گامی به سوی دنیای بهتر با اوپل آمپرا-ای ۲۰۱۷

بر اساس روش تست‌ها مهندسان تخمین زده‌اند که محدوده‌ی کاری اوپل آمپرا-ای بیش از ۳۸۰ کیلومتر باشد. البته طبیعتاً محدوده‌ی کاری در زندگی روزمره همچنان به عادت‌های شخصی رانندگی و عوامل خارجی بستگی خواهد داشت.

یک خودروی خیره کننده! این خودروساز آلمانی با معرفی این ماشین در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ دنیای ماشین‌های برقی را با امپرا-ای و باتری‌های برقیش تکامل داده است. این خودرو در آزمون‌هایی که بر اساس تست چرخه‌ی NEDC انجام شده محدوده‌ی حرکتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر دارد و با فاصله‌ی حداقل ۱۰۰ کیلومتر از نزدیکترین رقیبش در بخش ماشین‌های الکتریکی جلوتر است.
دکتر کارل توماس نیومن مدیرعامل اوپل می‌گوید: «با محدوده‌ی حرکتی فوق‌العاده‌ی آمپرا-ای حمل و نقل برقی برای مصارف روزمره کاملاً عملی می‌شود.»
opel-ampera-e-2017-1280-09
اگرچه چرخه‌ی تست NEDC مقیاس خوبی برای مقایسه ایجاد می‌کند، اما نیازهای مصارف روزمره را به خوبی نشان نمی‌دهد. در دنیای واقعی عواملی مثل ویژگی‌های جاده، شرایط آب و هوایی، نحوه‌ی رانندگی و مقدار بار اضافی همه بر محدوده‌ی کاری خودرو اثر می‌گذارند.
opel-ampera-e-2017-1280-04
بنابراین اوپل آمپرا-ای را با آزمون‌های تعریف شده تحت WLPT (تست‌های هماهنگ جهانی وسایل نقلیه‌ی سبک) و چرخه‌ی رانندگی (رویه‌ی تست کوتاه مدت) قرار داد. نتایج تست‌های WLPT به دنیای واقعی نزدیکتر هستند و اوپل آمپرا-ای در این تست‌ها هم نتیجه‌ی خوبی گرفته است: بر اساس روش تست‌ها مهندسان تخمین زده‌اند که محدوده‌ی کاری اوپل آمپرا-ای بیش از ۳۸۰ کیلومتر باشد. البته طبیعتاً محدوده‌ی کاری در زندگی روزمره همچنان به عادت‌های شخصی رانندگی و عوامل خارجی بستگی خواهد داشت.opel-ampera-e-2017-1280-08
فارع از آرامش خیال در سفرهای طولانی مدت، آمپرا-ای می‌تواند چابکی یک خودروی اسپرتی را هم عرضه کند. عملکرد موتور برقی معادل ۱۵۰ کیلو وات/ ۲۰۴ اسب بخار است. بنابراین استارت راحت و روان از موقعیت ایستاده و نیز دسترسی بزرگراهی دو تا از نقاط قوت آمپرا-ای هستند. موتور کامپکت الکتریکی آن از صفر تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت را ظرف ۳٫۲ ثانیه پر می‌کند. به دلیل جاگذاری هوشمندانه‌ی باتری‌های ۶۰ کیلو وات بر ساعتی در زیر بدنه، این خودرو می‌تواند به راحتی جای لازم برای ۵ سرنشین و صندوقی مناسب یک خودرو در کلاس ماشین‌های کامپکت پنج در را فراهم نماید. به علاوه، اوپل آمپرا-ای مجهز به سیستم اتصال تلفن‌های هوشمند هم هست.
opel-ampera-e-2017-1280-0e
دکتر کارل توماس نیومن می‌گوید: «آمپرا-ای ما یک خودروی تجملی زیست‌محیطی یا یک ابزار فرعی و یک ماشین دوم نیست. اوپل نشان می‌دهد که با استفاده از تکنولوژی‌های خلاقانه‌ی جدید، حمل و نقل الکتریکی برای مخاطبان و مصرف کنندگان گسترده‌تری قابل دسترس است. اوپل با ماشین آمپرا-ای دنیای ماشین‌های برقی را دموکراتیک کرده است.»

بر اساس روش تست‌ها مهندسان تخمین زده‌اند که محدوده‌ی کاری اوپل آمپرا-ای بیش از ۳۸۰ کیلومتر باشد. البته طبیعتاً محدوده‌ی کاری در زندگی روزمره همچنان به عادت‌های شخصی رانندگی و عوامل خارجی بستگی خواهد داشت.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر اوپل آمپرا-ای ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :