کاترهام سون اسپرینت یادبودی برای میراث شصت ساله

شرکت کاترهام انگلیس یک نسخه خاص از سون را با نام سون اسپرینت تولید کرده که در طراحی آن از نمونه طراحی شده اوایل دهه ۶۰ که هیچگاه به تولید انبوه نرسید الهام گرفته شده است.

سون اسپرینت که گویی در تونل زمان به عقب بازگشته از یک طراحی کاملا رترو بهره می‌برد و در آستانه شصتمین سالگرد تولید مدل سون در سال ۲۰۱۷ هواداران این اتومبیل انگلیسی را ذوق زده کرده است.
پیشرانه اسپرینت همان پیشرانه آشنای سه سیلندر ساخت سوزوکی با ۸۰ اسب بخار قدرت است که در کاترهام سون ۱۶۰ نیز بکار رفته است و در داخل آن انبوهی از قطعات و تزیینات نوستالژیک استفاده شده است. رنگ‌های اسپرینت نیز شامل شش رنگ می‌شود که در سال‌های ۱۹۶۶ و ۶۷ در سون بکار رفته بود.
2
گراهام مک دونالد مدیرعامل کاترهام گفته است : « ما از اینکه توانسته طی ۶۰ سال سون را توسعه داده و بطور مستمر در بازار حضور داشته باشیم به خود می‌بالیم. اما هرگز نخواسته‌ایم میراثی که از گذشته به ما رسیده است را فراموش کنیم و من مطمئنم هواداران سون و هنردوستان از اینکه ما روح یک اتومبیل کلاسیک را در سون اسپرینت دمیده‌ایم قدردانی می‌کنند. این اتومبیلی است که امروزه و با بهره گیری از مهندسی مدرن تولید شده اما روح آن متعلق به دهه ۶۰ است و این برای جشن شصت سالگی سون یک هدیه ایده‌آل خواهد بود. »

6
عرضه اسپرینت همزمان با مراسم شصتمین سالگرد تولید سون خواهد بود که قرار است بطور باشکوهی در پیست دونینگتون پارک انگلیس در تابستان ۲۰۱۷ برپا شود. برای اینکه جذابیت این سالگرد بیشتر شود تنها ۶۰ دستگاه از اسپرینت برای بازار انگلیس و اروپا تولید خواهد شد. از تمام این شصت دستگاه که ۲۷۹۹۵ پوند قیمت دارند در روز مراسم پرده برداری خواهد شد.
شاسی آن با همان رنگ خاکستری پوشش داده شده که در سری دوم لوتوس ۷ وجود داشت و سیستم تعلیق آن نیز یادآور اتومبیل کالین چمپانز می‌باشد. گلگیر باله مانند جلو، اگزوزهای براق، طرح رترو و چراغ خطر عقب تکی اسپرینت را به روزهای اولیه سون می‌برد و رنگ های بدنه این فضا را تکمیل می‌کند.

8
درحالی اسپرینت به نشان قدیمی کاترهام مزین شده رینگ های کرم رنگ و قالپاق فلزی براق به حس کلاسیک بودن آن افزود است. رنگ هایی که قرار است اسپرینت با آن میراث کاترهام را نشان دهد عبارتند از کرم، زرد، زرشکی، سبز سدری، سبز یشمی و نقرآبی.
در داخل کابین با وجود فرمان اسپرت چوبی و نحوه آرایش نشانگرها همان حس قدیمی آشنا القا می‌شود. حتی رنگ زردی که در نوشته های کیلومترشمار بکار رفته همان رنگی است که در دهه ۶۰ استفاده می‌شد. کلیه پنل‌های داخلی و صندلی ها به رنگ قرمز بوده و در اسکاتلند به صورت دست ساز آماده می‌شوند.

7

تمام فضای داخلی و همچنین فضای بار با استفاده از کفپوش‌های بکار رفته در دهه ۶۰ فرش شده و بطور کلی مصادیق مدرن بسیار کمی در این اتومبیل بکار رفته که شاید بارزترین آن موتور سه سیلندر ساخت سوزوکی باشد که به علت عملکرد بسیار خوبش بر روی یک اتومبیل اسپرت اصیل انگلیسی سوار شده است.

شرکت کاترهام انگلیس یک نسخه خاص از سون را با نام سون اسپرینت تولید کرده که در طراحی آن از نمونه طراحی شده اوایل دهه ۶۰ که هیچگاه به تولید انبوه نرسید الهام گرفته شده است.

تصویر مرتبط

کاترهام سون اسپرینت یادبودی برای میراث شصت ساله

به اشتراک بگذارید :