۴سوپر سدان سریع دنیا را بشناسید.

در حال حاضر در بازار ۴ سدان سریع و جادار وجود دارند که می‌توانند به محض خروج از کارخانه و بدون وجود هیچ تقویت اضافه‌ای با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

این روزها در بازار در محدوده متنوع سدان‌ها شاهد مدل‌های متنوعی هستیم. از مدل S تسلا تا مرسدس قدرتمند AMG S65 هیچ کمبودی در حوزه ساخت سدان و گونه‌های مختلف آن دیده نمی‌شود. با این حال سدان‌ها در محدوده‌های گوناگون، با سرعت قدرت و گزینه‌های مختلف ارائه می‌شوند و هر یک نیازهای گروه خاصی را برآورده می‌سازند.

به گزارش گروه خودرو عصر ایران به نقل از “کاراسکوپ”، سدان‌ها معمولا قدرت‌ زیادی در حرکت از خود نشان می‌دهند اما همه آنها توان دستیابی به سرعت بیش از ۳۲۰کیلومتر در ساعت را ندارند. این میزان تقریبا مشابه سرعتی است که یک ابرخودروی اسپورت یا مسابقه‌ای به آن می‌رسد. در حال حاضر در بازار ۴ سدان سریع و جادار وجود دارند که می‌توانند به محض خروج از کارخانه و بدون وجود هیچ تقویت اضافه‌ای با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. با وجود محدودیت‌های زیاد و ویژه در بزرگراه‌های جهان که هر روزه به دلیل امنیت سرنشینان سخت‌گیرانه‌تر می‌شود، هیچ کدام از این سدان‌های سریع و سرشناس رده پرفورمنس و سریع آلمانی نیستند. حتی نباید توقع داشته باشید این سدان‌ها تحت مالکیت ژاپن یا ایتالیا باشند.

بنتلی فلایینگ اسپورت W12 S

48

49

بنتلی تاکنون نسخه‌های مختلفی از کانتینتال با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت را تولید کرده است. گروه مهندسی این کارخانه برای کراس‌اوورها بنتایاگا نیز چنین سرعتی را خلق کرده‌اند. اما مدل‌های ارتقاء یافته سدان‌های اخیر فلایینگ اسپور نیز این قابلیت را دارا هستند. جزئیات مدل‌های W12 S این خودرو به تازگی منتشر شده است و نشان می‌دهد که سرعت زمینی این خودروها تا مرز ۳۲۰ کیلومتر پیش می‌رود.

این سرعت مدیون یک موتور ۱۲ سیلندر دوقلوی توربو و ۶ لیتری است که در قلب تپنده فلایینگ اسپور قرار گرفته است. این موتور با گشتاور ۸۲۰ نیوتن متر بازدهی برابر ۶۲۰ اسب بخار ارائه دهد. با وجود سنگینی این خودرو، فلایینگ اسپور در ۴٫۲ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و با بیشینه سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

استون مارتین رپید S
52

51

فلایینگ اسپور تنها خودروی انگلیسی تباری نیست که می‌تواند با سرعت بیش از ۳۲۰ کیلومتر در ساعت براند. آخرین مدل‌های رپید S از استون مارتین نیز نمونه‌ای از این سریع‌ها هستند. نسخه‌های چهار در از آخرین خروجی‌های DB9 به موتورهای V12 و ۶ لیتری تنفس طبیعی مجهز شده‌اند که توان این خودرو را به بیش از ۵۵۲ اسب بخار می‌رساند. این خروجی باعث می‌شود تا خودرو در ۴٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و با بیشینه سرعت ۳۲۶ کیلومتر به حرکت خود ادامه دهد.

کادیلاک CTS-V
55

553

دیتروت خودش را به عنوان یک تولید کننده سدان‌های پرفورمنس در برابر بهترین رقبای اروپایی با ارائه بهترین مدل کادیلاک CTS-V اثبات کرد. این کادیلاک پرفورمنس به یک موتور ۴٫۴ لیتری دوقلوی توربو یا مدل‌های ۶٫۲ لیتری V8 سوپرشارژ مجهز می‌شود که با گشتاور ۸۵۴ نیوتن‌متر، بازده و توان ۶۴۰ اسب بخار را برایش رقم می‌زند. این خودرو در ۳٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت می‌رسد و با بیشینه سرعت ۳۲۰ کیلومتر می‌راند.

دوج چارجر هلکت SRT
57
2016 Dodge Charger SRT Hellcat

دوج SRT چارجر هلکت مجهز به پیشرانه جدید و معروف هشت سیلندر ۶٫۲ لیتری مجهز به سوپرشارژر است که ۷۰۷ اسب بخار نیرو و ۸۸۱ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. دوج این خودرو را سریع‌ترین، پرشتاب‌ترین و قدرتمندترین سدان تولید انبوه جهان می‌داند. با چنین نیرویی، شتاب صفر تا صد ۲٫۹ ثانیه‌ای به دست خواهد آمد. زمان طی ۴۰۰ متر نیز، تنها ۱۱ ثانیه می‌باشد. نهایت سرعتی که با این خودرو به آن دست خواهید یافت ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت می‌باشد. این خودرو تا کنون سریع‌ترین سدان جهان لقب گرفته است.

در حال حاضر در بازار ۴ سدان سریع و جادار وجود دارند که می‌توانند به محض خروج از کارخانه و بدون وجود هیچ تقویت اضافه‌ای با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :