رقبای جدید تسلا، ۶خودروی برقی آلمانی

منابع آگاه همچنین اعلام کرده‌اند گروه خودروسازی دایلمر برای رقابت با تسلا حداقل ۶خودروی برقی را روانه بازار خواهد کرد.

گروه خودروسازی بزرگ دایلمر آلمان قصد دارد حداقل ۶ و در صورت امکان ۹ مدل خودروی الکتریکی را برای رقابت با خودروهای تسلا و “آئودی”های الکتریکی فولکس واگن به بازار ارائه کند.

29

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “رویترز”،گروه مادر و سازنده اصلی خودروهای مرسدس بنز خودروهای الکتریکی جدید را در ماه آینده در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش در خواهد آورد. این گروه خودروسازی پیش از این در ماه جولای اعلام کرده بود به منظور برابری با رقیب آمریکایی خود “تسلا” که تسلط خود در این بخش را نشان داده، توسعه و ساخت خودروهای الکتریکی‌اش را شتاب می‌دهد.

مجله تجاری “اتومبیل وخه” آلمان نیز پیش از این به نقل از یکی از منابع آگاه دایلمر عنوان کرد که بیش از ۶ مدل الکتریکی این گروه خودروسازی بزرگ آلمان بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴ وارد بازار خواهند شد.
31
گروه‌های خودروسازی آلمان سرمایه‌گذاری عظیمی را روی خودروهای الکتریکی انجام دادند. بخشی که پیش از این به دلیل محدودیت‌های اجرایی در خودروهای برقی، اجتناب مشتریان و هزینه‌های سنگین مورد غفلت واقع شده بود.

واکنش‌های شدید سیاسی در برابر آلودگی‌های دیزلی و پیشرفت‌های گسترده در فناوری‌های باتری‌ها به افزایش بازده الکتریکی خودروها کمک کرده و میزان سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌هایی مانند بوش، کانتینتال، دایلمر و فولکس واگن را تا ۵۰ درصد بالا برده است. منابع آگاه همچنین اعلام کرده‌اند که یک مدل شاسی بلند پلاگین هیبریدی با قدرت موتور سوخت سلولی با بازدهی به مسافت ۵۰ کیلومتر در نسل‌های الکتریکی خود ارائه می‌دهند.

منابع آگاه همچنین اعلام کرده‌اند گروه خودروسازی دایلمر برای رقابت با تسلا حداقل ۶خودروی برقی را روانه بازار خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :