کیا ریو ۲۰۱۷ مهمان کره‌ای نمایشگاه پاریس

نسل چهارم کیا ریو قرار است یکی دیگر از ستاره های نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ باشد. اما پیش از آغاز نمایشگاه انتشار تصاویری از این خودرو حاکی از طراحی پیشرفته در نمای بیرونی و داخلی است.

طراحی نسل جدید ریو توسط دفاتر طراحی آلمان و کالیفرنیا صورت گرفته که تحت نظر دفتر مرکزی در نامیانگ کره جنوبی فعالیت می‌کنند. خطوط مستقیم و سطوح نرم برای اولین بار طرحی متفاوت از آن چیزی که همیشه از ریو در ذهن داشتیم را نمایش می‌دهد.
kia-rio-2017-1280-25
طراحی بیرونی پیشرفته
در نمای جلو ریو آخرین مرحله تکامل جلوپنجره پوزه ببری کیا را نشان می‌دهد که اکنون در ارتفاع باریک‌تر و در عرض پهن‌تر شده است. چراغ دوکاره جلو نسبت به نسل قبل کشیده‌تر و خوش تراش‌تر شده و با مشخصه یک LED یو شکل (U) شناخته می‌شوند. دیگر تغییرات در جلو حرکت مه شکن‌ها به سمت بیرون سپر است که موجب شده نمای جلو پهن‌تر و پایدارتر به نظر برسد. البته عرض ریو جدید ۵ میلی متر بیشتر از نسل قبلی است (۱۷۲۵ میلی متر)که در این مسئله بی‌تاثیر نخواهد بود.
kia-rio-2017-1280-09
در نمای جانبی خودرو طولانی تر از نسل سوم نشان می‌دهد و به ویژه کاپوت بلندتر و ۱۰ میلی متر فاصله بیشتر بین محورها (۲۵۸۰ میلی متر) در این خصوص موثر بوده است. از طرف دیگر ارتفاع خودرو کمتر شده که این موضوع در شیب سقف در ستون C کاملا مشهود است. در یک نگاه ریو جدید نسبت به سلف خود ۱۵ میلی متر بلند تر (۴۰۶۵ میلی متر) و ۵ میلی متر کم ارتفاع تر (۱۴۵۰ میلی متر) می‌باشد. ظاهر ریو به مراتب متعادل تر شده و خطوط مستقیم از عقب به سمت جلو نمادی از تهاجمی تر و اسپرت تر شدن آن هستند.
در نمای عقب از سطوح صاف بیشتر استفاده شده و می‌توان گفت شیشه عقب زاویه‌ای تقریبا عمودی با زمین دارد. خطوط مستقیمی که یک امتداد آن به جلوپنجره ختم می‌شد در عقب نیز از روی چراغ‌ها و بالای سپر عبور کرده و به نوعی دور تا دور خودرو را تا رسیدن به جلوپنجره در بر می‌گیرند. فرم چراغ‌های جدید شده و از LED های سه گانه پیکان شکل برخورداراند. فاصله نسبتا زیاد چراغ‌های عقب و کشیده بودن آنها تا پایین ستون C همان جلوه باثبات و عریض جلو را در عقب نیز بارز می‌کند.
kia-rio-2017-1280-19
کابین مدرن تر
طراحی کابین نسل چهارم ریو نسبت به نسل قبلی کاملا متحول شده و فرمی شکیل‌تر و ارگونومیک‌تر را به نمایش می‌گذارد. مانند طراحی بیرونی در داخل نیز خطوط مستقیم در عرض داشبورد به گونه‌ای فرم کلی کابین را شکل داده‌اند که عریض‌تر و در نتیجه جادار‌تر به نظر برسد.
داشبورد و عملکردهای روی آن زاویه بیشتری به سمت راننده پیدا کرده‌اند و در وسط سیستم ارتباط سرگرمی کیا با یک صفحه نمایش با رزلوشن بالا قرار دارد که سیستم صوتی قدرتمند ریو، مسیریابی و نرم افزاری ارتباطی از روی آن مدیریت می‌شوند. این مجموعه که به HMI یا رابط ماشین و انسان (human-machine interface) شهرت دارد موجب شده که کیا بتواند به نحو قابل ملاحظه‌ای از تعداد دکمه‌های کنسول وسط ریو بکاهد.
kia-rio-2017-1280-26
در تودوزی ریو می‌توان ترکیب پارچه‌ای مشکی و خاکستری یا چرم مصنوعی مشکی و خاکستری را انتخاب کرد. یک پکیج سرخ هم در نظر گرفته شده که در آن داخل کابین با چرم مصنوعی مشکی همراه با قسمت‌های قرمز رنگ پوشیده شده است. همچنین استفاده از قطعات فلزنما و مشکی شیشه‌ای براق جلوه مدرن‌تری به داخل کابین ریو بخشیده است.
kia-rio-2017-1280-22
تولید از اواخر ۲۰۱۶
نسل جدید کیا ریو قصد دارد پیشتاز کلاس خود به ویژه در عرصه فناوری‌های ایمنی، ویژگی‌های ارتباطی و ارائه یک هندلینگ لذت‌بخش باشد.
کیا ریو بهترین محصول خودروساز کره‌ای از نظر میزان فروش جهانی آن می‌باشد که در سال ۲۰۱۵ به فروش ۴۷۳ هزار دستگاه دست یافت. نسل جدید این خودرو در اواخر ۲۰۱۶ وارد بازار اروپا خواهد شد و زمان عرضه آن در دیگر بازارها نیز به زودی اعلام می‌گردد.

نسل چهارم کیا ریو قرار است یکی دیگر از ستاره های نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ باشد. اما پیش از آغاز نمایشگاه انتشار تصاویری از این خودرو حاکی از طراحی پیشرفته در نمای بیرونی و داخلی است.

به اشتراک بگذارید :