کادیلاک اسکالا ، مفهومی خاص از میراثی درخشان

اسکالا با وجود شباهت های ظاهری اما از سبک طراحی و کاراکتر خاص خود بهره می‌برد و به عقیده روسای این شرکت این موضوع آنقدر اهمیت دارد که می‌توان ارائه این کانسپت را نقطه عطفی در تاریخ ۱۱۴ ساله این شرکت آمریکایی برشمرد.

کادیلاک اسکالا جدیدترین محصول این برند آمریکایی محسوب می‌شود که به نوعی پرچمدار جدید این شرکت و همچنین خط مشی آینده آن را به تصویر می‌کشد. پس از انتشار چند تصویر، بالاخره رونمایی رسمی از آن در همایش سالانه پبل بیچ اتفاق افتاد. اسکالا در واقع یک گام بزرگ رو به جلو برای کادیلاک بود و ویژگی های این محصول می‌تواند در آینده شاخصه های طرح های کادیلاک را نمایش دهد.
52
یوهان دینیسچن، مدیرعامل کادیلاک در این باره می‌گوید : « اسکالا در دو بعد برای کادیلاک اهمیت دارد. بعد اول مربوط به زبان طراحی جدیدی می‌شود که کادیلاک از این پس دنبال خواهد کرد و همچنین انبوهی از فناوری های جدید که در آینده در محصولات کادیلاک استفاده خواهد شد. اما بعد دوم به شخصیت این اتومبیل باز می‌گردد و سیگنالی برای برندهای معتبر است که خبر از بازگشت کادیلاک به سطح اول برندهای لوکس و پرمیوم می‌دهد. »
48
اسکالا با وجود شباهت های ظاهری اما از سبک طراحی و کاراکتر خاص خود بهره می‌برد و به عقیده روسای این شرکت این موضوع آنقدر اهمیت دارد که می‌توان ارائه این کانسپت را نقطه عطفی در تاریخ ۱۱۴ ساله این شرکت آمریکایی برشمرد. مدیرعامل کادیلاک می‌گوید : « درست است که اسکالا یک خودروی مفهومی است اما از بسیاری جهت پایه ای برای رشد محصولات ما خواهد بود. حتی با توجه به بازار رو به گسترش سدان های لوکس امکان تولید انبوه آن نیز دور از تصور نیست. »
44
اسکالا که معادل اسپانیولی واژه Scale به معنای مقیاس می‌باشد، نمونه بزرگ تر، هوشمندتر و البته گران تر سدان CT6 می‌باشد که در حال حاضر پرچمدار سدان های به نسبت لوکس کادیلاک محسوب می‌شود. اسکالا همچنین پس از سیل کانورتیبل در ۲۰۱۱ و المیراج در ۲۰۱۳ سومین کانسپتی محسوب می‌شود که کادیلاک در پبل پیچ از آن پرده برداری می‌کند. لقب سدان بزرگ لوکس واقعا برازنده اسکالا است. ابعاد این خودرو حاکی از فضای بزرگ داخل آن بوده و طول آن با ۲۱۰٫۵ اینچ، ۶ اینچ بزرگ تر از CT6 می‌باشد.
63
همانطور که گفته شد اسکالا از ویژگی های جدید در طراحی برخوردار می‌باشد که قرار است در محصولات آینده کادیلاک استفاده شود. از جمله این ویژگی ها می‌توان به فرم جدید عمودی چراغ های جلو در طرفین سپر، استفاده از نشانی جدید برای کادیلاک و بکارگیری چراغ هایی باریک با فناوری OLED به عنوان چراغ های روشنایی روز؛ اشاره کرد که طراحی چراغ ها چهره نافذی به اسکالا داده است. اگر بیشتر در طراحی آن دقیق شویم موارد دیگری نیز به چشم می‌خورد، مانند طراحی سه بعدی شبکه جلوپنجره و رینگ های ۲۲ اینچی با پره های دو لایه.
56
اندور اسمیت یکی از طراحان اصلی اسکالا درباره این کانسپت می‌گوید : « اسکالا یک تجربه جدید از خودرویی آمریکایی با ظاهری بی نقص می‌باشد. نمادی از یک رانندگی هیجان انگیز و در عین حال آرامش بخش. ما در داخل نیز تلاش کرده ایم فناوری و خلاقیت در ساخت را با دقت و ظرافت های هنری ادغام کنیم. طراحی داخلی آن به گونه ای است که در بخش جلو بر فناوری های پیشرفته و در قسمت عقب بر آرامش و رفاه سرنشینان تاکید شده است. طراحی داخلی اسکالا فرصتی برای تیم طراحی بود تا قواعد مرسوم را بشکنند و این دقیقا همین چیزی است کادیلاک برای یک تحول بدان نیاز دارد. »
61
مانند تمام محصولات لوکس کادیلاک استفاده از تزیینات دستساز و دست دوز در اسکالا نیز صورت گرفته است. اما نکته جالب استفاده از پارچه های مرغوب خاص برندهای معتبر پوشاک در بخش های مختلف داخل اسکالا مانند پنل درب ها و صندلی هاست که در کنار چرم سفید استفاده شده جذابیت و وقار بیشتری به این کانسپت داده است.

اولین چیزی که در جلو جلب توجه می‌کند، سه صفحه نمایش OLED در مقابل راننده می‌باشد که با ضخامت بسیار کم کلیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار قرار می‌دهند. این صفحات OLED با همکاری شرکت کره ای LG ساخته شده است. در عقب نیز با فضایی پوشیده شده با چرم دست ساز مواجه می‌شویم که تفسیر کادیلاک از یک سدان لوکس را بهتر مشخص می‌سازد. سه صفحه نمایش مذکور موجب حذف کلیه دکمه ها و سوییچ های مرسوم در خودروهای امروزی شده و تمام آنها در یک سلکتور واقع در کنسول وسط مجتمع شده اند.
64
از جمله فناوری های استفاده در اسکالا در زمینه ارتباط و کنترل است که احتمالا در مدل های آینده کادیلاک نیز بکارگیری خواهد شد. صفحات لمسی در مقابل راننده به علاوه قابلیت کنترل صوتی به راننده امکان هدایت و کنترل ساده تمام عملکردهای خودرو را می‌دهد.

اسکالا به عنوان یک سدان لوکس بزرگ از آرایش RWD بهره می‌گیرد و بر روی یکی از پیشرفته ترین پلتفرم هایی که برای نسل جدید CT6 نیز درنظر گرفته شده سوار می‌شود. یک موتور ۴٫۲ لیتری تویین توربو V8 وظیفه تامین قدرت اسکالا را بر عهده دارد که البته این پیشرانه هنوز هم در حال توسعه است تا برای استفاده در محصولات آتی کادیلاک آماده شود. این موتور پیشرفته مجهز به سیستم صرفه جویی در مصرف سوخت است تا بتواند در شرایط عادی فقط با ۴ سیلندر هم به فعالیت خود ادامه دهد.
53
در پایان باید گفت کانسپت کادیلاک اسکالا یکی از بهترین، فاخرترین و پیشرفته ترین محصولاتی بود که در سال های اخیر توسط این برند آمریکایی ارائه شده است. کادیلاک با معرفی اسکالا قصد دارد تا مفهومی ویژه را به علاقمندان و همچنین رقبا منتقل کند. مفهومی که به میراثی درخشان با نام تجاری کادیلاک اشاره دارد.

اسکالا با وجود شباهت های ظاهری اما از سبک طراحی و کاراکتر خاص خود بهره می‌برد و به عقیده روسای این شرکت این موضوع آنقدر اهمیت دارد که می‌توان ارائه این کانسپت را نقطه عطفی در تاریخ ۱۱۴ ساله این شرکت آمریکایی برشمرد.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر کادیلاک اسکادا ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :