خودرو لوکس پاگانی، رقیب جدید ایتالیایی…

در آستانه نمایشگاه خودرویی ژنو، پاگانی اولین هوایرا روباز خود را به نمایش درآورد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “نت کار شو”، همانطور که در تصاویر مشهود است این خودروی زیبا از حجم زیادی فیبرکربن آبی ساخته شده که در فضای داخلی با سه تم رنگی با نمای خارجی همخوانی دارد.

کمپانی سازنده در این خصوص اظهار کرده این خودرو چیزی بیشتر از یک مدل روباز از هوایراست. این کارخانه ادعا می‌کند تمام تیم مهندسی‌اش به توسعه این خودرو پرداخته و موفق شده‌اند وزن آن را ۶ درصد کاهش دهند. وزن این خودرو حدود ۸۰ کیلوگرم از مدل کوپه آن کمتر است و در عین حال از سختی و استحکام بیشتری برخوردار است. این سختی زیاد و وزن کم به دلیل مواد کامپوزیتی جدید در ساختار اتومبیل است.

علاوه بر آن مدل روباز هوایرا با یک نسخه ارتقاء یافته از مدل‌های ۶ لیتری V12 از کارخانه مرسدس AMG ارائه خواهد شد. این موتور که با کد M158 شناخته می‌شود با گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن‌متر ۷۵۴ اسب‌بخار قدرت دارد. این خودرو به یک جعبه انتقال قدرت خودکار- دستی ۷ سرعته مجهز می‌شود. گیربکس این خودرو ساخت اکس‌ترک و از همان مدلی است که در هوایرا BC به کار رفته است.

کمپانی در این مدل سامانه تعلیق را تغییر داده و از آلیازهای سبک آلومینیومی برای ساخت آن استفاده کرده است. این مدل که “های‌فورجد” نامیده می‌شود تنها مخصوص این مدل روباز ساخته شده است.

ترمزهای سرامیک کربنی برای چرخ‌های جلو و عقب خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. تایرهای توسعه یافته برای این مدل روباز در جلو ۲۰ اینچی و در عقب ۲۱ اینچی هستند که حکایت از پیش قدم شدن پاگانی در این زمینه دارد. خودرو می تواند در ۵ حالت مختلف حرکت کند. حالات مرطوب، راحت، مسابقه‌ای و سرعت از آن جمله است.

پاگانی دو مدل سقف را برای این خودرو طراحی کرده که اولی یک مدل سبک کربنی و سخت با مرکز شیشه‌ای است که باعث شباهت ظاهر خودرو با مدل کوپه می شود. دومی نیز یک مدل پارچه‌ای و کربنی است که به آسانی حرکت کرده و در فضای مخصوص خود جا می‌گیرد. اما این خودروساز تا کنون در خصوص باز کردن درهای این خودرو توضیحی نداده و ما منتظر اطلاعات بیشتری هستیم. بیش از ۱۰۰ دستگاه از این مدل روباز ساخته خواهد شد و به نظر می‌رسد با قیمتی حدود ۲٫۴۱ میلیون دلار به فروش برسد.

در آستانه نمایشگاه خودرویی ژنو، پاگانی اولین هوایرا روباز خود را به نمایش درآورد.

به اشتراک بگذارید :