ارتش شاسی بلندهای BMW در ایران +تصاویر

چند سالی است خودروهای شاسی بلند یا همان SUV محبوبیت خاصی در بین ماشین بازها پیدا کرده است و همین امر موجب شده تا واردات مدلهای مختلف این اتومبیلها روند صعودی به خود بگیرد.

واردات خودروهای لوکس در سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته که شاسی بلندها نیز از این قافله عقب نماندهاند.براساس این گزارش قیمت خودروهای فوق در کشور سازنده با توجه امکانات موجود تعیین می شود و در بازار داخل از ١٠٠ میلیون تا بیش از یک میلیارد به فروش میرسد.

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در بین انواع خودروهای شاسی بلندی که وارد کشور می شود اتومبیلهای کمپانی “بی ام و” جزء پر طرفدارها است؛ بطوریکه در خرداد ماه سال ٩۵ تعداد ١٩٠ دستگاه به ارزش بیش از ٣٠٠میلیارد ریال معادل ١١میلیون دلار وارد کشور شده است. لازم به ذکر است که شاسی بلندهای برند بین المللی “بی ام و” با مدل های X١، X٣ ، X۴، X۵ و X۶ شناخته میشوند، البته در بین این مدل ها، X١ یک کراس اوور شهری محسوب میشود.

گزارشات گمرک حاکی از آن است در بین مدلهای متنوع این غول خودروسازی، ایرانیها تنها به مدل X٣ وX۴ روی خوش نشان دادهاند و خودروی بی ام و X٣ دارای ۴ مدل مختلف است که تنها مدل ٢٨ Xdrive وارد کشور شده است.

*BMW Xdrive X٣

از این مدل خودروی بی ام و تعداد ١٢٣ دستگاه با ارزش بیش از ١٩٠ میلیارد ریال(١٩٠,۴٠٩.۵٠١.٠۶٠) و به عبارتی معادل بیش از شش میلیون و ۵٠٠ هزار دلار(۶.۶۴۶.٧۵٨) وارد کشور شده است. این خودرو که در بازار داخل تا ۴١۵ میلیون تومان به فروش میرسد از موتوری با حجم١٩٩٧ cc بهره می برد که می تواند حداکثر ٢٣٠کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد؛ ازامکانات این خودروی آلمانی میتوان به سنسور پارک، سنسور باران، چراغهای زنون با قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک، دوربین ٣۶٠، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلیهای برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و چراغ شوی اشاره کرد.

نمای جلو:
60

 

نمای پشت:

 

61
نمای داخلی:

 

62
*BMW X۴ Xdrive

دومین مدل از خودروهای شاسی بلند کمپانی بی ام و که در خرداد ماه سال جاری وارد کشور شده است، خودروی X۴ است که از این مدل تعداد ۶٧ دستگاه با ارزشی بیش از ١١٩ میلیارد ریال(١١٩,٢١٨.٩٨٨.٨٠٠) معادل بیش از چهار میلیون دلار(۴.٢٣٣.٧١٧)وارد کشور شده است.

این خودرو که در بازار داخلی تا ۵۴٠ میلیون تومان معامله می‌شود همتای برادر کوچک خود از موتوری با حجم١٩٩٧ cc بهره می برد که می تواند حداکثر٢٣٢ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد؛ از امکانات این خودرو می‌توان به کروز کنترل، سنسور باران، صندوق عقب برقی ، ۶ رادار و دوربین ٣۶٠ درجه، تهویه مطبوع اتوماتیک دو‌گانه، صندلی‌های برقی و شیب‌سنج ترمز‌دستی برقی اشاره کرد.

نمای جلو:

 

63
نمای پشت:

 

45
نمای داخل:
66

 

 

 

چند سالی است خودروهای شاسی بلند یا همان SUV محبوبیت خاصی در بین ماشین بازها پیدا کرده است و همین امر موجب شده تا واردات مدلهای مختلف این اتومبیلها روند صعودی به خود بگیرد.

به اشتراک بگذارید :