استون مارتین ونکویش زاگاتو ولانته مدل ۲۰۱۷

این خودرو محصولی همکاریی است که تقریباً به شش دهه قبل بازمیگردد و ماشین‌هایی همچون DB4 GT زاگاتونی عضلانی و زیبا در سال ۱۹۶۰ را خلق کرده.

پس از معرفی ونکویش زاگاتوی کوپه در آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۶، استون مارتین برای همراهی با آن یک ماشین بسیار ویژه را معرفی می‌کند: استون مارتین ونویش زاگاتو ولانته. پس از علاقه‌مندی شدید مشتریان به کوپه‌ی معرفی شده‌ی پیشین، ونکویش زاگاتو ولانته تنها به تعداد محدود ۹۹ دستگاه در دفتر مرکزی استون مارتین در گیدون انگلستان تولید می‌شود.
82
این خودرو محصولی همکاریی است که تقریباً به شش دهه قبل بازمیگردد و ماشین‌هایی همچون DB4 GT زاگاتونی عضلانی و زیبا در سال ۱۹۶۰ را خلق کرده. این همکاری همچنین شامل DB7 ونتج زاگاتو سال ۲۰۰۲ و نیز V12 ونتج زاگاتو سال ۲۰۱۱ و بالاخره همین ونکویش زاگاتوی کوپه است.
خودروهای کروکی پیشین استون مارتین زاگاتو که شامل ونتج ولانته V8 بودند، برای اولین بار در ۱۹۸۷ و بعد در DB AR1 در سال ۲۰۰۳ معرفی شدند. DB7 به عنوان یک خودروی کروکی با بدنه‌ی زاگاتو –باز هم به تعداد محدود ۹۹ دستگاه- تولید شده بود. DB AR1 با طراحی مشابهی برای بازار آمریکای شمالی تولید شد و امروزه در سراسر دنیا یک خودروی کلکسیونی به شمار می‌رود.
83
ونکویش زاگاتو ولانته یک محصول قدرتمند جدید به مجموعه‌ی استون مارتین و زاگاتو اضافه می‌کند که اصلاحات و بهبودهای درونی استون مارتین را همراه با خصوصیت‌های شاخص طراحی زاگاتو با هم در بر دارد. هردوی خودروها از موتور بهبود یافته‌ی v12 استون مارتین بهره می‌برند که قدرت آن به ۵۹۲ bhp و صفر تا ۶۰ مایل ۳٫۷ ثانیه بهبود یافته.
80
ونکویش زاگاتو ولانته از همان ویژگی‌های کوپه استفاده می‌کند؛ یک فرم استون مارتین خالص با ظرایف ویژه ی زاگات. مثل منعکس کننده‌های گرد چراغ عقب با همان تکنولوژی LED که سوپرماشین ولکان استون مارتین بکار گرفته بود. همچنین حاشیه‌ی فیبر کربن پایینی که دور تا دور خودرو را در بر می‌گیرد و یک خط افقی ویژه را در ظاهر ماشین ایجاد می‌کند.
81
مارک ریچمن میر ارشد طراحی استون مارتین می‌گوید: « درست مثل کوپه، ما بر نحوه‌ی تغییر شکل و ارتباط سطوح توجه کردیم تا ظاهری مردانه و عضلانی ایجاد کنیم. هدف ما خلق شکلی باوقار و سیال بود.»
استون مارتین ونکویش زاگاتو ولانته در درون خود سنت کیفیت عالی ساخت استون مارتین را ادامه می‌دهد. در داخل خودرو از مواد عالی و تحملی استفاده شده که شامل فیبر کربن، جزییات تزینی از جنس برنز آنودیزه شده، و بهترین چرم‌ها است. لوگوی Z زاگاتو بر روی صندلی‌ها و درها و نیز بر روی کنسول مرکزی دوخته شده.
77
ریچمن می‌گوید: «ونکویش زاگاتو ولانته نشان می‌دهد که طراحی استون مارتین چگونه می‌تواند در همکاری با شرکای با ثبات و با سابقه‌ای مثل زاگاتو تکامل پیدا کند. ونکویش زاگاتو ولانته سنت ابتکار و خلاقیت استون مارتین را در قرن جدید ادامه می‌دهد و همچنین ارتباط این دو نام مشهور خودروسازی را مستحکم می‌کند.» تحویل به مشتریان قرار است در سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

این خودرو محصولی همکاریی است که تقریباً به شش دهه قبل بازمیگردد و ماشین‌هایی همچون DB4 GT زاگاتونی عضلانی و زیبا در سال ۱۹۶۰ را خلق کرده.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر استون مارتین ونکویش زاگاتو ولانته

به اشتراک بگذارید :