رنو زویی ۲۰۱۷ با تکنولوژی باتری لیتیوم

زویی جدید با باتری‌های Z.E 40 نصب شده بر آن در تست‌های NEDC رکورد بی‌نظیر ۴۰۰ کیلومتر را ثبت کرده است. این مسافت دو برابر مسافتی است که اولین مدل ارائه شده‌ی زویی طی می‌کرد.

رنو به تازگی باتری‌های Z.E 40 را برای زویی معرفی کرده است. در همین حین، دارندگان زویی می‌توانند از مجموعه‌ای از خدمات ارتباطی و آپشن‌های ارتقای تجهیزات بهره ببرند. زمان ثبت سفارش برای زویی جدید آغاز شده است. رنو زویی جدید که در کارخانه‌های رنو در فرانسه تولد می‌شود برای تحویل در اواخر سال ۲۰۱۶ آماده خواهد بود.
renault-zoe-2017-1280-03
رنو به عنوان پیشگام خودروهای تمام برقی و فروشنده‌ی شماره‌ی یک ماشین‌های الکتریکی در اروپا، برنامه‌های خلاقانه‌ی خود را با استراتژی‌های جدیدش برای زویی جدید یک گام دیگر به پیش برده است.
زویی جدید با باتری‌های Z.E 40 نصب شده بر آن در تست‌های NEDC رکورد بی‌نظیر ۴۰۰ کیلومتر را ثبت کرده است. این مسافت دو برابر مسافتی است که اولین مدل ارائه شده‌ی زویی طی می‌کرد. باتری‌های جدید در دنیای واقعی و محیط شهری محدوده‌ی کاری ۳۰۰ کیلومتر را ثبت کرده‌اند. این مسافت ثبت شده توسط زویی، امروزه بالاترین مسافت برای یک خودروی تمام الکتریک است و رانندگان را در استفاده از خودروهای تمام الکتریکی یک گام دیگر به پیش می‌برد.
renault-zoe-2017-1280-06
این باتری‌های جدید آخرین موانع ذهنی و روانی برای خرید یک خودروی تمام الکتریکی را برمی‌دارد چون زویی جدید می‌تواند تا مسافت دورتری سفر کند و بدون نگرانی از شارژ کردن محیط‌های رانندگی متفاوتی را تجربه کند. به این ترتیب، یک سفر آخر هفته با خودروی تمام الکتریک کاملاً ممکن است.
سرعت شارژ شدن باتری‌های Z.E 40 مشابه باتری‌های استاندارد است؛ بنابراین شارژ سریع و نصفه نیمه‌ی باتری‌ها اصلاً زمان‌بر نیست. مثلاً برای رسیدن به مسافت ۸۰ کیلومتر بیشتر، تنها کافی است باتری را ۳۰ دقیقه در یکی از ایستگاه‌های شارژ برقی در سراسر اروپا شارژ کنید.
renault-zoe-2017-1280-1c
باتری‌های جدید Z.E 40 مقدار ۴۱ کیلو وات در ساعت انرژی مفید تولید می‌کنند که تقریباً دوبرابر میزان انرژی تولیدی باتری‌های استاندارد زویی است. (۲۲ کیلو وات مفید) باتری‌های جدید که با همکاری نزدیک با LG Chem تولید شده، از تکنولوژی لیتیوم یون با چگالی بالا استفاده می‌کند. مهندسان رنو و ال.جی موفق شده‌اند تا بدون اینکه اندازه یا وزن باتری ها را به‌طور قابل ملاحظه‌ی افزایش دهند، ظرفیت ذخیره‌ی انرژی را بالاتر ببرند. طی این فرآیند، به‌جای آنکه یک ماژول جدید به باتری اضافه شود، ترکیبات شیمی داخل باتری‌ها تغییر کرده تا ظرفیت انرژی ذخیره شده بالاتر برود. روش اضافه کردن یک ماژول بیشتر به باتری تا پیش از این روشی رایج برای افزایش ظرفیت باتری‌ها بوده است. این پیشرفت چشمگیر با اطمینان از ایمنی و توانایی باتری‌ها انجام شده است.
renault-zoe-2017-1280-15
سیستم مدیریت انرژی مصرف باتری‌ها را در حین حرکت بهینه می‌کند، و در همین حین، سیستم تهویه‌ی هوای جدید دمای باتری‌ها را در حد ثابتی نگه می‌دارد و رانندگی در هوای گرم یا سرد را عملی می‌سازد.
رنو از پیشگامان خودروهای الکتریکی در دنیا و برند شماره‌ی یک خودروهای الکتریکی در اروپا است. همچنین نقشی فعال در مسابقات FIA فرمول E دارد. همه‌ی اینها به همراه تجربه تخصصی که به عنوان یک خودروساز در اختیار دارد باعث شده تا بتواند مخصولی مثل زویی را تولید کند. باتری Z.E 40 جدید رنو هم در کارخانه‌های رنو در فرانسه تولید شده است. زویی در مرکز تکنوسنتر رنو در نزدیکی پاریس مهندسی و طراحی شده است.
renault-zoe-2017-1280-17
موتور R75/90 آن در تاسیسات فوق پیشرفته‌ی رنو در نزدیکی نورماندی تولید شده که مرکزی برای تولید موتور و سیستم‌های انتقال قدرت است. این موتور که در سال ۲۰۱۵ و با عنوان R240 معرفی شده به‌طور کامل توسط رنو طراحی شده و در سخت آن ۹۵ مورد ثبت اختراع انجام شده است.
جاگیری باتری‌ در ساختار زویی، و نیز سیستم‌های تعلیق عقب و جلوی خودرو همه در گروه شاسی رنو و بخش خودروهای الکتریکی رنو در مون بلان فرانسه طراحی و ساخته شده است.
در سراسر اروپا حدود ۸۰ هزار جایگاه شارژ الکتریکی خودرو ایجاد شده است. رنو برای راحتی مالکان خودروهای الکتریکیش دو سرویس تازه را معرفی کرده است: Z.E trip به مالکان خودرو کمک می‌کند تا جایگاه‌های شارژ را پیدا کنند و Z.E pass امکان دسترسی به تعداد بالایی از جایگاه‌های شارژ را فراهم می‌کند.
renault-zoe-2017-1280-07
اگرچه جایگاه‌های شارژ توسط اپراتورهای متفاوتی کنترل می‌شوند، Z.E pass کمک می‌کند تا دارندگان خودروی زویی بتوانند از تعداد زیادی از جایگاه‌های شارژ استفاده کنند. راننده می‌تواند مبلغ شارژ را از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند یا برچسب RFID پرداخت نماید. آنها همچنین می‌توانند جایگاه‌های شارژ مختلف را با گوشی هوشمند یا تبلت پیدا کرده و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنند بدون آنکه لازم باشد عضو شبکه‌ی هریک از این شبکه‌های شارژ باشند.

زویی جدید با باتری‌های Z.E 40 نصب شده بر آن در تست‌های NEDC رکورد بی‌نظیر ۴۰۰ کیلومتر را ثبت کرده است. این مسافت دو برابر مسافتی است که اولین مدل ارائه شده‌ی زویی طی می‌کرد.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر رنو زویی ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید :