مزدا۳ جدید آغازگر استفاده از تکنولوژی GVC

مزدا ۳ مدل سال ۲۰۱۷ که در بازار خانگی به نام مزدا الکسا شناخته می‌شود، با امکانات و جزییاتی جدید وارد بازار ژاپن شد.

مزدا ۳ سدان

44

 

این خودرو ساز، همچون تمامی مزداهای نسل جدید، مزدا ۳ سال ۲۰۱۷ را با فلسفه‌ی محوریت انسان در ماشین توسعه داده است. این نگاه به خصوصیات و درک انسانی توجه ویژه‌ای دارد تا احساسی رضایت بخش را هم برای راننده و هم برای دیگر سرنشینان فراهم کند. مدل اسپرتی هم از رویکرد کامپکت مزدا در ماشین‌های اسپرتی بهره برده که شاخصه‌ی طراحی مدل نامدار مزدا MX-5 بوده است.

 

43

 

مزدا ۳ جدید آغازگر استفاده‌ی بین‌المللی از تکنولوژی جدید کنترل بردار گشتاور (GVC) است. این اولین سیستم در مجموعه‌ی SKYACTIVE-VEHICLE DYNAMICS است که با فراهم کردن کنترل یکپارچه‌ی موتور و جعبه دنده و شاسی و بدنه، رویکرد Jinba attai (اصطلاحی ژاپنی به معنای یکی شدن اسب و سوار) را در این خودرو تقویت می‌کند.

تکنولوژی کنترل بردار گشتاور بار وارد بر هر چرخ را بصورت بهینه تغییر می‌دهد و کنترل دقیق‌تر و نیز سواری نرم‌تری را تحت تقریباً تمام شرایط فراهم می‌کند. ورژن دیزلی جدیدترین ماشین کامپکت مزدا از کنترل دقیق قدرت برخوردار است که دقت پاسخ‌گویی شتاب را افزایش می‌دهد و همچنین از سیستم ابتکاری محدود کردن صدای موتور استفاده می‌کند. این سیستم ارتعاشاتی را که باعث ایجاد صدا در سه محدوده‌ی بسامدی حساس می‌شود خفه می‌کند.

 

40

 

در درون مزدا ۳ هم کاربردی بودن و راحت بودن را با تکنولوژی‌هایی نظیر ADD (نمایشگر رانندگی فعال) همراه می‌کند که از یک نمایشگر تمام رنگی استفاده می‌کند. این تکنولوژی انتقال اطلاعات به راننده‌ها را راحت می‌کند بدون آنکه لازم باشد چشم از جاده بردارند. همچنین مزدا خوش دستی و طراحی ارگونومیک فرمان را بهبود داده است. در بیرون هم طراحی هاچ بک که برنده‌ی جایزه شده ظاهری محکم، کم ارتفاع را با فیزیکی قدرتمند همراه کرده است.

 

48

 

تجهیزات فعال و ایمنی پیش تصادف آن شامل ساپورت ترمز شهری (SCBS پیشرفته) است. دوربین جلوی آن جایگزین تکنولوژی لیزر رایج فعلی شده که سرعت و گستره‌ی تشخیص سایر ماشین‌ها را افزایش می‌دهد و همچنین تشخیص عابران پیاده را هم ممکن می‌کند. مزدا ۳ سال ۲۰۱۷ همچنین از چراغ‌های جلو LED انطباقی (ALH) استفاده می‌کند که در نور بالا با شعاع نوری درخشانش بدون آنکه بر دید سایر رانندگان تاثیر بگذارد دید راننده را بهبود می‌بخشد و در نور پایین گستره‌ی روشنایی وسیع و امکان تنظیم ارتفاع دارد.

 

 

49

 

قرار است که مزدا ۳ سال ۲۰۱۷ در اواخز سال ۲۰۱۶ در اروپا عرضه شود. انواع موتورهای استفاده شده در این مدل عبارتند از:

SKYACTIVE-G 1.5 و دو مدل SKYACTIVE-G 2 و نیز دو مدل دیزلی SKYACTIVE-D 1.5 و SKYACTIVE-D 2.2 جعبه دنده نیز در دو نوع شش دنده‌ی دستی SKYACTIVE-MT و اوتوماتیک SKYACTIVE-DRIVE عرضه می‌شود.

 

 

 

مزدا ۳ مدل سال ۲۰۱۷ که در بازار خانگی به نام مزدا الکسا شناخته می‌شود، با امکانات و جزییاتی جدید وارد بازار ژاپن شد.

تصویر مرتبط

تصاویر مزدا۳ جدید

به اشتراک بگذارید :