فراری لافراری آپرتا هدیه هفتاد سالگی فراری

تغذیه این اتومبیل به عهده یک موتور ۶٫۳ لیتری V12 تنفس طبیعی می‌باشد که ۷۸۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. اما در کنار آن یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۶۱ اسب بخار نیز قرار دارد که از فناوری های مسابقات فرمول یک بهره می‌برد.

فراری در سال آینده وارد هفتادمین سال تاسیس خود خواهد شد و یکی از اتومبیل‌هایی که به همین مناسبت تولید کرده است فراری لافراری اسپایدر می‌باشد. این خودرو که لافراری آپرتا نامیده می‌شود از موتوری هیبریدی با مجموع قدرت ۹۵۰ اسب بخار سود برده و با شتاب صفر تا صد کمتر از ۳ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۲۰ مایل در ساعت سریع ترین اتومبیل بدون سقفی است که خودروساز مارانلو تابحال تولیده کرده است.
22
به گزارش سایت “موتور ترند” تغذیه این اتومبیل به عهده یک موتور ۶٫۳ لیتری V12 تنفس طبیعی می‌باشد که ۷۸۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. اما در کنار آن یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۶۱ اسب بخار نیز قرار دارد که از فناوری های مسابقات فرمول یک بهره می‌برد. قدرت تولید شده از طریق یک گیربکس دوکلاچه هفت سرعته به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. فراری اعلام کرده است هیچ نگرانی از بابت ورود اتومبیل‌های قدرتمندتری از سوی رقبای فرمول یک یعنی مرسدس AMG و آستون مارتین ردبول ندارد. انریکو گالیرا مدیر بازاریابی فراری ضمن بیان این صحبت گفت : « اتفاقا چنین امری موجب جذاب‌تر شدن رقابت در بازار نیز خواهد شد. »
17
تفاوت آپرتا با لافراری معمولی فقط در بریدن و برداشتن سقف آن نیست. سازه این کانورتیبل به طور کامل از فیبرکربن ساخته شده تا این اطمینان بدست آید که با برداشتن سقف تغییری در استحکام خودرو به وجود نمی‌آید. آئرودینامیک آن نیز به گونه‌ای تغییر کرده که در صورت رانندگی بدون سقف و با شیشه‌های کناری بالا تفاوتی با گونه کوپه نداشته باشد. از جمله این تغییرات بکارگیری ورودی‌های هوای بزرگتر در جلوپنجره بوده تا هوا به جای عبور از روی کاپوت از این ورودی‌ها و از زیر بدنه عبور کند.
16
آپرتا همانند لافراری کوپه از درب‌های پروانه‌ای برخوردار است اما زاویه باز شدن در آن تغییر کرده است. در نتیجه نمای کناری خودرو با اضافه شدن پنل‌های فیبرکربنی دچار تغییراتی شده است. دو فلاپ L شکل کوچک در دو طرف شیشه عقب با دریافت هوای عبوری از روی بدنه و هدایت آن به سمت خروجی انتهایی مانع از جدایش جریان هوا در عقب آپرتا می‌شوند. یک مسدودکننده جریان هوا نیز در پشت صندلی با دقت هرچه تمام تر تعبیه شده تا ضمن کانالیزه کردن جریان هوا از درگ مضر بدنه کم کرده و جلوی اغتشاش هوا در کابین را بگیرد.
از لافراری آپرتا فقط ۲۰۹ دستگاه تولید شده که ۲۰۰ دستگاه آن به فروش رفته و ۹ دستگاه دیگر برای استفاده تبلیغاتی در مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس فراری در سال آینده بکار خواهد رفت.

تغذیه این اتومبیل به عهده یک موتور ۶٫۳ لیتری V12 تنفس طبیعی می‌باشد که ۷۸۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. اما در کنار آن یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۶۱ اسب بخار نیز قرار دارد که از فناوری های مسابقات فرمول یک بهره می‌برد.

تصویر مرتبط

فراری لافراری آپرتا هدیه هفتاد سالگی فراری

به اشتراک بگذارید :