دوج شارژر دیتونا یک سوپر اسپرت اصیل

مدل جدید ۲۰۱۷ شارژر دیتونا با بالاترین عملکرد در مجموعه‌ی شارژرهای ۷/۵ لیتری، و بهبود ورودی و خروجی گازهای موتور با سیستم ورود هوای سرد از مدل شارژر R/T پیشتر می‌رود.

شارژر دیتونا که در ۱۹۶۹ به عنوان یک مجموعه‌ی تولیدی ۵۰۱ واحدی برای NASCAR ساخته شده بود، رکودهایی را در سبک خاص ایرودنامیک و قدرت افسانه‌ای برجا می‌گذارد. مدل‌های جدید شارژر دیتونا با بهتر کردن عملکر به این تاریخ پرافتخار می‌افزایند.
114
مدل جدید ۲۰۱۷ شارژر دیتونا با بالاترین عملکرد در مجموعه‌ی شارژرهای ۷/۵ لیتری، و بهبود ورودی و خروجی گازهای موتور با سیستم ورود هوای سرد از مدل شارژر R/T پیشتر می‌رود. همچنین یک پکیج «سوپر ترک» در خودرو لحاظ شده که شامل سیستم تعلیق تیون شده و ترمزهای با عملکرد بالا، کالیبراسیون ESC با سه مود متفاوت و تایرهای گودیر با کیفیت است. شارژر دیتونا برای افزایش سزعت و شتاب، یک دیفرانسیل عقب با نسبت محور ۶۲/۲ را به موتور با عملکرد بالا و جعبه دنده‌اش اضافه کرده.
115
برای رسیدن به ظاهری خشمگین و شرور این ماشین از دو پکیج SRT و R/T کاپوت‌های عملکردی عقب و جلو، دامنه‌های جانبی و یک اسپویلر یک تکه استفاده می‌کند.
طراحی داخل شارژر دیتونای جدید با استفاده از صندلی‌های جدید بهبود یافته است. این صندلی‌ها کجهز به سیستم گرمایش و سرمایش هستند و ۱۲ درجه‌ی تنظیم برای راننده و سرنشینان دارند. خطوط دوخت طلایی علاوه بر صندلی‌ها در کنسول مرکزی و پنل درها هم به کار رفته. جزییات و تزیینات آلومینیومی «کاربونایت» که در هماهنگی با فرمان آن قرار دارد ظهری اصیل را ایجاد می‌کند. برای تکمیل این فضای با کیفیت از کفپوش‌های مخملی که لوگوی دوج در آن حک شده استفاده شده است.
112
از اجزای دست اول دیگری که –در مقایسه با مدل R/T- در این مدل استفاده شده می‌توان بهحافظه‌ی صندلی راننده و حافظه‌ی تنظیمات فرمان، چراغ‌های جلوی HID و چراغ کابین LED، سیستم کمک پارک کردن سنسور عقب اشاره کرد.
قیمت دوج شارژر دیتونا ۲۰۱۷ در آمریکا از ۳۹,۸۹۰ دلار آغاز می‌شود. موتور ۴/۶ لیتری HEMI آن قدرت ۴۸۵ اسب بخار و گشتاور ۴۷۵ فوت پوند تولید می‌کند. ۰ تا ۶۰ مایل را در حدود ۴ ثانیه طی می‌کند و یک چهارم مایل را در کمتر از ۱۲ ثانیه طی می‌کند.
117
شارژر دیتونا علاوه بر موتور V8 که توان خود را در پیست نشان داده است از ترمزهای شش پیستون «برمبو» در جلو و چهار پیستون در عقب، چرخ‌های پهن‌تر ۲۰ در ۵/۹ اینچی آلومینیومی و تایرهای چهارفصل «پیرلی» P275 / 40ZR20 استفاده می‌کند.

مدل جدید ۲۰۱۷ شارژر دیتونا با بالاترین عملکرد در مجموعه‌ی شارژرهای ۷/۵ لیتری، و بهبود ورودی و خروجی گازهای موتور با سیستم ورود هوای سرد از مدل شارژر R/T پیشتر می‌رود.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر دوج شارژر دیتونا

به اشتراک بگذارید :