شگفت انگیزترین ماشین پلیس‌های جهان

اگر یک پلیس ایتالیایی باشید، روزهای خوبی را پیش‌رو خواهید داشت. چرا که لامبورگینی اخیرا دومین نسخه از خودروهای معروف خود یعنی اوراکان را به نیروهای گشت پلیس در بزرگراه‌ها اهداء کرده است.

بی شک خودروهای پلیس در جهان باید سرآمد بقیه اتومبیل‌ها باشند. سرعت و شتاب در این خودروها نیز برای کسانی که هرگز جریمه نمی‌شوند، احتمالا بدون محدودیت در نظر گرفته می‌شود. هر چند این خودروها نیازمند گزینه‌های لوکس و تجملاتی نیستد، اما خودروهایی در میان برترین اتومبیل‌های پلیس جهان قرار می‌گیرند که سازندگانشان، لوکس‌‌سازهای صنایع اتومبیل لقب گرفته‌اند.

به گزارش گروه خودروی عصرایران به نقل از “تاپ گیر”، این مدل نیز مانند اولین نسخه‌اش به صورت استاندارد برای عملیات‌های مرسوم پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مواقع اضطراری به حمل خون برای افراد پلیس می‌پردازد. این خودروی ۶۱۰ اسب‌بخاری با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه می‌شود و مانند هر خودروی پلیس دیگر می‌توان در این خودرو آژیر، چراغ گردان، رادیو، دوربین و محفظه اسلحه را نیز مشاهده کرد. تایرهای این خودرو نیز برای همخوانی بیشتر با بدنه به رنگ آبی درآمده‌اند که رنگ ویژه پلیس ایتالیاست.


با این وجود این خودرو بسیار جالب، تنها خودروی درخشان پلیس ایتالیا محسوب نمی‌شود.

فورد موستانگ V8 پلیس بریتانیا


این خودرو یک فورد موستانگ آراسته به لباس پلیس است. ظاهرا پیش‌تولیدی از خودروهای آتی پلیس انگلیس است که در نمایشگاه ملی ناوگان تجاری مدیران این کشور به نمایش درآمده است. احتمالا این مدل یکی از جذاب‌های دنیای پلیس در جهان است.

آلفا جولیا QV ژاندارمری (کارابینِری) ایتالیا


سرسخت‌ترین بازوی پلیس در ایتالیا از چند خودروی خیره کننده بهره می‌برد. به‌نظر می‌رسد پلیس ایتالیا می‌خواهد مثل مقامات انتظامی دوبی طیف وسیعی از خودروها پرقدرت و زیبای جهان را در سازمان خود به‌کار گیرد و علاوه بر برخورد سریع با مجرمان به زیبایی ظاهری کشورش کمک کند.

بی‌ام‌و i8 پلیس دبی


ناوگان پلیس دبی یکی از سریع‌ترین و لوکس‌ترین‌ها است. در ناوگان پلیس این شهر از جدیدترین خودروهای کمپانی بی ام و استفاده شده است علاوه بر این خودروی جدید BMW i8 که در ناوگان به کار گرفته شده سازگار با محیط زیست بوده و هیبریدی ساخته می‌شود.

فراری FF پلیس دبی


پلیس دبی تائید کرده که یک مدل V12 و چهار صندلی از فراری FF را خریداری کرده است. قابلیت محرک چهارچرخ گواه خوبی برای قابلیت‌‌های حرکت روی برف و یخ است! بیشینه سرعت فراری به ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.

اونتادور لامبورگینی پلیس دبی


بی شک این نسخه از اتومبیل‌های پلیس دبی مناسب یک تعقیب و گریز واقعی است.

لوتوس اوورا S کارابینِری ایتالیا


اوورا S سال ۲۰۱۰ با موتور شش سیلندر و ۳٫۵ لیتری به بازار عرضه شد و با امکاناتی که داشت، پلیس ایتالیا را مجذوب خود کرد. این خودرو به یخچال‌های ویژه برای حفظ مواد حیاتی یا ارگان‌های ویژه بدن مجهز است. موتور قدرتمند این خودرو ۳۴۵ اسب‌بخار توان تولید کرده و می‌تواند در ۴٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. بیشترین سرعت این خودرو نیز هم ۲۸۶ کیلومتر بر ساعت برآورد می‌شود.

کاپارو T1 پلیس انگلستان


شاید عجیب به نظر رسد که این خودرو به کسوت یک خودروی پلیس درآمده است، اما تنها کافیست این خودرو را که شکل و شمایل یک اتومبیل فرمول ۱ را دارد، در یک تعقیب و گریز تصور کنید. موتور با حجم ۳٫۵ لیتر و هشت سیلندر این خودرو می‌تواند قدرتی معادل ۵۷۵ اسب بخار تولید کند. این خودرو که تنها ۴۷۰ کیلوگرم وزن دارد برای رسیدن به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۲٫۴ ثانیه زمان نیاز دارد.

لامبورگینی گالاردو پلیس ایتالیا


در ۳٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. با محرک چها رچرخ ارائه شده و ۵۶۰ اسب‌بخار توان دارد. بیشینه سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت لازمه یک تعقیب و گریز جانانه برای پلیس است. ظاهر آیرودینامیکی این خودرو به سرعت گرفتن بیشتر خودرو کمک کرده و امکان فرار مجرمان را کاهش می‌دهد.

شورلت کوروت پلیس آمریکا


هیچ‌گونه ارتقای پیشرانه‌ای نسبت به موتور استاندارد V-8 در این خودرو انجام نشده، اما به دلیل تقویت خودرو، موتور با گشتاور ۶۳۰ نیوتن‌متر به قدرت ۴۶۰ اسب‌بخار افزایش یافته است. برای انتقال قدرت نیز از گیربکس ۷ سرعته دستی کوروت استفاده می‌شود. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در این خودروی پلیس در ۴/۲ ثانیه ثبت می‌‌شود و حداکثر سرعت آن نیز ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

بنز برابوس G63 AMG پلیس دبی

۶۹۰ اسب‌بخار قدرت دارد و در ۴٫۹ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. خودرو می‌تواند با بیشینه سرعت ۲۳۹ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه داده و با قابلیت‌های آفرودی‌اش باعث حرکت در نواحی کویری یا مناطقی شود که خودروهای تندروی پلیس این شهر از حرکت در آن باز می‌مانند.

مرسدس بنز برابوس CLS V12 S پلیس آلمان

قطعا نمی توان پلیس آلمان بود و یکی از بهترین خودروهای جهان را سوار نشد. این خودروها در سال ۲۰۰۶ مورد بازطراحی و تقویت دوباره قرار گرفتند و با موتور V12 خود توانی برابر ۷۳۰ اسب‌بخار ایجاد می‌کنند. این خودرو که به موشک معروف است سرعتی حدود ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه‌ها زیر پای پلیس مانور می دهد.

اگر یک پلیس ایتالیایی باشید، روزهای خوبی را پیش‌رو خواهید داشت. چرا که لامبورگینی اخیرا دومین نسخه از خودروهای معروف خود یعنی اوراکان را به نیروهای گشت پلیس در بزرگراه‌ها اهداء کرده است.

به اشتراک بگذارید :