هوشمندی و امنیت در فولکس واگن Tiguan 2.0 مدل ۲۰۱۶

آخرین ورژن Tiguan شاهد آپگریدهایی در زمینه اتصال وایرلس خودرو، ایمنی و امنیت بوده است. سیستم امنیتی آن شامل توانایی خودرو در برقرای تماس اضطراری با اورژانس، قبل و بعد از تصادف، به وسیله یک دکمه جداگانه میباشد.

این فولکس واگن Tiguan با موتور ۲٫۰ لیتری و توربوشارژ دوقلو، ۲۳۷ اسب بخار قدرت، کاملترین و سنگینترین خودروی دیزلی است که خودروهای جدید این رنج میتوانید پیدا کنید. این خودرو را میتوان با تمایل به راحتی سرنشینان در مدل SEL یا حالت اسپورت R-line سفارش داد. هر چهار این خودرو انرژی موتور را به جاده منتقل نموده و برای این منظور از سیستم انتقال قدرت هفت سرعته DSG بهره میبرد.

 

فولکس

 

این موتور ۲۳۷ اسب بخاری به راحتی میتواند تمام ویژگیهای لندروور را زیر سایه خود محو نماید، علاوه بر این از بی ام دبلیو X1 xDrive 25d با ۲۲۷ اسب بخار هم قویتر است. اگر به خاطر مرسدس AMG GLA 45 با ۳۷۵ اسب بخار و ورژنهای ۳۳۴ و ۳۶۲ اسب بخاری آئودی Q3 نبود، میتوانستیم به آن لقب قدرتمندترین ماشین را در کلاس خود بدهیم.

 

فولکس

 

البته واضح است که معمولا کسی SUV ها را به خاطر سرعت و شتاب بالا در جاده نمیخرد و این Tiguan نیز بیشتر یک ماشین همه فن حریف است تا خودرویی با عملکرد و قدرت بالا که قیمت ۳۸۰۰۰ یورویی آن هم این مطلب را تایید میکند. به همه اینها میزان مصرف سوخت بسیار اقتصادی آن را نیز اضافه کنید که قادر است با هر گالن سوخت، مسافتی معادل ۴۴٫۱ مایل را به صورت ترکیبی طی نماید.

 

فولکس

 

آخرین ورژن Tiguan شاهد آپگریدهایی در زمینه اتصال وایرلس خودرو، ایمنی و امنیت بوده است. سیستم امنیتی آن شامل توانایی خودرو در برقرای تماس اضطراری با اورژانس، قبل و بعد از تصادف، به وسیله یک دکمه جداگانه میباشد. سایر خدماتی که در مدلهای قبلی فولکس واگن دیده میشد، در این خودرو هم قابل مشاهده است، از جمله قابلیت استفاده از تلفنهای هوشمند برای چک کردن وضعیت سوخت، تایید قفل بودن دربهای ماشین و فعال کردن قابلیت از کار افتادن خودرو با فشار یک دکمه.

 

سیستم این خودرو نیاز به سرویس شدن یا تعمیر را مانیتور میکند و قادر است که قبل از انجام تعمیرات، این اطلاعات را برای تعمیرکار مورد نظر صاحبش بفرستد. همچنین قادر هستید که از کامپیوتر سفری خودرو سوال بپرسید و بسته بودن پنجرهها یا خاموش بودن چراغها را چک کنید. همچنین میتواند به شما بگوید که خودرو وارد منطقه خاصی شده یا سرعت از محدوده مجاز عبور کرده است، البته شاید شما هم ترجیح بدهید که چنین قابلیتی بر روی ماشینتان وجود نداشته باشد، در این صورت با دوباره برنامهریزی کردن سیستم مسیریاب میتوانید این قابلیت را حذف کنید.

 

فولکس

 

این Tiguan با ۲۳۷ اسب بخار قدرت و ۳۶۷ پوند فوت تورک قادر است سوخت را به شکل بهینهای به حرکت تبدیل کند، به نحوی که ظرف مدت ۶٫۵ ثانیه سرعتش از ۰ به ۶۲ مایل در ساعت میرسد و با ادامه فشار بر روی پدال گاز در نهایت سرعت، ۱۴۲ مایل در ساعت را تجربه خواهید کرد. روی هم رفته میتوان گفت که با خودروی سریعی رو به رو هستیم. اما برای اینکه حس سریع بودن را بهتر درک کنید، باید دسته دنده را روی حالت اسپورت قرار بدهید.

 

فولکس

 

با توجه به فشار بالای انژکتور، این موتور صدای کمی را تولید می‌کند. بازبینی‌ها و اصلاحات انجام شده دراین بخش راضی کننده می‌باشد. اما قسمتی که نمی‌تواند ما را راضی کند، لغزیدن‌های گاه و بی‌گاه سیستم انتقال قدرت DSG است که گاهی اوقات تغییر دنده در آن ناهماهنگ است.

 

هنوز هم رانندگی با چرخ‌های ۲۰ اینچی Tiguan رضایت بخش نیست (اندازه استاندارد ۱۹ اینچ می‌باشد). این چرخ‌های بزرگ احتمالا یکی از آپشن‌هایی است که مشتری‌های بریتانیایی آن را نخواهند پسندید. با این وجود همچنان به اندازه کافی به جاده می‌چسبند و به Tiguan اجازه مانور بر سر پیچ‌ها را می دهند.

 

فولکس

 

از سایر جهات، Tiguan ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، کیفیت ساخت، جادار بودن، راحتی و جزئیات زیاد تزئینات همگی راضی کننده می‌باشند. البته نمی توان روی طراحی داخلی و خارجی آن زیاد حساب کرد و آن را الهام بخش خواند. که البته این مساله چیزی است که بسیاری از مشتریان فولکس واگن می‌خواهند. ماشینی با طراحی معقول که چند سورپرایز کوچک دارد و به مقدار زیادی باعث خشنودی سرنشینانش می‌گردد.

 

 

آخرین ورژن Tiguan شاهد آپگریدهایی در زمینه اتصال وایرلس خودرو، ایمنی و امنیت بوده است. سیستم امنیتی آن شامل توانایی خودرو در برقرای تماس اضطراری با اورژانس، قبل و بعد از تصادف، به وسیله یک دکمه جداگانه میباشد.

تصویر مرتبط

هوشمندی و امنیت در فولکس واگن Tiguan 2.0 مدل ۲۰۱۶

به اشتراک بگذارید :