نقش کدام خودروها در بازی‌های المپیک پررنگ‌تر است؟ (+عکس)

در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

بازی‌های المپیک رسما شروع شده‌اند و حال و هوای مردم در جهان را تغییر داده‌اند. با وجود اینکه بازی‌ها و ورزش هیجان‌انگیز اتومبیل‌سواری بخشی از بازی‌های المپیکی محسوب نمی‌شوند، اما خودروها نقش مهمی در برگزاری این مراسم دارند و رکن بزرگی به حساب می‌آیند.

به گزارش گروه‌ خودروی عصر ایران به نقل از “اتوگاید”، در المپیک ٢٠١۶ نیسان ابتکار عمل را به دست گرفت و با تهیه ۴ هزار و ٢٠٠ دستگاه خودرو نیازهای حمل و نقل روزانه در بازی‌های المپیک را برآورده کرد. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

ریو ٢٠١۶: نیسان کیک

خودروها در بازی‌های المپیک

تمام مدل‌های جدید نیسان کیک به شکلی رسمی برای بازی‌های المپیک ریو ٢٠١۶ طراحی و ساخته شدند. این کراس‌اوورهای زیبا در آمریکا رقبای اصلی هوندا HR-V و مزدا CX-٣محسوب می‌شود. این کراس‌اوور کامپکت بلندتر و طولانی‌تر از کدل “جوک” نیسان اسن و ظاهر سنتی‌تر نسبت به آن دارد. نیسان قصد دارد مدل کیک را به بیش از ٨٠ بازار جهانی ارسال کند. با ابن وجود به نظر می‌رسد بازار آمریکای شمالی یکی از مقاصد هدف نیسان نباشد. همچنین این امکان وجود دارد که کیک‌های جدید به زودی جایگزین مدل‌های جوک شوند.

ریو ٢٠١۶: ناوگان نیسان

خودروها در بازی‌های المپیک

با وجود حضور ٢٠٠ دستگاه نیسان کیک در بازی‌های المپیک، نیسان ۴ هزار دستگاه دیگر را نیز به این بازی‌ها ارسال کرده است. این خودروها شامل مدل‌های سنترا، ورسا، آلتیما و پیکاپ‌های فرانتیر می‌شود.

سوچی ٢٠١۴: آماروک دستگاه اعزامی فولکس‌واگن

خودروها در بازی‌های المپیک

حدود ٢ سال قبل فولکس‌واگن مسئولیت خودروهای بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه را به عهده گرفت. فولکس‌واگن با استفاده از مدل‌های آماروک پولار فروش این خودرو را در نقاط بسیار دور روسیه گسترده کرد. سه مدل از پیک‌آپ‌های سفارشی فولکس واگن نیز در این بازی‌ها به مقامات برگزار کننده کمک کردند. این گروه خودروسازی همچنین رکورد جهانی گینس را به خاطر طولانی‌ترین مسیر آفرودی در یک کشور به نام خود ثبت کرد.

سوچی ٢٠١۴: ناوگان فولکس‌واگن

خودروها در بازی‌های المپیک

با وجود اینکه آماروک پولار خودروهای اصلی این خودروسازی در سوچی ٢٠١۴ به حساب می‌آمدند اما این غول صنعتی آلمان حدود ٣ هزار دستگاه از “آئودی”، “اسکودا” و خودروهای تجاری دیگر را به المپیک زمستانی ارسال کرد.

٢٠١٢ لندن: ناوگان “بی ام و”

خودروها در بازی‌های المپیک

” بی ام و” بازی‌های ٢٠١٢ لندن را در اختیار خود گرفت. در بازی‌های المپیک تابستانی گذشته خودروسازان بریتانیایی موفق به در اختیار گرفتن اوضاع لندن نشدند. در عوض “بی ام و” ۴ هزار دستگاه خودرو را برای کمک به برگزارکنندگان به لندن فرستاد.

“بی ام و” با تمرکز بر صرفه‌جویی سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مدل‌های برجسته از سدان‌های خود را به انگلیس روانه کرد. برای این بازی‌ها یک هزار و ۵۵٠ از نسخه‌های دیزلی سری ٣ و ٧٠٠ دستگاه مدل ۵٢٠ در کنار مدل های از شاسی‌بلندها در کنار مدل‌های مختلفی از موتور سیکلت‌ها به لندن فرستاده شدند. در این سری از رقابت‌ها سری ١ “اکتیو E” برای اولین بار به نمایش درآمد.

٢٠١٢ لندن: مینی

خودروها در بازی‌های المپیک

در کنار خودروهای بزرگ، جادار و پر زرق و “برق بی‌ام و” خودروهای کوچک “مینی” نیز در لندن مانور دادند. این گروه خودروسازی با تقاضاهای مطرح شده در قالب تاکسی در سطح شهر به حرکت درآمد. فرودگاه هیترو لندن شاهد ۴٠ دستگاه الکتریکی از این خودروها بود.

ونکوور ٢٠١٠: جنرال موتور

خودروها در بازی‌های المپیک

در بازی‌های المپیک زمستانی ٢٠١٠، جنرال موتورز خیابان‌های کانادا را با ناوگان خود اشغال کرد. بیش از ۴ هزار و ۶٠٠ دستگاه خودرو از این ناوگان به کانادا ارسال شد. این خودروها مورد استفاده ورزشکاران، مقامات رسمی و گروه‌های “VIP” قرار گرفت. پس از پایان بازی‌ها این خودروها به کانادا فروخته شد. ناوگان جنرال موتور در سال ٢٠١٠ شامل شورلت “ایکواینوکس”، مالیبو هیبریدی، ایمپالا، تراورس و مدل‌های دیگر می‌شد.

در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

به اشتراک بگذارید :