سانگ یانگ تیولی یا رنو کپچر کدامیک را بخریم؟

سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر دو خودروی هم کلاس (Crossover) هستند که امروزه به سبب طراحی اسپرتشان در میان جوانان محبوبیت خاصی دارند.

برخلاف فاصله نسبتا زیاد سئول تا پاریس قیمت خودروی‌های تولیدی این دو خودرو ساز تقریبا در یک سطح قرار داشته و اختلاف چندانی باهم ندارد، بطوریکه رنو کپچر فرانسوی تا ۱۱۸ میلیون تومان و سانگ یانگ تیوولی کره ای نیز تا ۱۱۵ برای مدل ۲۰۱۶ خرید و فورش می‌شود.

نگاهی گذرا به رنو کپچر

9

رنو کپچر که یک شاسی‌بلند شهری است از پیشرانه‌ ۱۲۰۰ سی‌سی‌ به همراه توربو شارژر استفاده می‌کند؛ این پیشرانه‌، ۴ سیلندر خطی و دارای ۱۶ سوپاپ بوده که توان خروجی حداکثری ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۱۹۰ نیوتن متر را تولید می‌کند.

این خودرو فرانسوی در مدت زمان ۱۰.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، همچنین می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۹۲ کیلومتر بر ساعت برسد.

رنو کپچر از استاندارد آلایندگی یورو ۵ بهره می‌برد و مصرف سوخت آن در شهر ۶.۶، در جاده و اتوبان ۴.۷ و در سیکل ترکیبی ۵.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

نگاهی گذرا به سانگ یانگ تیوولی

10

خودروی سانگ یانگ تیوولی ۲۰۱۶ از یک موتور با حجم ۱۵۹۷ سی سی ۱۶ سوپاپ ۴سیلندر با آرایش خطی بهره می‌برد که میتواند ۱۲۸ اسب بخار و ۱۶۰ نیوتن گشتاور تولید کند.

نوع جعبه دنده تیوولی از نوع ۶ سرعته تیپ ترونیک است که قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را نیز فراهم می کند.

ازدیگر امکانات سانگ یانگ تیوولی ۲۰۱۶ میتوان به سقف پانارومیک,چراغ های عقب ال ای دی, چراغ های جلو مجهز به سیستم روشنایی در روز کروز کنترل با قابلیت کنترل از روی فرمان, تغییر وضعیت فرمان با قابلیت تعویض دنده از روی فرمان, سنسور پارک جلو و عقب و نمایشگر مولتی مدیا با سایز ۷ اینچ اشاره کرد.

11

12

13

14

15

سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر دو خودروی هم کلاس (Crossover) هستند که امروزه به سبب طراحی اسپرتشان در میان جوانان محبوبیت خاصی دارند.

به اشتراک بگذارید :