اپل زافیرا زیبا، جادار و راحت

فروش زافیرای جدید از ماه سپتامبر آغاز شده است و اکنون نه تنها مانند نسل قبلی به آرایش هفت نفره فلکس ۷ مجهز می‌باشد بلکه از امکان حمل دوچرخه فلکس فیکس و سیستم تعلیق فلکس راید نیز برخوردار می‌باشد. طراحی خودرو در نمای بیرونی جذاب و در نمای داخلی جادار و همراه با فناوری های ارتباطی است.

زافیرا از سال ۱۹۹۹ تا کنون ترکیبی منحصر به فرد از هماهنگی و راحتی بوده است و اکنون با یک طرح انقلابی هفت نفره آمده است تا در بازار ون‌ها کامپکت عرض اندام کند. این خودرو تاکنون ۲٫۷ میلیون دستگاه فروش داشته است که خریداران آن به طور عمده خانواده‌های پرجمعیت و کسانی هستند که به دنبال آسایش در سفرهای طولانی می‌باشند.
فروش زافیرای جدید از ماه سپتامبر آغاز شده است و اکنون نه تنها مانند نسل قبلی به آرایش هفت نفره فلکس ۷ مجهز می‌باشد بلکه از امکان حمل دوچرخه فلکس فیکس و سیستم تعلیق فلکس راید نیز برخوردار می‌باشد. طراحی خودرو در نمای بیرونی جذاب و در نمای داخلی جادار و همراه با فناوری های ارتباطی است.
opel-zafira-2017-1280-34
زافیرا در قالب سیستم ارتباطی سرگرمی اپل اینتلی‌لینک به اپل کارپلی و اندروید اتو مجهز است (این سیستم شامل اینترنت ۴G/LTE و وای فای هات اسپات نیز می‌باشد) و به این اطمینان را به شما می‌دهد که در جاده با دوستان و خانواده خود به راحتی در ارتباط باشید. علاوه بر آن سیستم تطبیقی نور چراغ‌های جلو یک امکان جدید در این کلاس می‌باشد که آسایش بیشتر در سفر را برای راننده و سرنشینان زافیرا به ارمغان خواهد آورد.
طراحی خارجی اسپرت و داخلی به روز
opel-zafira-2017-1280-28
طراحی زیبای چراغ‌های جلو که در هماهنگی کامل با جلوپنجره متمایل به پایین زافیرا است از ویژگی‌های بارز طراحی خارجی در نمای جلو می‌باشد. نشان اپل در وسط جلوپنجره توسط دو نوار کرومی احاطه شده که خود آنها از یک سو به LED های چراغ‌های جلو متصل شده‌اند. این LED ها که چراغ های دی لایت یا روشنایی روز را تشکیل داده به شکل دو بال بوده و از جمله ویژگی‌های طراحی زافیرا محسوب می‌شوند. چرخ ها درون قوس گلیگرها با ظاهری عضلانی قرار گرفته اند و مجموع این المان ها ظاهری پویا به این ون کامپکت بخشیده اند.
مارک آدامز معاون طراحی بخش اروپایی جنرال موتورز در این باره می‌گوید : « زافیرا از همان سبک طراحی استفاده کرده است که جایزه طراحی را برای آسترا به ارمغان آورده بود. طراحی تیز و لبه دار، دی لایت‌های دو باله که کاملا در جلوپنجره جذب شده است و کنسول جدید جلو در داخل از جمله ویژگی های این طراحی است. »
opel-zafira-2017-1280-24
طراحی داخلی با الهام از طراحی خارجی آن کاملا دگرگون شده است. این سبک جدید نه تنها موجب افزایش دید به بیرون کابین شده است بلکه دسترسی به کلیه کنترل ها را نیز ساده تر کرده است. سیستم ارتباطی سرگرمی از طریق یک صفحه نمایش لمسی جدید و بزرگ که در کنسول وسط می‌باشد در دسترس است. این صفحه نمایش موجب حذف بسیاری از دکمه ها در داخل کابین شده است. فرمان سه شاخه جدید با عملکردهای روی آن و یک محفظه ایربگ جمع و جور از طراحی زیبا و ارگونومیک برخوردار است.
نسل چهارم سیستم ارتباطی سرگرمی اُپل اینتلی‌لینک که زافیرا به آن مجهز شده است موجب شده تا انواع تلفن های هوشمند از طریق اپل کارپلی و اندروید اتو قابل اتصال به اتومبیل باشند. با استفاده از اینترنت ۴G/LTE و هات اسپات وای فای، تمام هفت سرنشین می‌توانند به شبکه جهانی اینترنت متصل شوند.
opel-zafira-2017-1280-36
زیبا، راحت و جادار
همانند نسل قبلی زافیرا، صندلی های راننده و مسافر با استفاده از سیستم فلکس ریل در شش جهت قابل تنظیم می‌باشد. سیستم مذکور این قابلیت را دارد که حالت های دلخواه را ذخیره کرده و از طریق نمایشگر در هر زمان در دسترس قرار دهد. همانند نسخهٔ قبل از فیس لیفت، در نسخهٔ جدید هم راننده و سرنشین جلو از راحتی بالایی برخوردارند چراکه صندلی‌های جلو بسیار ارگونومیک بوده و به‌صورت برقی در ۶ جهت قابل تنظیم هستند.
حجم صندوق بار زافیرای جدید به ۷۱۰ لیتر رسیده است که با خواباندن صندلی‌های ردیف دوم می‌تواند به ۱۸۶۰ لیتر افزایش یابد. همچنین صندلی ها ردیف دوم می‌توانند در طول خودرو به عقب حرکت کرده و یک فضای کاملا مناسب برای استراحت سرنشینان در حین یک سفر طولانی فراهم کنند. این قابلیت ها زافیرا را از حد یک اتومبیل خانوادگی صرف فراتر برده و به یک خودروی ایده آل برای مسافرت و آسایش تبدیل کرده است.
opel-zafira-2017-1280-42
این جاداری و راحتی در ترکیب با شیشه جلوی پانورامیک زافیرا شکل بسیار زیباتری به خود می‌گیرد. شیشه جلو از انتهای کاپوت تا نزدیکی ستون B امتداد یافته که موجب روشنایی بیشتر کابین گردیده است.
راه حل های هوشمندانه برای ذخیره سازی
اما زافیرا چیزی بیشتر از یک خودروی مسافرتی است و می‌تواند نقش یک خودروی باری کوچک را به خوبی ایفا کند. همانطور که گفته شده حجم بخش بار زافیرا با دو ردیف صندلی ۷۱۰ لیتر و در صورت خواباندن ردیف دوم به ۱۸۶۰ لیتر می‌رسد.
زافیرا این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به لطف سیستم فلکس ریل فضای داخلی را مدیریت کرده و به دلخواه خود تنظیم کنید. به عنوان مثال می‌توانید در ردیف سوم یک صندلی را خوابانده و صندلی دیگر را حفظ کنید یا در ردیف دوم دو صندلی را کنار هم قرار دهید و با خواباندن صندلی سوم فضای بار بیشتری بدست بیاورید یا نه، با فاصله دادن صندلی های ردیف دوم و خواباندن صندلی وسط یک استراحتگاه برای قرار دادن بازو داشته باشید.
opel-zafira-2017-1280-3f
ایمن، خلاق و انعطاف پذیر
یکی از ویژگی های نوآورانه زافیرا نورپردازی آن است. چراغ های LED این اتومبیل می‌توانند محیط های شهری و جاده ای را شناخته و با توجه به آن نور مناسب را اعمال کنند. همچنین چراغ ها در پیچ ها و مسیرهای منحنی به طور خودکار به گونه ای نورپردازی خواهند کرد که داخل دایره پیچ بیشتر روشن گردد.
opel-zafira-2017-1280-40
دوربین های نصب شده در جلو و رادار قرار گرفته در پشت جلوپنچره دیگر امکان ایمنی – رفاهی در زافیرا محسوب می‌شود. این دوربین ها هم سیستم هایی مانند کروز کنترل تطبیقی، هشدار کاهش فاصله با خودروی جلو و هشدار عبور از خط را تغذیه می‌کنند و هم با شناسایی خودکار علائم ترافیکی تدابیر لازم برای رعایت قوانین را اتخاذ می‌نمایند.
خریداران زافیرا انتخاب های وسیعی در خصوص نوع پیشرانه دارند و اپل این امکان را در نسل جدید این اتومبیل نیز حفظ کرده است. بنابراین زافیرا کماکان تنها خودرویی در این کلاس است که امکان سفارش انواع موتورهای بنزینی، دیزلی، LPG و CNG برای آن وجود دارد.

فروش زافیرای جدید از ماه سپتامبر آغاز شده است و اکنون نه تنها مانند نسل قبلی به آرایش هفت نفره فلکس ۷ مجهز می‌باشد بلکه از امکان حمل دوچرخه فلکس فیکس و سیستم تعلیق فلکس راید نیز برخوردار می‌باشد. طراحی خودرو در نمای بیرونی جذاب و در نمای داخلی جادار و همراه با فناوری های ارتباطی است.

به اشتراک بگذارید :