هاچبک اسپرتی به نام رنو سینک ۲۰۱۷

سنیک جدید تنها MPV کامپکتی است که از AEBS (سیستم ترمز اضطراری فعال) با امکان تشخیص عابران پیاده به عنوان یک تجهیزات استاندارد استفاده می‌کند.

رنو سنیک جدید یک MPV شاخص و مدرن است که نه تنها به خاطر لذت رانندگیش بلاکه به خاطر راحتی که برای کل خانواده در سفر فراهم می‌کند خریداری خواهد شد. به خاطر ابعاد بی‌سابقه‌ی این مدل جدید، چرخ‌های ۲۰ اینچی و رنگ بدنه‌ی دو طیفیش که در این نوع خودروها بی سابقه است، طراحی و جذابیت این مدل انتظارات معمول از یک MPV را کنار می‌زند.
83
این ماشین طبق تعریف یک MPV نیازهای خانواده را درنظر دارد. این مدل جدید همان مدل‌بندی که باعث موفقت نسل‌های قبلیش شده بود را به سطح بالاتری می‌رساند تا رانندگی روزمره را حتی راحت‌تر ا پیش کند (از جمله سیستم جمع شدن صندلی‌های عقب که تنها با یک کلید انجام می‌شود.)
94
علاوه بر یک فهرست کامل از سیستم‌های کمک رانندگی، سنیک جدید تنها MPV کامپکتی است که از AEBS (سیستم ترمز اضطراری فعال) با امکان تشخیص عابران پیاده به عنوان یک تجهیزات استاندارد استفاده می‌کند.
سنیک جدید همچنین از تجهیزاتی نظیر تکنولوژی مولتی سنس، R-LINK2 با صفحه نمایش ۸٫۷ اینچی بهره می‌برد. نسل چهارم این مدل همچنین با موتور کمک هیبرید الکتریکی عرضه می‌شود.
96
لارنس ون در اکر، معاون مدیر طراحی شرکت می‌گوید: «ما می‌خواستیم که سنیک جدید وارد حوزه‌ی جدیدی شود. این ماشین تصویری جذاب‌تر و مدرن‌تر از MPV است که از همان مدل‌بندی نسل قبلی که طی ۲۰ سال گذشته باعث موفقیت بوده استفاده می‌کند. ابعاد تازه و چرخ‌های بزرگتر آن از ماشین کانسپت R-Space الهام گرفته شده.»
طراحی سنیک جدید، شاید تنها به خاطر ابعادش، تغییر عمده‌ای را در طراحی نشان می‌دهد. چرخ‌های آب بزرگ و ۲۰ اینچی است؛ و به خاطر خط سقفش که پایین آمده و نیز بدنه‌ی کشیده‌ترش، خطوط آن بسیار متعادل و چشم‌نواز است. مثل ماشین کانسپت R-Space، سنیک هم به خاطر شیب شیشه‌ی جلو و کاپوت کوتاهش قالب زیبای MPV را تکمیل می‌کند.
98
نمای جلوی شاخص سنیک شامل چراغ‌های مخصوص است. بسته به مدل مورد نظر، چراغ‌های جلو می‌تواند دارای چراغ‌های C شکل با تکنولوژی LED OURE VISION باشد و چراغ‌های عقب هم با افکت ۳D همراه شود.
احتمالاً مهمترین تغییر جدید در طراحی سنیک چرخ‌های ۲۰ اینچی است که در تمام مدل‌هایش استاندارد شده.
المان کلیدی در کابین جادار سنیک، هماهنگی مواد به کار رفته و نیز پیوستگی خطوط داشبورد است که در طول درها متداد یافته. این پیوستگی باعث می‌شود حسی از فضای بزرگتر و جادارتر ایجاد شود.لی‌آوت داشبورد بیشتر از مدل سنیک ۳ بر محور راننده تنظیم شده. پنل ابزارهای راننده که با یک شیشه‌ی قوس‌دار محافظت می‌شود، درست در خط دید راننده قرار گرفته و برای اینکه راننده دید بهتری داشته باشد از نمایشگر تمام رنگی رنو برای آن استفاده شده است. همچنین کنسول مرکزی بین دو صندلی جلو قابلیت جابجایی دارد تا امکان تنظیم فضا به صورت شخصی‌تر هم فراهم شود.
103
سنیک جدید تنها MOV کامپکتی است که از AEBS (سیستم ترمز فعال اضطراری) با قابلیت تشخیص عابران پیاده به صورت استاندارد استفاده می‌کند. این سیستم در محدوده‌ی سرعت‌ها ۷ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت کار می‌کند. این سیستم محیط اطراف را تحلیل کرده و عابران ساکن و متحرم را شناسایی می‌کند. به صورت دیداری و شنیداری خطر تصادف خودرو با عابر را هشدار می‌دهد؛ و به صورت خدکار ترمزها را تا توقف کامل فعال می‌کند تا امکان تصادف سریع را بگیرد. سیستم کمک به هدایت در خطوط (LKA) بی سرعت‌های ۷۰ تا ۱۷۰ کیلومتر کار می‌کند و اگر خودرو از مسیر منحرف شود کنترل فرمان را بر عهده می‌گیرد تا ماشین در مسیر درست قرار داشته باشد.
79
این خودرو همچنین تمامی سیستم‌های کمکی عمده‌ای را که می‌توان در بازار دید به‌کار گرفته است. این سیستم‌های پیشرفته‌ی کمک راننده (ADAS) که می‌توان انها را از طریق R-LINK2 فعال کرد در موارد زیر به راننده کمک می‌کنند:
ACC (کنترل انطباقی مسیر) بین سرعت‌های ۵۰ تا ۱۶۰ کیلومتر و سیستم ترمز فعال اضطراری (AEBS). این سیستم در سنیک جدید همچنین در سرعت های پایین بین ۷ تا ۱۶۰ کیلومتر هم کار می‌کند.
تا پیش از پایان سال ۲۰۱۶ رنو سنیک جدید با آپشن هیبرید الکترونیکی عرضه خواهد شد. این سیستم که با یک جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته جفت شده، مصرف پایین سوخت را با راحتی و لذت بالای رانندگی همراه می‌کند و شتاب و قدرت را در سرعت‌های پاین فراهم می‌کند. با کمک این تکنولوژی جدید که انرژی را در هنگام ترمز و کاهش سرعت بازیابی می‌کند رنو می‌تواند مصرف سوخت را باز هم کاهش دهد.
105
سیستم هیبریدی از یک باتری ۴۸ ولت استفاده می‌کند و موتور را قادر می‌سازد تا به سیستم سوخت کمک برساند.

سنیک جدید تنها MPV کامپکتی است که از AEBS (سیستم ترمز اضطراری فعال) با امکان تشخیص عابران پیاده به عنوان یک تجهیزات استاندارد استفاده می‌کند.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر رنو سینک ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :