوقات در حالت هیبرید یکپارچگی خوبی میان موتور بنزینی و برقی وجود داشته و قدرت تولید شده به گونه‌ای نرم به چرخ‌ها منتقل می‌شود. با این وجود در برخی مقاطع مانند ابتدای حرکت موتور الکتریکی با کمی وقفه به سیستم اضافه شده و در نتیجه در سرعت‌های میانی شتابگیری خودرو بهتر شده و مانند یک گاو خشمگین به پیش خواهد تاخت.
و در نهایت اگر به هیجان و سرعت در رانندگی بیش از مصرف سوخت و هزینه‌های ناشی از آن اهمیت می‌دهید می‌توانید حالت رانندگی قدرت یا Power را انتخاب کنید. در اینجا تمرکز بر استخراج حداکثر قدرت از دو موتور بنزینی و برقی قرار دارد. شتاب XC90 در این حالت بسیار سریع بوده و ظرف دقیقا ۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. این میزان ۱٫۶ ثانیه بهتر است نسخه T6 و ۱٫۲ ثانیه نیز بهتر از بی ام و X5 هیبریدی خواهد بود.

این کراس اوور ولوو در مانور حرکت در مسیر ۸ لاتین مانند بی ام و X5 زمانی معادل ۲۶٫۵ ثانیه را به ثبت رساند که برای یک اتومبیل ۵۱۳۲ پوندی زمان مناسبی است. در این آزمایش که برای سنجش میزان ثبات و تعادل صورت می‌گیرد بدنه در هنگام پیچیدن به طرفین تمایل داشت و عملکرد ترمزها نیز می‌توانست بهتر از این باشد. این ترمزها می‌تواند ولوو را پس از طی ۱۱۵ فوت از سرعت ۱۰۰ کیلومتر متوقف کنند. این میزان ۶ فوت بهتر از نسخه T6 اما ۴ فوت پایین تر X5 می‌باشد. در هنگام رانندگی ترمزها کاملا حساس و به اصطلاح میخ می‌باشند که یک مشخصه ذاتی برای اتومبیل های هیبریدی محسوب می‌شود.

XC90 T8 همان هندلینگی را در شهر و جاده به نمایش می‌گذارد که از یک ولوو انتظار می‌رود. چرخ‌های ۲۱ اینچی با وجود ابعاد بزرگ خود اما هیچ تاثیر منفی بر جذب ارتعاشات جاده یا انتقال سر و صدا به داخل اتاق ندارند. با پرداخت رقم ۱۸۰۰ دلار می‌توان از سیستم سفارشی نیمه خودران ولوو که عملکرد خوبی نیز دارد برخوردار شد.
در طی آزمایش مصرف سوخت XC90 در سه حالت شهری، جاده و ترکیبی به ترتیب ۸٫۸، ۸٫۳ و ۸٫۶ لیتر در صد کیلومتر می‌باشد، درحالی که در آمار رسمی مصرف سوخت ترکیبی ۹٫۴ لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است. برای اینکه تجهیزات مورد نیاز سیستم هیبریدی فضای داخلی خودرو را اشغال نکرده و XC90 هیبریدی کماکان یک اس یو وی هفت نفره باقی بماند؛ بخشی از فضای باک به این امر اختصاص یافته است. بدین ترتیب ظرفیت باک به ۱۳٫۲ گالن رسیده که ۵ گالن کمتر از نسخه T6 است.

در داخل خودرو فضای کافی برای ۷ سرنشین بزرگسال وجود دارد. خودروی مورد تست به بسته سفارشی به ارزش ۳۵۰۰ دلار مجهز بود که شامل چراغ‌های تمام LED، تزیینات چوب بلوط در داخل و چرم ناپا برای صندلی‌های می‌شود. در مقایسه با قیمت ۶۸۷۹۵ دلاری T6، قیمت پایه XC90 T8 معادل ۷۴۳۹۵ پوند می‌باشد که برای اتومبیلی دوستدار طبیعت با قدرت، شتاب و کارایی بیشتر منصفانه است.

نسل فعلی ولوو XC90 یکی از بهترین، پرقدرت ترین و مجهزترین اس یو وی‌های فول سایز در دنیا می‌باشد که توسط نشریه معتبر موتور ترند به عنوان بهترین اس یو وی سال ۲۰۱۶ انتخاب گردید. یکی از نسخه‌های پرفروش XC90 در کنار T6 مدل T8 می‌باشد که به پیشرانه هیبریدی نیز مجهز گردیده است.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر ولوو xc90 هیبرید

به اشتراک بگذارید :