۵خودرویی که مسافر آینده هستند.

اینک به بررسی ۵ مدل مفهومی برتر می پردازیم که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درآمدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، خودروسازان فرانسوی معمولا به دلیل خلاقیت بالا در طراحی مدل‌های مفهومی مشهور هستند و هرگز در این راه امیدشان را از دست نمی‌دهند. در حالی که دیگر خودروسازان ابرخودروهایشان را تهاجمی طراحی می‌کنند، فرانسوی‌ها خطوط کلاسیک، خطوط شناور و نسبت‌های ساده را در سبک و سیاق طراحی خود حفظ می کنند.

به گزارش اتوگاید”، اینک به بررسی ۵ مدل مفهومی برتر می پردازیم که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درآمدند.

رنو ترزور

020

قطعا می‌توان گفت که منحصربه‌فرد و خیره کننده ظاهر شده و برای اولین بار در پاریس به نمایش درآمد. تمامی مقیاس‌ها و نسبت‌های این خودرو به صورت کلاسیک ساخته شده و از هر زاویه به اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد. یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های این خودرو که در اولین نگاه متوجه آن خواهید شد، کروک سراسری بخش فوقانی آن است که به اطراف شیشه جلو پنجره قرمز رنگ انحناء یافته است. این سقف متحرک به سمت بالا و عقب خودرو حرکت کرده تا شما بتوانید سوار خودرو شوید. خودروسازان فرانسوی اعلام کرده‌اند که این مدل مفهومی به صورت تمام الکتریک ساخته شده و قابلیت حرکت کاملا مستقل را نیز دارد. این خودرو با گشتاوری نزدیک به ۳۷۹ نیوتن‌متر حدود ۳۵۰ اسب‌بخار توان دارد.

سیتروئن CX پرینس

021

گروه فرانسوی سیتروئن در نمایشگاه سال جاری یک مدل مفهومی با ظاهری عجیب و غریب را به نمایش درآورد که مهمترین ویژگی آن درهای جدید و تریم داخلی زرد رنگ است که برای رقابت و مقابله با تریم چوب گردویی ساخته شده است. این مدل مفهومی با آلایندگی در حد صفر و بازده ۳۰۰ اسب‌بخار به صورت پلاگین- هیبرید ساخته شده است. طراحی خودرو به سبکی جدید بین مدل‌های استیشن و کوپه ساخته شده است. با این وجود این خودرو به تنهایی جمعیت زیادی را به نمایشگاه پاریس کشیده است.

لکسوس UX

022

لکسوس UX با یک مدل مفهومی در نمایشگاه سال شرکت کرد اکثریت کارشناسان و مردم بر این باورند که این مدل فوق‌العاده طراحی شده است. خوشبختانه یا متاسفانه این مدل مفهومی زبان طراحی تهاجمی‌تر و زاویه‌تر لکسوس در ساخت خودروهای آینده‌اش را نشان می‌دهد. درون این خودرو حتی جذاب‌تر از نمای خارجی آن به نظر می‌رسد که احتمالا با الهام از نمونه‌های خارجی طراحی شده است. به نظر می‌رسد نمونه‌های اولیه این خودرو احتمالا در یک تا دو سال آینده از کارخانه‌های سازنده خارج شوند.

هیوندایی RN30

023

هیوندایی RN30 به این دلیل جذاب است که برند پرفورمنس N خودروسازان کره‌ای در بازار جهانی به شمار می‌آید. هیوندایی در حال حاضر با قطع تولید جنسیس کوپه تولید هیچ مدل پرفورمنسی را در دستور کار ندارد. بنابراین به نظر می‌رسد بازار آتی این خودرو بسیار داغ باشد. این کانسپت با ظاهر تهاجمی و خشن به یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ با قابلیت بالا مجهز است. با این وجود مدل‌های موتوری N همچنان تحت توسعه قرار دارد.

فولکس‌واگن ID

024

یک رسوایی باعث شده تا فولکس‌واگن تمام تمرکز و خلاقیتش را صرف ایجاد هویتی جدید برای دنیای پسا دیزل کند و خودروهای الکتریکی بخش بزرگی از این هویت است. مدل مفهومی ID که در پاریس به نمایش درآمد زبان طراحی نسل جدید این خودروسازی برای خودروهای آینده است. موتور این مدل حدود ۱۶۷ اسب بخار قدرت دارد. این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر را طی کند.

اینک به بررسی ۵ مدل مفهومی برتر می پردازیم که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درآمدند.

به اشتراک بگذارید :