کیا Telluride 2016، یک SUV مفهومی

Telluride یک SUV لوکس مفهومی با سه ردیف صندلی و گنجایش هفت مسافر است که ظاهری مدرن، عضلانی دارد. کیا Telluride مدلی کاملا مفهومی است که بر اساس یکی از پلتفرم‌های موجود ساخته شده …

با نگاه به آینده‌ای که به واقعیت پیوسته اما به زمان حال محدود نمی‌باشد، کیا موتورز شعبه امریکا (KMA) یک SUV بزرگ و مدرن را در نمایشگاه ماشین بین المللی امریکای شمالی (NAIAS) معرفی کرده است. Telluride یک SUV لوکس مفهومی با سه ردیف صندلی و گنجایش هفت مسافر است که ظاهری مدرن، عضلانی دارد. کیا Telluride مدلی کاملا مفهومی است که بر اساس یکی از پلتفرم‌های موجود ساخته شده و علاقه این برند را برای معرفی یک SUV فوق العاده که بالاتر از مدل پر فروش سورنتو قرار بگیرد، آشکار می‌سازد.

 

35

 

تام کرنز، مدیر مرکز طراحی کیا در امریکا (KDCA) است، او می‌گوید : کیا Telluride تعریف زیبایی از این برند را به عنوان یک SUV لوکس جدید و پیشرفته، بیان می‌کند و تمام توجه خود را بر راحتی سرنشینان متمرکز نموده است. این خودرو درازتر، پهن‌تر و بلند‌تر از مدل اخیر، یعنی سورنتو می‌باشد. Telluride شما را با تصور کیا از یک SUV بزرگ هفت نفره آشنا می‌سازد.

 

39

 

درب‌های جلو و عقب تا ۹۰ درجه در جهت مخالف باز می‌شوند و به این ترتیب ورودی بسیار بزرگی را به درون فضای داخلی وسیع آن ایجاد کرده و تکنولوژی بالای خودرو را نمایش می‌دهد. چهار صندلی سیاه زیبا و چرمی در مقابل صندلی نیمکتی ردیف سوم قرار گرفته است. فضای بزرگ داخلی آن به صندلی‌های ردیف دوم اجازه تخت شدن را می‌دهد و دارای فضای بسیار بزرگی برای پاها است که باعث راحتی هرچه بیشتر سرنشینان شده است. همه چهار صندلی دارای یک سنسور برای بررسی وضعیت حیاتی سرنشینان می‌باشند. به محض دریافت، این اطلاعات بر روی صفحه نمایش موجود در پنل داخلی درب‌ها نمایش داده می‌شوند.

 

42

 

یکی دیگر از تکنولوژی‌های منحصر به فردی که در این خودرو معرفی شده است، فرمان حرکتی است، یک نوار باریک لمسی و متعامل که بر روی کنسول مرکزی ردیف دوم قرار گرفته و به سرنشینان اجازه می‌دهد تا با یک حرکت ساده دست، به سرعت در میان آهنگ‌ها گشته و موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. موسیقی انتخابی از طریق سیستم صوتی Harman Kardon ماشی با هفت اسپیکر آن پخش خواهد شد یا می‌توانید از هدفون‌های موجود در خودرو برای گوش کردن به آنها استفاده نمایید، لازم به ذکر است که این هدفون‌ها به محض قرار گیری بر روی کنسول میانی به صورت بی‌سیم شارژ خواهند شد. همچنین یک قسمت بر روی کنسول میانی به شما اجازه می‌دهد تا تلفن را نیز به صورت بی‌سیم شارژ کنید. کیا برای اولین بار به کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی، عناصر مدرن روی داشبورد، پنل درب‌ها و فرمان را ساخته است.

 

32

 

طراحی داخلی و خارجی Telluride به کلی در استودیوی طراحی کیا موتورز در کالیفرنیا انجام گرفته است. ارتفاع خودرو به دلیل بزرگتر شدن آن، افزایش یافته است. Telluride دارای ۷۰٫۹ اینچ ارتفاع، ۷۹٫۱ اینچ پهنا و ۱۹۶٫۹ اینچ طول می‌باشد، این مدل حدود ۴٫۴ اینچ بلندتر، ۴٫۷ اینچ پهن‌تر و ۹٫۵ اینچ دراز‌تر سورنتوی کنونی است. زیربندی Telluride همان شاسی سورنتو است که بهینه سازی شده و فاصله بین محورهای آن ۱۱٫۹ اینچ افزایش یافته و به ۱۲۱٫۳ اینچ رسیده است، به این ترتیب تسلط بیشتری را به Telluride داده است.

 

34

 

ظاهر مدرن و عضلانی آن با وجود ضربه گیرهایی که در اطراف خودنمایی می‌کنند و چرخ‌های بزرگ ۲۲ اینچی‌اش، برجسته‌تر به نظر می‌رسد. در قسمت جلو هم ورژن بزرگتری از پنجره مشبک کیا با ظاهری شبیه به بینی ببر خودنمایی می‌کند. با وجود چراغ‌های اصلی چهارگانه تمام LED، یک چراغ LED افقی دیگر در زیر آنها و وجود یک صفحه فلزی پولیش خورده در زیر سپر جلو، ظاهر Telluride به شکلی زیبا حالت تهاجمی‌اش را به بیننده القا نموده و دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. در عقب، چراغ‌های عمودی باریک در کنار بیانی مدرن از طراحی SUV، دستگیره صندوق هماهنگ با دستگیره درب های جلو و لوله اگزوزهای دوگانه، بر ظاهر منسجم و مستحکم خودرو، تاکید دارند.

 

40

 

با ترکیب نوآورانه‌ای از تکنولوژی‌های مدرن، سیستم تولید قدرت Telluride چیزی نزدیک به آینده است که قدرت و بازده بالایی را بدست می دهد. با لمس کردن دکمه استارت آن که قابلیت شناسایی اثر انگشت را دارد، واحد تولید قدرت بهینه Telluride شروع به کار خواهد کرد. این سیسیتم تشکیل شده از یک موتور بنزنی ۳٫۵ لیتری V6 با پاشش مستقیم و یک موتور الکتریکی قدرتمند است. واحد تولید قدرت Telluride روی هم رفته توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت را دارا می‌باشد (۲۷۰ اسب بخار از موتور بنزینی V6 و ۱۳۰ اسب بخار از موتور الکتریکی). مصرف سوخت این خودرو در بزرگراه حدود ۳۰ مایل به ازای هر گالن است. توان تولید شده نیز از طریق یک سیستم پیشرفته با قابلیت کنترل هر چهار چرخ‌ها، به تمام آنها منتقل می‌شود.

 

43

 

البته در حال حاضر شرکت کیا موتورز هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه این خودرو ندارد و تا زمانی که تصمیمی برای آن گرفته نشود، این SUV بزرگ و دوست داشتنی چیزی جز یک خیال پردازی شیرین نمی‌باشد.

 

 

 

Telluride یک SUV لوکس مفهومی با سه ردیف صندلی و گنجایش هفت مسافر است که ظاهری مدرن، عضلانی دارد. کیا Telluride مدلی کاملا مفهومی است که بر اساس یکی از پلتفرم‌های موجود ساخته شده …

تصویر مرتبط

گالری تصاویر کیا Telluride

به اشتراک بگذارید :