خودروهایی که تبدیل به رودستر شدند.

مدل‌هایی مانند فورد موستانگ، آئودی TT، بی‌ام‌و Z4، بنتلی کانتینتال GT، لامبورگینی اوراکان یا بسیاری از خودروهای بدون سقف دیگر که امروزه در جاده‌ها جولان می دهند، شامل همین داستان می‌شوند.

برخی از خودروهای کانورتیبل موجود در بازار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که گویی از ابتدا به این شکل بوده‌اند. به مدل مزدا mx5 و فراری کالیفرنیا توجه کنید. اکثر این مدل‌ها ابتدا یک مدل کوپه بوده‌اند اما پس از مدتی کمپانی‌ها به جان کوپه‌ها افتاده و سقف آنها را جدا کرده‌اند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “کاراسکوپ”، اینک به بررسی ۷ رودستری می‌پردازیم که برخلاف مسیر قاعده تجارت در دنیای خودروها به کوپه تبدیل شده‌اند.

شورولت کوروت

93

علاقه شما به کوروت‌های کانورتیبل موجود در جاده‌ها به ریشه و اصل ژنتیکی آن باز‌می‌گردد. حتی سقف‌های جمع شو این خودرو نیز مورد توجه نیستند، چرا که یک کوروت اورجینال و واقعی تنها به شکل رودستر خواهد بود. اولین رودسترهای کوروت در سال ۱۹۵۳ ساخته شد و تا سال ۱۹۶۳ همزمان با تولید نسل دوم C2 به همین شکل باقی ماند. مدل “استینگری” اولین کوروت کوپه نام گرفت که مدل پنجره‌های عقب آن تغییر کرد. تا سال ۱۹۶۹ فروش مدل‌های کانورتیبل بهتر از انواع کوپه بود.

دوج وایپر

94

اولین نسل دوج وایبر در سال ۱۹۹۲ به صورت رودستر و بدون سقف ظهور کرد و تا سال ۱۹۹۵ به شکل GTS کوپه درنیامد. نسل دوم وایپرها به دو شکل ارائه شد اما در نسل سوم که اینک بیشتر در جاده‌ها دیده می‌شود، هیچ راننده‌ای آسمان را ندید.

پورشه باکستر

95

پورشه باکستر و کیمن در اصل یک مدل هستند. این همان دلیلی است که پورشه نهایتا این دو خودرو را در قالب ۷۱۸ ارائه کرد. اما نباید فراموش کنیم که باکستر ابتدا به صورت کانورتیبل ارائه شد. در واقع اولین نسل باکستر در سال ۱۹۹۶ بدون سقف راه‌اندازی شد و هرگزتا زمان ورود نسل دوم کیمن‌ها سقفی نداشت.

بی ام و Z3

96

باکستر تنها رودستر کوچک آلمانی نبود که در اواسط دهه ۹۰ ظهور کرد. مرسدس در سال ۱۹۹۶ SLK را به بازار ارائه کرد. این در حالی بود که یک سال قبل از آن بی‌ام‌و مدل Z3 خودش را معرفی کرده بود. با یک سقف تاشو سفت و خلاقانه SLK هرگز یک سقف ثابت را به خود ندید. اما Z3 به یک مدل عجیب و غریب ثابت مجهز شد. بی‌ام‌و به جای ساخت یک مدل کوپه با حال و هوای همیشگی خودروهایش به سمت استفاده از ترمزهای مدرن و سقف ثابت توسعه یافته‌تر رفت. از میان ۳۰۰ هزار دستگاه Z3 که بی‌ام و بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ ساخت، تنها ۱۸ هزار دستگاه کوپه بودند.

پونتیاک سولستیک

97

یکی از مدل‌های نادر کوپه پونتیاک سولستیک بود. در سال ۲۰۰۵ به عنوان رودستر معرفی شد اما در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک کوپه با سقف قابل حرکت ارائه شد. با وجود اینکه پونتیاک ۶۴ هزار دستگاه از مدل کانورتیبل را فروخت تنها توانست یک هزار ۲۶۶ دستگاه کوپه را به فروش برساند.

مرسدس بنز SL65 AMG
98

این خودرو اغلب به صورت روباز و رودستر ارائه شده و در سال های اخیر نیز در شکل و شمایل زیباتر به همین شکل مورد جراحی زیبایی قرار گرفته است. اما در سال ۲۰۰۸ این گروه خودروسازی تلاش کرد به دلیل صرفه جویی در ساخت آن لز سقف سفت تاشو برای این مدل بهره ببرد.

جگوار تایپ F
99

مانند بسیاری از خودروسازان جگوار نیز تلاش کرد تا یک کانورتیبل را با سقف ثابت ارائه دهد. بنابراین به سراغ یک مدل رودستر رفت. این در حالی بود که مدل‌های E-Type، XJ-S و XKنیز در شمار کاندیداهای جگوار بودند. در حال حاضر این خودرو نیز با دو مدل در جاده‌های جهان دیده می‌شود.

مدل‌هایی مانند فورد موستانگ، آئودی TT، بی‌ام‌و Z4، بنتلی کانتینتال GT، لامبورگینی اوراکان یا بسیاری از خودروهای بدون سقف دیگر که امروزه در جاده‌ها جولان می دهند، شامل همین داستان می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :