خشن و سرد، استون مارتین یخ زده DB11

انگیزه‌ی ما تولید زیباترین ماشین در جهان است. DB11 تجسم مطلق آن چیزی است که سبک استون مارتین باید باشد و ما تلاشی خستگی ناپذیر کرده‌ایم تا مطمئن شویم طراحی استثنایی با آخرین تکنولوژی موجود را ترکیب کنیم.

در نمایشگاه ماشین ۲۰۱۶ ژنو با معرفی استون مارتین DB11 فصل جدیدی در تاریخ استون مارتین آغاز شد. این ماشین که اولین محصول استون مارتین تحت برنامه‌ی «قرن دوم» شرکت است، نمونه‌ای جسورانه از خط DB و یک GT اصیل، دینامیک و اسپرتی در سنت استون مارتین است.
55
استون مارتین DB با آیرودینامیک پیش‌رو و موتور تولید شرکت ۵/۲ لیتری توربوشارژر دوقلو یک زبان طراحی شاخ را به نمایش می‌گذارد. DB که سبک‌تر، قوی‌تر و جادارتر است، قدرتمندترین، دینامیک‌ترین و پربازده‌ترین مدل DB درتاریخ استون مارتین است. به همین دلایل این ماشین شاخص‌ترین استون‌مارتین جدید از زمان DB9 سال ۲۰۰۹ است.
مدیر ارشد اجرایی استون مارتید، دکتر اندی پالمر می‌گوید: «انگیزه‌ی ما تولید زیباترین ماشین در جهان است. DB11 تجسم مطلق آن چیزی است که سبک استون مارتین باید باشد و ما تلاشی خستگی ناپذیر کرده‌ایم تا مطمئن شویم طراحی استثنایی با آخرین تکنولوژی موجود را ترکیب کنیم. پلتفرم جدید بااستفاده از آلومینیوم، ایرودینامیک هوشمندانه، موتور توربودوقلوی V12 جدید و بهترین سیستم اطلاعات مرکزی تنها برخی جنبه‌هایی هستند که این استون مارتین جدید را به نقطه‌ی شروع برنامه‌ی قرن دوم استون مارتین تبدیل می‌کند.»

74
DB11 قاصد دوره‌ای جدید در طراحی استون مارتین است. این ماشین جدیدترین ایستگاه در سفر زیبایی شناسانه‌ی استون مارتین است که ماشین‌های شاخصی مثل DB2/4 و DB5 و اخیراً DB10 جیمزباند را ارائه کرده. DB11 با مجموعه‌ای از ویژگی‌های طراحی رابطه‌ی جدیدی را بین فرم و کارکرد تعریف کرده است. ابتکارات ایرودینامیکی با کدیریت هوشمندانه‌ی جریان هوا و پایداری طراحی بدنه در این انقلاب زیبایی شناسانه نقش ایفا کرده‌اند.
مثل تمام استون مارتین‌ها، قلب DB11 در زیر کاپوت آن پنهان است اگرچه برخلاف استون‌ مارتین‌های پیشین، قلب این ماشین یک موتور ۲/۵ لیتری توربوشارژر دوقلوی V12 است. این موتور جدید که در شرکت طراحی شده است، ۶۰۸PIS (۶۰۰ اسب بخار) قدرت و ۷۰۰NM گشتاور تولید می‌کند که DB11 را به قدرتمندترین مدل DB تبدیل می‌کند. طبیعتاً با حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت و ۰ تا ۶۲ مایل فقط ۹/۳ ثانیه این ماشین دینامیک‌ترین و پرشتاب‌ترین هم هست.

81
برای بهره بردن از ساختار جدید بدنه و قدرت فوق‌العاده‌ی موتور توربو دوقلوی آن، شاسی و سیستم تعلیق و فرمان و اجزای الکترونیک DB11 دوباره طراحی شده‌اند و تکنولوژی‌های الکترونیکی جدیدی به آن اضافه شده است. مودهای دینامیک مختلفی برای رانندگی تنظیم شده که راننده می‌تواند از بین آنها انتخاب نماید. (GT ، اسپرت و اسپرت پلاس) همچنین جعبه دنده‌ی اوتوماتیک ۸ سرعته با فرمان‌دهی و کنترل بردار گشتاور الکترونیکی نرمی و انطباق‌پذیری بیشتری را ایجاد کرده است. نتیجه‌ی اینها تجربه‌ی رانندگیی است که راحتی مثال‌زدنی را با حسی از چابکی ترکیب می‌کند.

68
استون مارتین DB11 به عنوان یک ماشین به راستی متعلق به قرن ۲۱ تمامی تکنولوژی‌های توسعه یافته در همکاری با شریک فنی خود Diamler AG را با بالاترین کیفیت اجرا ترکیب کرده است. با استفاده از یک نمایشگر تمام رنگی ۱۲ اینچی TFT LCD نمایشگر ابزارهای کاملا جدید خودرو، اطلاعات اولیه‌ی ماشین را با وضوع کامل ارایه می‌دهد و یک نمایشگر ۸ اینچی دوم به سیستم اینفوتینمنت (اطلاعات و سرگرمی) اختصاص یافته است. کار با سیستم راهبری ماهواره‌ای و صوتی، با استفاده از یک پیچ چرخشی و آپشن استفاده از نمایشگر لمسی با ویژگی تشخیص کاراکترها، بیش از پیش راحت‌تر و کاراتر شده است. یک سیستم جدید پارک خودکار و دوربین ۳۶۰ درجه کمک می‌کند تا حرکت‌های خودرو در سرعت پایین با ایمنی همراه باشد. این سیستم همچنین از طریق اینفوتینمنت قابل دسترسی است.

77
DB11 یک ماشین گرند تورر اساسی است چون ورودی درها بزرگتر شده، فضای داخی سرنشینان مخصوصا جای سر و فضای جلوی پاهای سرنشینان عقب افزایش یافته، صندوق آن به راحتیدو جمدان را به علاوه‌ی کیف‌های دستی جا می‌دهد. با کمک طیف گسترده‌ی رنگ‌ها و مواد قابل انتخاب برای طراحی داخلی DB11 شما می‌توانید این ماشین را به راحتی با سلیقه‌ی شخصیتان هماهنگ کنید.

97
دکتر پالمر می‌گوید: «این فقط مهمترین ماشینی نیست که استون مارتین اخیراً تولید کرده. این مهمترین ماشین در ۱۰۳ سال وجود شرکت است. DB11 به درستی استون مارتین را یک بار دیگر در جایگاه برند پیش‌ رو در بازار ماشین‌های تجملی قرار می‌دهد.
قیمت خرید پیشنهادی در بریتانیا ۱۵۴,۹۰۰ پوند، در آلمان ۲۰۴,۹۰۰ یورو در آلمان و ۲۱۱,۹۹۵ دلار در آمریکا است. طبق برنامه‌ریزی‌ها اولین تحویل استون مارتین DB11 برای سه ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۶ برنامه ریزی شده.

انگیزه‌ی ما تولید زیباترین ماشین در جهان است. DB11 تجسم مطلق آن چیزی است که سبک استون مارتین باید باشد و ما تلاشی خستگی ناپذیر کرده‌ایم تا مطمئن شویم طراحی استثنایی با آخرین تکنولوژی موجود را ترکیب کنیم.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر استون مارتین یخ زده DB11

به اشتراک بگذارید :