پورشه ۹۱۱ کاررا GTS انتخابی برای مخاطبین خاص

اگر در بین برندهای خاص دنیای خودروسازی به دنبال برندی خاص بگردیم بهتر از پورشه نخواهیم یافت. و ۹۱۱ را باید خاص ترین محصول این خودروساز نامید. اتومبیلی که دیگر یک کوپه با موتور عقب هوا خنک نیست. اکنون خانواده ۹۱۱ در طرح‌های مختلف کوپه، کابریولت و تارگا عرضه شده و گستره قدرت پیشرانه‌هایشان بین ۳۷۰ تا ۵۸۰ اسب بخار متغیر می‌باشد. می‌توان برای آنها گیربکس ۷ دنده دستی یا PDK اتوماتیک و دو یا چهار چرخ متحرک را سفارش دارد. و در قلب این خانواده ۹۱۱ کاررا GTS قرار دارد که از هر عضو یک بخش را به عاریت گرفته است.

بر روی کاغذ GTS با موتور ۶ سیلندر تخت ۴۵۰ اسبی خود، بین کاررا S با ۴۲۰ اسب بخار قدرت و GT3 با ۴۷۵ اسب بخار قرار گرفته است. این موتور اکنون به لطف توربوشارژرهای بزرگتر توان بیشتری را به چرخ‌ها منتقل می‌کند. قیمت پایه کاررا GTS نیز حدود ۱۲۰ هزار دلار می‌باشد که باز هم ۱۵۰۰۰ دلار بالای کاررا S کوپه و ۱۲۰۰۰ دلار کمتر از GT3 مدل ۲۰۱۵ می‌باشد.
بر روی جاده ویژگی‌های دینامیکی GTS بیشتر به همتای مسابقه‌های خود یعنی GT3 شباهت دارد و این به آن دلیل می‌باشد که در نسخه GTS گلچینی از نقاط قوت تمام دیگر اعضای ۹۱۱ گردآوری شده است. این موضوع البته فقط مختص ۹۱۱ نیست و نسخه های GTS در تمام محصولات پورشه از ماکان گرفته تا پانامرا چنین خصوصیتی را دارند و به همین دلیل است که عمدتا با بیشترین استقبال از سوی مشتریان مواجه می‌شوند.
هرچند در اینجا به بررسی ۹۱۱ کاررا کوپه GTS خواهیم پرداخت اما برای مدل‌های تارگا و کابریولت نیز نسخه GTS در دسترس است. از نظر آرایش انتقال قدرت نیز هر دو نوع دو یا چهار چرخ متحرک قابل سفارش خواهد بود که البته برای نسخه تارگا فقط باید ۴ چهار متحرک را انتخاب کرد. گیربکس استاندارد این اسپرت کوپه ۷ دنده دستی است ولی امکان سفارش هفت دنده PDK به عنوان آپشن نیز وجود دارد.
اگر بخواهیم نگاهی به تغییرات ظاهری GTS بیاندازیم متوجه می‌شویم که بدنه در حدود ۱٫۷ اینچ عریض‌تر شده، یک اسپویلر جدید و ورودی‌های بزرگتر هوا در جلو به چشم می‌خورد و اسپویلر عقب نیز نسبت به نسخه عادی بیشتر از جای خود بلند خواهد شد. رینگ‌های اسپرت ۷ پره دوبل به رنگ مشکی مات می‌باشد و رنگ مشکی براق به عنوان آپشن قابل سفارش است.
به داخل خودرو میرویم، جایی که برای پوشش صندلی، فرمان، بخش‌هایی از داشبورد و دسته دنده از آلکانتارا (پوششی شبیه جیر) استفاده شده است. در نسخه GTS پیشرفته‌ترین نوع سامانه ناوبری و سیستم کانکت پلاس پورشه قرار دارد که از طریق نمایشگر لمسی ۷ اینچی با قابلیت اینترنت وای فای قابل دسترسی است. با اینکه خبری از مانیتورهای TFT در پشت فرمان نیست اما پنج نشانگر آنالوگ تمامی اطلاعات درباره نحوه کارکرد موتور را در اختیار راننده قرار می‌دهند.
البته تغییرات در ۹۱۱ GTS جدید به هیچ وجه محدود به ظاهر نمی‌شود. توربوشارژرهای بزرگتر نه فقط قادر هستند ۳۰ اسب بخار قدرت بیشتر نسبت به کاررا S تولید کنند بلکه گشتاور موتور را نیز از ۳۶۸ به ۴۰۵ فوت پوند افزایش داده اند. سیستم اگزوز نیز کاملا تغییر کرده تا علاوه بر خروج سریع‌تر گازهای سوخته، طنین صدای خشن موتور جذاب تر شود.
مدیریت فعال تعلیق پورشه (PASM) که در مدل‌های تارگا و کابریولت بطور استاندارد قرار دارد در مدل کوپه یکی از گزینه‌های سفارشی است که خوشبختانه بر روی اتومبیل مورد تست نصب شده است. با اضافه شدن این سیستم ارتفاع خودرو ۰٫۴ اینچ کاهش یافته و امکان تنظیم سیستم تعلیق برای یک رانندگی راحت یا اسپرت، بسته به حالت انتخاب شده وجود دارد. برای ۹۱۱ هایی که از گیربکس دستی برخوردار هستند از قفل مکانیکی دیفرانسیل عقب استفاده شده و انواع مجهز به گیربکس اتوماتیک به قفل الکترونیکی دیفرانسیل عقب مجهز هستند.
دیسک‌های ترمز در مدل های S یا ۴S از نوع فولادی است اما در GTS از جنس سرامیک می‌باشد و با اضافه شدن شیارهایی جهت جریان بهتر هوا، خنک کاری آنها سریع‌تر صورت می‌پذیرد. یکی از آپشن‌های مهم که سفارش آن برای GTS توصیه می‌شود فرمان پذیر شدن چرخ‌های عقب است که موجب ارتقا قابل توجه دینامیک خودرو و توان کنترل آن در پیچ‌ها خواهد شد.
در GTS نسبت به S یا ۴S شتاب خودرو ۰٫۲ ثانیه سریع‌تر و حداکثر سرعت آن ۳ مایل بر ساعت بیشتر خواهد بود. در بین انواع مدل‌های GTS نیز بیشترین شتاب را کاررا GTS کوپه چهار چرخ متحرک دارد که معادل ۳٫۴ ثانیه می‌باشد. انتقال نیرو به چرخ‌های عقب علاوه بر افزایش کشش موجب رسیدن حداکثر سرعت پورشه به ۳۰۸ کیلومتر بر ساعت شده است. GTS کوپه در آزمایش پیست معروف نوربرگرینگ توانسته رکورد ۷ دقیقه و ۲۶ ثانیه را برای طی کردن یک دور ثبت کند که ۱۲ ثانیه سریع‌تر از مدل قبلی و ۴ ثانیه سریع تر از کاررا S می‌باشد.
در مورد سواری ۹۱۱ GTS با گیربکس دستی بر روی جاده باید گفت ثبات و تعادل آن در پیچ‌های فوق العاده است و تقریبا در تمام بازه دور موتور، قدرت لازم به نرمی از پیشرانه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. تعویض دنده به سرعت شلیک گلوله اتفاق می‌افتد و باید اعتراف کرد پورشه جزو معدود خودروسازانی است که هنوز برای توسعه و بهسازی گیربکس‌های دستی ارزش زیادی قائل هستند. البته به علت نزدیک بودن دنده‌ها، تعویض آنها نیاز به اندکی مهارت و تجربه دارد.
با انتخاب گیربکس PDK سازگاری با موتور بیشتر شده و می‌توان با خیالی آسوده‌تر بر زیبایی‌های جاده تمرکز کرد. چابکی GTS در این حالت دقیقا همان چیزی است که از پورشه انتظار دارید. در حقیقت تا زمانی که پورشه نسل جدید GT3 را عرضه کند، ۹۱۱ کاررا GTS بهترین انتخاب برای طرفداران پورشه‌های سریع و هیجان‌انگیز است.

اگر در بین برندهای خاص دنیای خودروسازی به دنبال برندی خاص بگردیم بهتر از پورشه نخواهیم یافت. و ۹۱۱ را باید خاص ترین محصول این خودروساز نامید. اتومبیلی که دیگر یک کوپه با موتور عقب هوا خنک نیست. اکنون خانواده ۹۱۱ در طرح‌های مختلف کوپه، کابریولت و تارگا عرضه شده و گستره قدرت پیشرانه‌هایشان بین ۳۷۰ تا ۵۸۰ اسب بخار متغیر می‌باشد. می‌توان برای آنها گیربکس ۷ دنده دستی یا PDK اتوماتیک و دو یا چهار چرخ متحرک را سفارش دارد. و در قلب این خانواده ۹۱۱ کاررا GTS قرار دارد که از هر عضو یک بخش را به عاریت گرفته است.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر پورشه ۹۱۱ کاررا GTS

به اشتراک بگذارید :