اوج مرسدس بنز CLS با فاینال ادیشن ۲۰۱۶

هر دو نسخه CLS یعنی کوپه و شوتینگ بریک در نزد مشتریان به عنوان اتومبیلهای با هویت منحصر به فرد شناخته میشوند.

اولین تاثیر تغییرات ایجاد شده بر روی کوپه چهار در مرسدس یعنی CLS بلافاصله بر نسخه نهایی ۵ در آن یعنی CLS شوتینگ بریک پدیدار شده است. امکانات و تجهیزات رفاهی که شامل پکیج AMG نیز میشود بر روی هر دو مدل اعمال شده است. از جمله این موارد میتوان به صندلیهای قابل تنظیم با پوشش چرم مشکی، شیشههای رنگی دودی، سانروف برقی و صفحه نمایش LED با رزلوشن بالا اشاره کرد که رقم ۸۲۰۰ یورو به قیمت خودرو افزوده است.

42
هر دو نسخه CLS یعنی کوپه و شوتینگ بریک در نزد مشتریان به عنوان اتومبیلهای با هویت منحصر به فرد شناخته میشوند. اولا کالنیوس، عضو هیئت مدیره دایملر و مسئول فروش خودروهای مرسدس بنز در مصاحبه ای گفته است : « ما منحصر به فردترین طرحی را که میشد بر روی چهار چرخ سوار کرد را در CLS کوپه و شوتینگ بریک پیاده کردهایم و خطوط طراحی هیجانانگیز این مدل باز هم ضربان قلب شما را افزایش میدهد. و فقط ظاهر و طراحی CLS خاص نیست. فناوریهایی نوآورانه و خاصی هم در آن پیاده سازی شده است که از آن جمله میتوان به چراغهای LED چند لنزه، گیربکس ۹ دنده اتوماتیک و سیستم مولتی مدیای پیشرفته اشاره کرد که احساس و منطق مشتری را در انتخاب CLS ارضا میکند. »
هر دو مدل کمابیش از نظر فنی مشابه یکدیگر هستند. تجهیزات، امکانات و ویژگیهای جذاب با قیمت مناسب نسبت به سایر رقبا نشاندهنده اوج شکوفایی در این کلاس از مرسدس بنز میباشد.

38
قابلیتهای اسپرتی
در همین حال AMG نیز به شدت بر روی افزایش روحیه اسپرتی CLS کار میکند. از جمله موارد شاخص در ظاهر آن میتوان به جلوپنجرهای با لوزیهای مشبک کرومی که دور ستاره سه پر را فرا گرفتهاند، ورودیهای هوای بزرگتر و اسپرتتر با لوزیهای مشبک، رکاب کناری کرومکاری شده و خروجیهای هوا در عقب با نوارهای کرومی؛ اشاره کرد. اگزوزهای دوبل با طراحی زاویهدار و پرداخت شده با فولاد ضد زنگ براق در کنار رینگ های ۱۹ اینچی ۱۴ پره تولید شده توسط AMG ظرافتی دوچندان به اتومبیل بخشیده است. رینگهای ۱۸ اینچی ۵ پره از آلیاژ رنگ روشن به عنوان یکی از آپشنهای قابل سفارش مطرح است.
طراحی اسپرت در کنار انتخاب مرغوب۷ترین نوع مواد اولیه در داخل مرسدس CLS نیز به چشم میخورد. صندلیهای راننده و سرنشین کناری از جنس چرم درجه یک هستند که با خطوط دوخت لوزی شکل پوشش داده شده است و علاوه بر آن از تهویه مطبوع و تنظیم برقی در شش جهت برخوردار هستند. پشتی صندلی علاوه بر اینکه حفاظت جانبی خوبی از سرنشینان به عمل میآورد در عمق نیز قابل تنظیم کرد. پدالهای تعویض دنده با رنگ نقرهای، در پشت فرمان خودرو با طراحی اسپرت و پوشش چرم قرار دارد. و تکمیل کننده همه اینها پدالها هستند که از جنس فولاد براق با نوارهای لاستیکی در حاشیه حس اسپرتی را در حد اعلا به سرنشین القا میکنند.

41
سانروف کشویی با ایجاد دریچهای برای تابش نور احساس جادار بودن بیشتر در CLS ایجاد میکند. شیشه های عایق شده و مواد رنگی علاوه بر زیبایی در کیفیت دید و رانندگی بهتر نیز تاثیرگذار هستند، هرچند در صورت تمایل میتوان آنها را با شیشههای شفاف بی۷رنگ نیز جایگزین کرد. لقب فاینال ادیشن با توجه به تمام ظرافتهای بکار رفته در این CLS ها برازنده آنها است و این نشان در کنار خودرو، پشت تایر جلو و نیز بر روی کفپوشها حک شده است.
اگر بخواهیم از فناوریهای پیشرفته بکار رفته در CLS 2016 فاینال ادیشن یاد کنیم نباید سیستم تعلیق دایرکت کنترل و چراغهای LED چند لنزه را فراموش نماییم. در این چراغها ۲۴ LED با کارایی و نوردهی بالا وجود دارد که هریک به طور مستقل کنترل میشود. مجموعه این LEDها در کنار یکدیگر طوری آرایش میگیرند که حداکثر روشنایی در جاده و محیط اطراف ایجاد شود بدون آنکه شدت نور مزاحمتی برای عابران یا سایر رانندگان ایجاد نماید.

35
نسخههای فاینال ادیشن CLS کوپه و شوتینگ بریک در تمام رنگهای در دسترس خانواده CLS و شش تودوزی و رنگ بندی گوناگون در طراحی داخلی عرضه میشوند. همچنین تمام پیشرانههای موجود برای آنها نیز قابل سفارش است. صاحبان CLS های عادی نیز میتوانند با پرداخت ۸۲۱۱ یورو اتومبیل خود را مجهز تبدیل به نسخه فاینال ادیشن نمایند.

هر دو نسخه CLS یعنی کوپه و شوتینگ بریک در نزد مشتریان به عنوان اتومبیلهای با هویت منحصر به فرد شناخته میشوند.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر مرسدس بنز CLS با فاینال ادیشن ۲۰۱۶

به اشتراک بگذارید :