تجربه پرواز فرست کلاس با مرسدس میباخ G650 لندائولت

«وابنزی» یک اصطلاح در زبان سواحیلی است که بطور عام به سیاستمداران اطلاق می‌شود؛ اما در ترجمه تحت الفظی به فردی گفته می‌شود که سوار بنز شده باشد. به راستی کدام برند خودروی دیگر است که اینگونه در فرهنگ عامه ورود کرده باشد. اینکه یک نفر روی صندلی عقب مرسدس بنز نشسته باشد به تنهایی برای نشان دادن اهمیت آن فرد کافی است ولی حالا تصور کنید این مرسدس بنز خود یک محصول منحصر به فرد در بین سایر بنزها باشد. خودرویی مثل مرسدس میباخ G650 لندائولت.

طراحی و توسعه این مرسدس خاص توسط یک گروه مجرب به رهبری دکتر گونار گوتنگ، مدیرعامل بخش G کلاس مرسدس انجام شده است. در این پروژه مرسدس بنز G کلاس استاندارد به یک سوپر اس یو وی لوکس تبدیل گردیده که لایق نام میباخ شده است. قلب تپنده این شاسی بلند را پیشرانه قدرتمند V12 تویین توربوی G65 AMG تشکیل داده و فاصله بین دو محور ۲۲٫۸ اینچ افزایش یافته است. این افزایش فاصله به دلیل قرار گرفتن یک صندلی فرست کلاس متعلق به مرسدس میباخ S کلاس می‌باشد. علاوه بر این سقف خودرو در قسمت عقب برداشته شده و به جای آن یک سقف جمع شونده پارچه‌ای قرار گرفته است. بی‌شک مرسدس میباخ G650 یک اتومبیل ارزشمند و گرانبها است و چیزهای ارزشمند معمولا کمیاب نیز می‌باشند. لذا طبق گفته دیتر زیچه مدیرعامل مرسدس فقط ۹۹ دستگاه از آن تولید خواهد شد.

طبیعتا مرسدس بنز نسبت به فروش این تعداد G650 لوکس هیچ نگرانی خاصی ندارد، کما اینکه تعداد بی‌شماری از افراد متمول هستند که حاضرند مبلغ بسیار بیشتری برای نشستن روی صندلی‌های تشریفاتی این مرسدس بپردازند.رینگ‌های ۲۲ اینچی آلومینیومی که عبارت لندائولت بر روی آنها حک شده، همانقدر که زیبا بوده و به جلوه ظاهری خودرو افزوده‌اند مستحکم و البته سبک می‌باشند. تایرهای مقاوم و مخصوصی که این رینگ‌ها را احاطه کرده اند در کنار ارتفاع قابل توجه ۱۷٫۷ اینچی کف خودرو از سطح زمین و قفل دیفرانسیل جلو، عقب و مرکزی، توانایی آفرود کم نظیری به این مرسدس بخشیده‌اند؛ به طوری که از آزمایش در تمام مسیرهای گلی و کوهستانی سربلند بیرون آمد.

در کنار راحتی مثال زدنی، پیشرانه ۶۲۱ اسب بخاری V12 که توسط AMG توسعه داده شده توانایی‌های فنی بالایی به G650 بخشیده است. این اس یو وی جعبه ای با اتکا به این پیشرانه قادر است ظرف تنها ۶ ثانیه وزن نزدیک به ۳ تنی خود را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و اگر حداکثر سرعت آن بطور الکترونیکی در ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود نشده بود می‌توانست تا ۲۴۰ کیلومتر در ساعت ادامه دهد. البته سرعت بالا هدف اصلی این خودرو نیست و خریداران نیز با انگیزه‌های دیگری مبلغ ۵۵۰ هزار دلار برای آن پرداخت می‌کنند.

کابین جلو تقریبا مانند یک G کلاس فول آپشن بوده و تفاوت چندانی ندارد. یک کابین با چیدمان قدیمی که در مقایسه با رقبای خود بیش از حد دمده شده است. اما در عقب خودرو ماجرا کاملا متفاوت می‌باشد. صندلی‌های فرست کلاس در عقب تقریبا بصورت کامل مسطح شده و با بیرون آمدن محل قرار دادن پا به یک تخت خواب راحت تبدیل می‌شوند که بطور کامل می‌تواند بدن شما را ماساژ دهد و البته مجهز به گرمکن و سردکن نیز می‌باشد. برای هرکدام از صندلی‌ها دو میز کار نقره‌ای رنگ تاشو، دو محفظه بزرگ برای قرار دادن اشیا در جلو، دو نمایشگر لمسی ۱۳ اینچی در نظر گرفته شده است. کنسول وسط پهن را نیز نباید از یاد برد که دو جای بطری بزرگ و یک یخچال برای خنک نگه داشتن آنها دارد.

سیستم تهویه مطبوع برای صندلی‌های عقب کاملا مستقل بوده و باز و بسته کردن سقف پارچه‌ای قسمت عقب فقط توسط سرنشینان همین بخش و بصورت الکترونیکی امکان پذیر است که ۲۰ ثانیه به طول می‌انجامد. با این کار دیدی فوق العاده نسبت به اطراف به وجود آمده و هوای تازه به داخل کابین جریان خواهد یافت. علاوه بر این با پایین دادن پرده روشن حائل بین عقب و جلو می‌توان فضای خصوصی بهتری در اختیار داشت. دو بالش کوچک با نشان میباخ از جمله تزیینات فانتزی G650 لندائولت می‌باشد. و البته لازم به ذکر نیست که جنس صندلی‌ها، پنل درب‌ها و کنسول وسط عمدتا از چرم درجه یک بوده و در ترکیب با قطعات فیبرکربنی نمایی کاملا لوکس به خودرو داده‌اند.

سیاستی که مرسدس بنز در برخی محصولات جدید خود اتخاذ کرده و شامل عرضه نکردن آنها در بازار آمریکا می‌باشد درباره این شاسی بلند لوکس نیز اعمال می‌شود. البته قطعا خریداران آمریکایی می‌توانند در نمایندگی های مرسدس بنز در اروپا و خاورمیانه نسبت به ثبت سفارش G650 لندائولت اقدام نمایند. در اختیار داشتن چنین اتومبیل تشریفاتی با قابلیت‌های بی نظیر و قدرت بالا بی‌شک کم هزینه نخواهد بود و حدود نیم میلیون یورو یا ۵۵۰ هزار دلار برای خریداران آب ‌می‌خورد. اما برای بسیاری از افراد پرداخت این مبلغ ارزش آن را دارد که به لقب وابنزی مفتخر شوند.

«وابنزی» یک اصطلاح در زبان سواحیلی است که بطور عام به سیاستمداران اطلاق می‌شود؛ اما در ترجمه تحت الفظی به فردی گفته می‌شود که سوار بنز شده باشد. به راستی کدام برند خودروی دیگر است که اینگونه در فرهنگ عامه ورود کرده باشد. اینکه یک نفر روی صندلی عقب مرسدس بنز نشسته باشد به تنهایی برای نشان دادن اهمیت آن فرد کافی است ولی حالا تصور کنید این مرسدس بنز خود یک محصول منحصر به فرد در بین سایر بنزها باشد. خودرویی مثل مرسدس میباخ G650 لندائولت.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر مرسدس میباخ G650 لندائولت

به اشتراک بگذارید :