مرسدس بنز Generation EQ برندی جدید از آینده

مرسدس بنز از فرصت نمایشگاه پاریس استفاده کرد تا بالاخره اس یو وی الکتریکی خود با برند EQ را رونمایی کند. این کانسپت در شرف تولید انبوه برد الکتریکی معادل ۳۰۰ مایل دارد.

به گزارش “موتور ترند” ظاهر این برند جدید از خودروساز آلمانی به شکل اس یو وی کوپه می‌باشد و احتمالا در هنگام تولید نیز همین سبک را حفظ خواهد کرد. پلتفرم، موتور و باتری آن کاملا جدید بوده و توانی معادل ۳۰۰ کیلووات تولید می‌کنند. این اس یو وی با برد ۳۰۰ مایلی خود تسلا مدل X را پشت سر گذاشته است.
76
EQ به هوشمندی الکتریکی اشاره دارد و به گفته دیتر زیچه، مدیرعامل دایملر و مرسدس بنز « اتومبیل بدون آلودگی آینده » خواهد بود. وی گفته است برند EQ فراتر از یک اتومبیل الکتریکی بوده و مجموعه ای از فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در عرصه حمل و نقل الکتریکی را به همراه خواهد داشت.
این نسل جدید از خودروهای الکتریکی از یک مجموعه باتری کاملا جدید سود می‌برد که نقش اساسی در فراهم کردن مسافت قابل پیمایش آن برعهده داشته است. همچنین با ترکیبی از فولاد، آلومینیوم و فیبرکربن در این خودرو تلاش شده تا در عین استحکام، وزن اتومبیل نیز به حداقل کاهش پیدا کند.78
کانسپت EQ با استفاده از پلتفرم ماژولار جدید مرسدس بنز تولید شده که صرفا برای خودروهای الکتریکی توسعه یافته است. در این پلتفرم پیشرفته امکان تغییر فاصله‌ی طولی و عرضی چرخ‌ها و فضای باتری‌ در دسترس است تا امکان تولید انواع مختلفی از خودروها اعم از گوپه، سدان و شاسی‌بلند فراهم باشد.
گوردن واگنر رییس جدید بخش طراحی دایملر در این باره گفت است : « این برند جدید نگاه جدیدی هم به خودروهای الکتریکی داشته و به عنوان مثال در طراحی داخلی آن از هیچ دستگیره و دکمه ای استفاده نشده و تمام نشان دهنده ها و عملکردها از طریق صفحه نمایش لمسی قابل کنترل و مشاهده خواهد بود. » بدین ترتیب تهویه مطبوع و سیستم ارتباط سرگرمی تماما از طریق دکمه های لمسی کنترل شده و به جای آینه های بغل نیز دو دوربین تصاویر دریافت شده در در مانیتور ۲۴ اینچی کنسول وسط نمایش ‌می‌دهند. کنسول وسط نیز طوری طراحی شده که به نظر می‌رسد در فضا شناور است.62
در این خودروی چهار نفره بلندگوهای استریو در پشت سری صندلی‌ها نصب شده تا بهترین کیفیت صدا به گوش سرنشینان برسد. سه نمایشگر در پشت صندلی های جلو به عنوان سیستم ارتباطی سرگرمی سرنشینان عقب در نظر گرفته شده است. سیستم ناوبری تمام مقاصدی که با میزان شارژ باقیمانده می‌توان تا آنجا رسید را نشان می‌دهد که از جمله این نقاط می‌توان به ایستگاه های شارژ الکتریکی اشاره کرد.65
از آنجا که به عقیده مدیرعامل مرسدس بنز آینده صنعت خودرو از اتومبیل های کوچک شهری تا لیموزین‌های لوکس تحت تاثیر حمل و نقل الکتریکی خواهد بود این اس یو وی کانسپت را می‌توان جدی ترین تلاش بنز در این عرصه دانست.

مرسدس بنز از فرصت نمایشگاه پاریس استفاده کرد تا بالاخره اس یو وی الکتریکی خود با برند EQ را رونمایی کند. این کانسپت در شرف تولید انبوه برد الکتریکی معادل ۳۰۰ مایل دارد.

تصویر مرتبط

مرسدس بنز Generation EQ برندی جدید از آینده

به اشتراک بگذارید :