نیسان روگ ۲۰۱۷ کلکسیونی از فناوری های ارتباطی

نیسان کانکت می‌تواند زمینه دسترسی به ناوبری مبتنی بر اینترنت را نیز فراهم کند. این امکان شامل دستیار جستجو، جستجوی نقشه، دانلود اطلاعات مقصد، برنامه ریزی سفر و جستجوی مسیر می‌باشد.

  به عنوان بخشی از برنامه بازنگری نیسان بر روی محصولات ۲۰۱۷، کراس اوور محبوب نیسان روگ به طیف وسیعی از فناوری‌های پیشرفته مجهز شده است. این فناوری‌ها بیشتر جنبه ایمنی داشته و از جمله آنها می‌توان به هشدار نقاط کور بر پایه رادار و هشدار ترافیک پشت خودرو اشاره کرد که هر دوی آنها اکنون علاوه بر نسخه SL در نسخه SV هم در دسترس هستند. اما فناوری‌هایی مثل هشدار حرکت بین خطوط و جلوگیری از عبور روی خطوط، کروز کنترل هوشمند و ترمز اضطراری خودکار با قابلیت شناسایی عابر پیاده که بر اساس رادار فعالیت می‌کند از جمله امکانات جدیدی هستند که بر روی نیسان روگ قرار گرفته‌اند.
  83
  ترمز اضطراری خودکار در ابتدا با هشدارهای صوتی و تصویری تلاش می‌کند راننده را متوجه حضور مانع در جلوی خودرو کرده و در صورت لزوم خود سیستم اقدام به ترمزگیری می‌کند. اگر برخورد به هر دلیلی اجتناب ناپذیر باشد این سیستم با ترمزگیری سرعت و شدت برخورد را کاهش خواهد داد. در خصوص عابرپیاده نیز یک دوربین که نسبت به شکل انسان حساس است با ترمزگیری به موقع از برخورد جلوگیری کرده یا شدت آن را کاهش می‌دهد.
  دو سیستم مذکور کروز کنترل تطبیقی و ترمز اضطراری با شناسایی عابرپیاده به صورت آپشن برای نیسان روگ SL در قالب پکیج پلاتینیوم در کنار هشدار حرکت بین خطوط، جلوگیری از عبور روی خطوط و رینگ های آلیاژ آلومینیومی ۱۹ اینچی قابل سفارش است.

  81
  فناوری های ارتباطی بکار رفته در نیسان روگ شامل اتصال اسمارت فون از طریق برنامه نیسان کانکت SM می‌باشد تا از برنامه ها و قابلیت های رهیابی گوشی بتوان استفاده کرد. در کنار این سیستم نمایشگر تمام رنگی لمسی ۷ اینچی، سیستم ناوبری با دریافت فرامین صوتی نیز در SL به صورت استاندارد و در SV به صورت آپشن قابل دسترسی است. سیستم ناوبری مذکور با اتکا به نرم افزار سیریوس XM ترافیک می‌تواند نسبت به درخواست شما درباره نزدیک ترین فروشگاه، سینما، پمپ بنزین و یا وضعیت آب و هوا و اطلاعات دیگر پاسخ دهد.
  87
  سیستم نیسان کانکت که از همین نرم افزار سیریوس XM استفاده کرده و در نسخه SL روگ به صورت استاندارد نصب شده شده است مواردی مثل هشدار صوتی احتمال برخورد، تماس اضطراری و اعلام موقعیت خودروی سرقت شده، هشدار نیاز به تعمیر و گزارش فنی خودرو را نیز مدیریت می‌کند. ریموت اکسس یا دسترسی از راه دور از دیگر ویژگی های مهم نیسان روگ است که از طریق یک کامپیوتر یا گوشی در دسترس است. خدماتی شامل قفل یا باز کردن درب ها، بوق زدن یا فلاشر زدن از دور برای پیدا کردن ساده تر خودرو از این طریق ممکن است.
  نیسان کانکت می‌تواند زمینه دسترسی به ناوبری مبتنی بر اینترنت را نیز فراهم کند. این امکان شامل دستیار جستجو، جستجوی نقشه، دانلود اطلاعات مقصد، برنامه ریزی سفر و جستجوی مسیر می‌باشد. این سیستم می‌تواند هشدارهای لازم را از طریق ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی منتقل کند. این هشدار می‌تواند در خصوص سرعت خودرو، ورود به منطقه حکومت نظامی، نزدیک شدن به مراکز اقامتگاهی و نزدیکی به مرزهای جغرافیایی باشد.
  8381
  همچنین با استفاده از برنامه سیری آی فری، می‌توان تماس صوتی برقرار کرد یا به آن پاسخ داد، پیام‌های متنی و ایمیل را گوش داد یا با فرمان صوتی ارسال کرد، موسیقی مورد علاقه را انتخاب کرد و گوش داد و یا درخواست راهنمایی و نقشه خوانی نمود.
  نیسان روگ در قالب برنامه اراند ویو (Around View) به چهار دوربین در جلو، عقب و طرفین مجهز است که می‌تواند دید ۳۶۰ درجه در اطراف خودرو به راننده بدهد. این سیستم صفحه نمایش را به چهار بخش تقسیم کرده و تصویر عقب، جلو و طرفین را در نقاط تنگ به راننده نشان می‌دهد. این سیستم همچنین نزدیک شدن اشیا بزرگ به خودرو در مکان‌های مثل پارکینگ یا حتی جاده را هشدار می‌دهد.
  92
  از طریق صفحه نمایش ۵ اینچی خودرو می‌تواند موسیقی مورد علاقه را نیز گوش داد که فایل های مورد نظر از طریق پورت AUX، USB، پورتت مخصوص آیپاد، بلوتوث و یا رادیو ماهواره ای انتخاب می‌شوند. روگ SV با دو بلندگو بیشتر در مجموع ۶ بلندگو دارد. روگ SL به سیستم صوتی بوس (Bose) مجهز بوده که در مجموع شامل نه بلندگو و یک صفحه نمایش ۷ اینچی مولتی مدیا می‌باشد.
  نیسان انتظار دارد که روگ ۲۰۱۷ به لطف طراحی خارجی بهبودیافته، گسترش گزینه‌های قوای محرکه و تکنولوژی‌های ایمنی بیشتر، به پرفروش‌ترین محصولش تبدیل شود. این درحالی‌که است که روگ در حال حاضر در بازار ایالات‌متحده پس از سدان آلتیما دومین محصول پرفروش نیسان محسوب می‌شود درحالی‌که در فروش تنها ۲ هزار دستگاه با آلتیما اختلاف دارد.
  94
  روگ ۲۰۱۷ مجهز به نمونه‌ای جسورانه و بزرگ‌تر از جلوپنجرهٔ V شکل نیسان شده است که آن‌را به برادر بزرگ‌ترش مورانو شبیه کرده است. همچنین نه‌تنها جلوپنجره بزرگ‌تر شده بلکه پایین‌تر هم کشیده شده است. جهت تطابق با جلوپنجرهٔ جدید، در لبهٔ چراغ‌های جلو به‌صورت واضح ردیفی از LED کارشده که بازهم به شکل V بوده و بر سبک طراحی V شکل نیسان تأکیددارند. ویژگی جدید چراغ‌های عقب نیز شامل به‌کارگیری نوار LED بومرنگ شکل در داخل آن‌ها می‌شود درحالی‌که دسترسی به فضای بار هم به لطف تجهیز به درِ صندوق بار برقی با سیستم حرکت فعال، آسان‌تر شده است.

نیسان کانکت می‌تواند زمینه دسترسی به ناوبری مبتنی بر اینترنت را نیز فراهم کند. این امکان شامل دستیار جستجو، جستجوی نقشه، دانلود اطلاعات مقصد، برنامه ریزی سفر و جستجوی مسیر می‌باشد.

تصویر مرتبط

گالری نیسان روگ ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :