کیا اپتیما ۲۰۱۷ محبوب اروپایی‌ها

کیا اپتیمای ایپرت واگن در اروپا طراحی شده و تنها در اروپا به فروش می‌رسد. ظاهر مد روز آن همچنان به طرح کانسپتی وفادار است که در ۲۰۱۵ در ژنو معرفی شد و تحسین ها را برانگیخت.

کیا اپتیمای اسپرت واگن به عنوان خودروی سایز بزرگ جادار با قیمت ۲۲,۲۹۵ پوند در بریتانیا به مجموعه‌ی خودروهای کیا اضافه می‌شود. اولین خودوری کیا در بخش D خودروهای سایز بزرگ در بریتانیا همراه با یک ورژن هیبریدی اپتیما عرضه می‌شود که برای کیا دو فرصت تازه برای گسترش تجارتش فراهم می‌کند. در اروپا دو سوم فروش خودروهای کلاس D و ۷۵ درصد خودروهای اجاره‌ای و عمومی در این کلاس از میان خودورهای سایز بزرگ هستند.
16
کیا اپتیمای ایپرت واگن در اروپا طراحی شده و تنها در اروپا به فروش می‌رسد. ظاهر مد روز آن همچنان به طرح کانسپتی وفادار است که در ۲۰۱۵ در ژنو معرفی شد و تحسین ها را برانگیخت. البته مد روز بودن طراحی بر کارایی و توانایی آن اثر منفی نگذاشته است. اپتیما اسپرت واگن حداقل ظرفیت بار ۵۵۲ لیتر دارد که شامل دو محفظه‌ی زیر کف است و با جمع شدن صندلی‌های عقب این حجم به ۱۶۸۶ لیتر می‌رسد. همچنین ریل‌های جاسازی شده در صقف هم به صورت استاندارد در خودرو تعبیه شده‌اند.
47
ظاهر زیبا و طراحی داخل با وقار آن برگرفته از همان خودروی سالنی است که بر اپتیما بر اساس آن ساخته شده. این دو خودرو طول یکسان ۴,۸۵۵ میلیمتر و عرض ۱,۸۶۰ میلیمتر دارند اما اسپرت واگن به خاطر ریل‌های سقب با ارتفاع ۱,۴۷۰ میلیمتر کمی (۵ میلیمتر) بلندتر است.
24
برخی خودروهای سایز بزرگ فضای زیادی دارند اما جعبه‌ای شکل هستند. برخی دیگر خطوط منعطف‌تری دارند اما کاربردی نیستند. اما کیا اپتیما اسپرت واگن هردوی ویژگی‌های مثبت این دو نوع را به طور همزمان در خود دارد.
اپتیما اسپرت واگن هم مثل اپتیما سالن با موتور بسیار کارامد توربودیزل ۱٫۷ لیتری کار می‌کند. همچنین مجموعه‌ی کاملی از تکنولوژی‌های ارتباطی و کمک‌های فعال رانندگی شامل اندروید اوتو و اپل کارپلی، یک سیستم پخش ۸ باندی سیستم کیا کانکتد (Kia Connected Services) ترمز خودکار اضطراری، کنترل هوشمند مسیر و هشدار ترافیک عقب برای این خودر عرضه شده است.
17
کیا اپتیما اسپرت واگن انحصاراً از موتور توربو دیزل ۱٫۷-CRDi استفاده می‌کند. این موتور قدرت ۱۳۹ bhp و گشتاور ۳۴۰ نیوتون متری تولید می‌کند و برای موتوری با این حجم عملکردی فوق‌العاده دارد. این موتور در مرکز تحقیق و توسعه‌ی کیا در آلمان مهندسی شده و از سیستم تزریق سوخت فشار بالا با حداکثر بهره‌وری استفاده می‌کند و نیز یک توربو شارژر متغیر کمک می‌کند تا با اطمینان از عملکرد در سرعت‌های بالا، در سرعت‌های پایین نیز خودرو به خوبی عمل کند.
6
آلودگی دی اکسید کربن مدل‌های غیر اوتوماتیک ۱۱۳ گرم در کیلومتر است که تنها ۳ گرم از مدل سالن بیشتر است در حالی که مصرف سوخت آن رقم فوق‌العاده خوب ۶۴٫۲ مالی بر گالن است. با جعبه دنده‌ی اوتوماتیک دوبل کلاچ ۷DCT که در تریم گرید ۳ اختیاری و در تریم GT-Line S استاندارد است، با مصرف سوخت ۶۱٫۴ مایل در گالن، میزان آلودگی به ۱۲۰ گرم بر کیلومتر می‌رسد.
مدل جعبه دنده‌ی دستی صفر تا ۶۰ مایل را در ۹٫۸ ثانیه پر می‌کند در حالی که مدل ۷DCT صفر تا ۶۰ مایل را در ۱۰٫۷ ثانیه طی می‌کند. با هر دو مدل جعبه دنده حداکثر سرعت ۱۲۴ مایل بر ساعت است. مدل ۷DCT دارای سه مد رانندگی نرمال، اسپرت و اکو (Eco) است که زمان‌بندی تغییر دنده، و میزان فرمان‌دهی را به طور متناسب تنظیم می‌کند.
43
مثل کیا اپتیما سالن که رتبه‌ی ۵ ستاره را از آزمون‌های ایمنی NCAP اروپا به دست آورد، اپتیما اسپرت واگن هم از مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های فعال و غیرفعال امنیت و ایمنی بهره می‌برد. این تکنولوژی‌ها به همراه بدنه‌ی قوی ایمنی بیشتری را برای سرنشینان فراهم می‌کنند.
کمی بیشتر از نصف بدنه (۵۱ درصد) از فولاد مقاوم پیشرفته ساخته شده که مخصوصاً نقاط حساس را تقویت می‌کند. همچنین ۶ ایربگ هم به صورت استاندارد در خودرو تعبیه شده است.
7
کیا اپتیما اسپرت واگن هم دارای ضمانت ۷ سال یا ۱۰۰ هزار مایل است که در بریتانیا منحصر به فرد می‌باشد. ضمانت خودرو در صورت فروش به فرد دیگر تا پیش از سررسید دوره‌ی ضمانت کاملاً قابل انتقال است. اگر خودرو از طریق فروشگاه‌های دست دوم مورد تایید کیا به فروش برسد و کمتر از ۱۸ ماه یا ۱۸ هزار مایل عمر داشته باشد۷ گارانتی آن دوباره کاملاً نو می‌شود تا با خودروی جدید قابل رقابت باشد.

کیا اپتیمای ایپرت واگن در اروپا طراحی شده و تنها در اروپا به فروش می‌رسد. ظاهر مد روز آن همچنان به طرح کانسپتی وفادار است که در ۲۰۱۵ در ژنو معرفی شد و تحسین ها را برانگیخت.

تصویر مرتبط

تصاویر کیا اپتیما ۲۰۱۷ محبوب اروپایی‌ها

به اشتراک بگذارید :