GLM G4 غافلگیری ویژه نمایشگاه پاریس

سازنده اتومبیل تصور می‌کند بازار خوبی برای یک سوپراسپرت چهار نفره وجود دارد و نمی‌خواهد به یک مدل نمایشگاهی بسنده کند.

امسال همانند هر دوره محصولات شاخصی از خودروسازان معروف دنیا مانند فراری، مرسدس و لندروور در نمایشگاه پاریس حضور داشتند. اما برخی مواقع سر و کله سازندگانی پیدا می‌شود که هیچ کس انتظار آن را ندارد. حضور یک اتومبیل چشمگیر از یک خودروساز گمنام موجب شگفتی همگان شده بود : GLM G4
به گزارش سایت “موتور ترند” این اتومبیل از رنگ آبی خیره کننده و آرایش نامتعارف چهار درب گالوینگ برخوردار است و در کمال تعجب مانند یک سدان از دو ردیف صندلی در عقب و جلو سود می‌برد. طراحی آن توسط یک کمپانی هلندی به نام ساویج ریوال انجام شد و قرار بود یک موتور V8 آمریکایی بر روی آن نصب شود. اما این اتفاق هرگز رخ نداد تا شرکت ژاپنی GLM با خرید طرح آن را به یک اتومبیل الکتریکی تبدیل کند.
G4 از موتور الکتریکی ویژه‌ای استفاده می‌کند که با داشتن چند سیم‌پیچ می‌تواند مطابق با شرایط جاده و به دلخواه راننده خصوصیات موتور را تغییر دهد. گفته می‌شود این خودرو با دو موتور الکتریکی در عقب و جلو می‌تواند ظرف ۳٫۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسیده و تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت ادامه دهد. برد الکتریکی این اتومبیل با یک بار شارژ ۴۲۰ کیلومتر می‌باشد.
در زمینه طراحی خودرو از چراغ های جلوی باریک، ارتفاع کم کف خودرو از سطح زمین و پروفیل سقف کاملا شیبدار برخوردار است. نحوه باز شدن چهار درب که به صورت گالوینگ است ورود و خروج به داخل آن را آسان کرده اما برای باز شدن درب های عقب ابتدا باید درب های جلو را باز کرد. یک شیار باریک در تمام طول خودرو ادامه داشته و لبه پایینی را ضخیم‌تر از بالا نموده است که در تصادف های کناری احتمالا باعث ایمنی بیشتر خواهد شد.
سازنده اتومبیل تصور می‌کند بازار خوبی برای یک سوپراسپرت چهار نفره وجود دارد و نمی‌خواهد به یک مدل نمایشگاهی بسنده کند. بنابراین شرکت GLM اعلام کرده است که قصد دارد این ابراتومبیل چهار در الکتریکی را ابتدا برای بازار ژاپن تولید کرده و سپس به هنگ کنگ و سنگاپور گسترش دهد.

سازنده اتومبیل تصور می‌کند بازار خوبی برای یک سوپراسپرت چهار نفره وجود دارد و نمی‌خواهد به یک مدل نمایشگاهی بسنده کند.

به اشتراک بگذارید :