بوگاتی چیرون، نقطه عطف تاریخ صنعت خودرو (قسمت دوم)

خریداران بوگاتی با توجه به قیمتی که پرداخت می‌کنند انتظار بهترین کیفیت را دارند و البته بوگاتی نیز انتظار آنها را برآورده کرده است. در داخل خودرو به طور سخاوتمندانه‌ای از چرم و فیبرکربن برای تزیین صندلی‌ها، داشبورد و پنل درب استفاده شده است

سیستم‌های برق و الکترونیک
چیرون هوشمندترین خودروی سوپر اسپورت جهان با نگاه ویژه به آینده است. این ماشین با تمرکز بر هدایت یک خودرو با کارایی بالا، موقعیت ایده‌آلی برای راننده به‌جود می‌آورد به طوری که او بدون هراس از انحراف، از رانندگی خود لذت خواهد برد. حداقل ۵۰ حسگر موتور و گیربکس، قطعات شاسی، تهویه مطبوع و عوامل مرتبط با آسایش راننده را مدیریت می‌کنند. و البته، همه این سیستم‌ها حتی در سرعت‌های بیش از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت به طور قابل اعتمادی به انجام مطلوب عملکرد خود ادامه می‌دهند.

2017_bugatti_chiron_86_1280x960
پروژکتورهای تمام LED در چراغ های جلو
برای تاکید بر منحصر به فرد بودن طراحی چراغ «هشت چشم» نمای جلو، بوگاتی، چیرون را با مسطح‌ترین پروژکتورهای تمام ال. ای. دی. که تا به حال روی یک ماشین نصب شده، مجهز کرده است که ۹۰ میلی متر ارتفاع دارند. هرکدام از مربع های نورانی به طور مستقل از دیگر کنترل میشوند و نور مورد نیاز خودرو در تاریکی و نیز در طول روز را فراهم میکنند. حتی در مورد چراغ‌های جلو نیز بوگاتی در استفاده از مواد با کیفیت صرفه‌جویی نکرده و از فیبر کربن برای تریم‌های نور استفاده کرده است.

2017_bugatti_chiron_90_1280x960
مجموعه تجهیزات به روز شده
مجموعه تجهیزات داخل کابین نیز کاملا توسط بوگاتی به روز شده است. این مجموعه که در بدنه‌ای آلومینیومی نصب شده، متشکل از سه صفحه نمایش جمع و جور در اطراف سرعت‌سنج آنالوگ است. صفحه نمایش‌های TFT با وضوح بالا در دو سمت راست و چپ سرعت سنج جای گرفته‌اند. سرعت‌سنج با یک صفحه نمایش کوچکتر آی. پی. اس. مسطح در زیر قرار گرفته است. وضوح گرافیکی بسیار بالا است.
اصل بر این است که زمانی که حالت رانندگی فعال است، راننده تنها باید اطلاعات ضروری را دریافت کند. استفاده از این سیستم نسبت به قبل ساده‌تر شده است. برای مثال اطلاعات سرگرم‌کننده به طور پیشفرض پنهان هستند و تمرکز اصلی بر اطلاعاتی است که راننده برای بهتر و سریع‌تر راندن به آنها نیاز دارد تا لذت بیشتری از رانندگی با این ابراتومبیل کسب کند.

2017_bugatti_chiron_52_1280x960
نمای بیرونی
در زبان طراحی نوین بوگاتی که در چیرون بروز و ظهور یافته حجم‌های بزرگ را در کنار خطوط تیز و مشخص می‌بینیم. خطوط برجسته چیرون از بوگاتی نوع ۵۷SC آتلانتیک، معروف‌ترین ساخته ژان بوگاتی، نابغه طراحی و پسر بنیانگذار این شرکت اتوره بوگاتی الهام گرفته شده است.
متمایزترین ویژگی‌های طراحی چیرون، جلو پنجره نعل اسبی بوگاتی همراه با نمای جلوی هشت چشم، فرم C شکل جانبی (که به‌عنوان «خط بوگاتی» نیز شناخته می‌شود) که به عنوان یکی از عناصر موثر در طراحی داخلی نیز بکار رفته است، باله عقب که در سراسر عرض خودرو گسترده شده و در سرعت‌های بالا ابهتی خاص به چیرون میدهد و نمای عقب دوباره طراحی شده با چراغ‌های عقب به روز شده که در صنعت خودرو منحصر به فرد بوده و چیرون را به عنوان اثری متمایز از بوگاتی معرفی می‌کند.

2017_bugatti_chiron_36_1280x960
چیرون مرتفع‌تر و عریض‌تر از نسل قبلی است که فضای بیشتری به‌ویژه برای پاها فراهم کرده و ارگونومی را بهبود داده است. سقف این خودرو ۱۲ میلی‌متر بلند‌تر شده است. نمای جلوی عریض‌تر این خودرو با سیمای جدید هشت چشم برجسته شده است. به غیر از بدنه لامپ، نمای جلو مجهز به یک ورودی هوای بسیار موثر برای خنک کردن چرخ‌های جلو و ترمز است و درنتیجه یک ساختار مهم آیرودینامیک ایجاد کرده است.

2017_bugatti_chiron_38_1280x960
داخل کابین
روشنایی نوار C در داخل کابین، طولانی‌ترین رسانای نور در صنعت خودرو است. داخل کابین بازتاب‌دهنده نمای بیرونی، از جمله باله مرکزی با الهام از بوگاتی آتلانتیک است. این روش دربر گیرنده یک طرح متقارن در داخل کابین است. هم‌زمان طراحی خط بوگاتی به شدت داخل خودرو نمایان است.

2017_bugatti_chiron_39_1280x960
این فرم C شکل که امضای لوییس چیرون است نه تنها در نمای بیرونی اتومبیل به عنوان یک عنصر طراحی بارز محسوب میشود بلکه در داخل خودرو نیز به چشم می‌خورد. این فرم C شکل در داخل به همراه یک باریکه نور از پشت موتور به سمت کابین حرکت کرده و از یک طرف با داشبورد ادغام شده و از سوی دیگر به آینه دید عقب می‌رسد. این نوار نوری که فضای بین راننده و سرنشین کناری را به صورت متقارن به دو بخش تقسیم کرده در یک قاب آلومینیومی قرار گرفته و در نور سفید این نوار درخشش خاصی داشته و خود به چشم نواز‌تر شدن داخل آن کمک می‌کند.

2017_bugatti_chiron_102_1280x960
خریداران بوگاتی با توجه به قیمتی که پرداخت می‌کنند انتظار بهترین کیفیت را دارند و البته بوگاتی نیز انتظار آنها را برآورده کرده است. در داخل خودرو به طور سخاوتمندانه‌ای از چرم و فیبرکربن برای تزیین صندلی‌ها، داشبورد و پنل درب استفاده شده است. نکته جالب توجه حق انتخاب ۳۱ رنگ متفاوت برای چرم بکار رفته در داخل کابین می‌باشد که تقریبا هر سلیقه‌ای را ارضا خواهد کرد.

2017_bugatti_chiron_61_1280x960
مشخصات بوگاتی چیرون :
طول × عرض × ارتفاع : ۴۵۴۴ × ۲۰۳۸ × ۱۲۱۲ میلی متر
وزن : ۱۹۹۵ کیلوگرم
پیشرانه : W16 هشت لیتری کوآد توربو
قدرت : ۱۵۰۰ اسب بخار در ۶۷۰۰ دور در دقیقه
گشتاور : ۱۶۰۰ نیوتن متر در ۲ تا ۶ هزار دور در دقیقه
گیربکس : ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه
آرایش انتقال قدرت : چهار چرخ متحرک
حداکثر سرعت : ۴۲۰ کیلومتر در ساعت
شتاب صفر تا صد : ۲٫۵ ثانیه

خریداران بوگاتی با توجه به قیمتی که پرداخت می‌کنند انتظار بهترین کیفیت را دارند و البته بوگاتی نیز انتظار آنها را برآورده کرده است. در داخل خودرو به طور سخاوتمندانه‌ای از چرم و فیبرکربن برای تزیین صندلی‌ها، داشبورد و پنل درب استفاده شده است

تصویر مرتبط

گالری تصاویر بوگاتی چیرون (قسمت دوم)

به اشتراک بگذارید :