رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

رنو مگان استیت جدید خودرویی باوقار و دینامیک است که تمامی اجزا و تکنولوژی موجود در مدل هاچ‌بک مگان جدید را عرضه می‌کند.

طراحی اتاق مگان استیت جدید بر محور راننده طراحی شده است و موقعیت راننده از نظر ارگونومیگ بهبود پیدا کرده و تمامی اجزای تکنولوژیک آن برای استفاده‌ی روزمره‌ طراحی شده است. صندوق این خودرو حجمی معادل ۵۸۰ لیتر دارد و نیز امکانات و تنظیماتی برای بهبود استفاده ی روزمره در آن به کار رفته است از جمله تنظیم کف صندوق در دو وضعیت جهت یکدست شدن با فضایی که از خم شدن صندلی‌های عقب به دست می‌آید. همچنین امکان تقسیم فضای صندوق بخش برای جلوگیری از تکان خوردن و جابجا شدن وسایل. آویزها و نیز تور امنیتی برای وسایل داخل صندوق ایمنی و ثبات بیشتری را ایجاد می‌کند.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

در طراحی مگان استیت بویژه به راحتی سرنشینان عقب توجه شده:

فضای جلوی پا به ۲۱۶ میلیمتر می‌رسد که در این کلاس خودرو بی‌نظیر است. شیب صندلی‌ها قدری تعدیل شده و نیز از فوم‌های دو چگالی استفاده شده تا راحتی بیشتری داشته باشد. پهنای شانه‌ی صندلی ۱۴۴۱ میلیمتر در صندلی جلو و ۱۳۷۷ میلیمتر در عقب است که در این کلاس خودرو جزء بهترین‌ها محسوب می‌شود. نسخه‌های با آپشن بیشتر، دارای سیستم اتصال R-LINK٢ هستند که صفحه نمایش لمسی افقی ۷/۸ اینچی (۲۲ سانتیمتر) قابل زوم کردن دارد. درست مثل یک تبلت یا تلفن همراه هوشمند که استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

R-LINK٢ راهی ایمن برای و راحت برای کنترل اجزای زیر است:

راهبری، با سیستم تشخیص صدای راننده
تلفن
رادیو
اپلیکیشن ها
سیستم های کمکی راننده
کنترل هوا

با استفاده از اسپیکرهای بزرگ‌تر، آکوستیک سیستم صوتی بهبود یافته است (افزایش از ۱۳۰ به ۱۶۰ میلیمتر) که در درب‌های جلو موقعیت بهتری هم دارند. جمعاً ۸ اسپیکر در اتاق به کار رفته ست.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

تکنولوژی چندحسی (MUITI-SENSE)‌ به کاربر اجازه می‌دهد تا با کنترل میزان سفتی فرمان، تنظیم پدال گاز و پاسخ موتور، تنظیم سرعت تغییر دنده در سیستم کلاچ دوبل (EDC) سیستم جعبه دنده‌ی اوتوماتیک، تنظیمات سیستم فرمان چهارچرخ و تنظیمات نور داخل اتاق تجربه‌ی رانندگی خاص و شخصی خود را داشته باشد. یک کلید مولتی سنس در کنسول مرکزی اجازه می‌دهد تا این تنظیمات از طریق نمایشگر R-LINK٢ به راحتی انجام شود. همچنین پنج تنظیم پیش‌فرض برای رانندگی طراحی شده است: خنثی، اسپرت، راحت، پرسو و اقتصادی. همچنین راننده این امکان را دارد تا صدای موتور را از بین سه حالت خنثی، راحت و اسپرت انتخاب کند.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

برخی از سیستم‌های ایمنی و کمکی راننده که در رنو مگان استیت استفاده شده است:

کنترل انطباقی مسیر: (ACC) به طور خودکار سرعت خودرو را طوری تنظیم می‌کند که فاصله‌ی لازم –از پیش انتخاب شده- را با خودروهای جلویی حفظ نماید. رادار جلویی فاصله و سرعت خودروی جلویی را می‌سنجد و با ارتباط با موتور و ترمزها سرعت را کنترل می‌کند. این سیستم در سرعت‌های بین ۵۰ تا ۱۵۰ کیلومتر در ساعت عمل می‌کند.

سیستم ترمز فعال اضطراری: (AEBS) این سیستم که در سرعت‌های ۳۰ تا ۱۵۰ کیلومتر در ساعت فعال است، خطر تصادف با خودروی جلویی را به راننده هشدار می‌دهد. اگر راننده در زمان لازم واکنش نشان ندهد ترمزها برای پیش‌گیری از تصادف یا کاهش صدمات به‌طور خودکار فعال می‌شوند.

هشدار عبور از لاین: (LDW) این سیستم در سرعت‌های بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت فعال است. اگر خودرو به صورت غیرعمدی از خط سفید ممتد یا مقطع عبور کند به راننده هشدار می‌دهد.

هشدار فاصله‌ی مطمئنه: (DW) این سیستم در سرعت‌های ۳۰ تا ۲۰۰ کیلومتر به راننده فاصله با خودروی جلویی را هشدار می‌دهد.

سیستم پیش‌گیری از سرعت غیرمجاز با شناسایی علایم ترافیکی: (OSP with TSR)‌ با خواندن علایم ترافیکی توسط یک دوربین، این سیستم راننده را از محدودت‌های سرعت در منطقه‌ی در حال عبور آگاه می‌کند و پیشنهاد افزایش یا کاهش سرعت را بنا بر موقعیت ارایه می‌دهد.

هشدار نقطه‌ی کور: (BSW) این سیستم برای اطمینان از سبقت گرفتن ایمن، بوسیله‌ی علایمی بر روی آینه‌های کناری حضور خودروی دیگر در نقطه‌ی کور را هشدار می‌دهد. این سیستم در سرعت های ۳۰ تا ۱۴۰ کیلومتر فعال است.

سیستم تنظیم خودکار نوربالا و نورپایین: (AHL) یک دوربین نور چراغ خودروهایی که از مقابل می‌آیند و نیز نور چراغ عقب خودروهای جلویی را تشخیص داده و به صورت خودکار تنظیم نوربالا و نورپایین چراغ‌های جلویی را تصحیح می‌کند. همچنین می‌تواند سیستم روشنایی خیابان را هم تشخیص دهد.

سیستم پارک بدون دست: پس از اینکه به راننده کمک کرد تا با اندازه گیری، جای پارک مناسب را تشخیص دهد، این سیستم کنترل فرمان خودرو را به دست می‌گیرد. این سیستم سه نوع پارک مستقیم، دوبل و مورب را انجام می‌دهد. نمایشگر مرکزی هم تمامی اطلاعات لازم برای تکمیل فرایند پارک کردن را نشان می‌دهد.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

همچنین در طراحی راحت آن، ویژگی‌هایی نظیر نمونه های زیر برای راحتی بیشتر درنظر گرفته شده است:

موقعیت ارگونومیک‌تر راننده. تمام سیستم ها و کارکردهای خودرو در فاصله‌ی دسترسی راننده واقع شده است.
تمرکز بر راحتی و حمایت از سرنشینان با استفاده از صندلی‌های دربرگیرنده با استفاده از فوم‌های دوچگالی.
توجه دقیقی صورت گرفته تا سیستم تعلیق هم ایمن و هم موثر باشد.

 

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

 

رنو مگان استیت با حق انتخاب چندین موتور بنزینی متفاوت عرضه می‌شود:

موتور Energy dCi ٩٠ با جعبه دنده‌ی دستی شش سرعته، ۹۰ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتون متر گشتاور در دور موتور ۱۷۵۰ دور در دقیقه.

Energy dCi ١١٠ با جعبه دنده‌ی دستی شش سرعته، ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتون متر گشتاور در ۱۷۵۰ دور در دقیقه؛ یا جعبه دنده‌ی EDC شش سرعته با ۱۱۰ اسب بخار قدرت و گشتاور ۲۵۰ نیوتون متری در ۱۷۵۰ دور در دقیقه.

Energy dCi ١١٠ ECO٢ با جعبه دنده‌ی دستی شش سرعته، ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتون متر گشتاور در ۱۷۵۰ دور در دقیقه. این موتور مگان استیت را از نظر آلایندگی در ردیف بهترین خودروها در این بخش قرار می‌دهد.

Energy dCi ١٣٠ با جعبه دنده‌ی دستی شش سرعته و ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتون متر گشتاور در ۱۷۵۰ دور در دقیقه. این مدل به دلیل موتور کوچکتر (تنها ۱۵۹۸ سی‌سی) با تکنولوژی‌های پیش‌رفته انباشته شده است.

dCi ١١٠ هیبرید با جعبه دنده‌ شش سرعته‌ی دستی. این موتور هیبریدی که با برق و بنزین کار می‌کند با نام «هیبرید اسیست» (Hybrid Assist) شناخته می‌شود. موتور با یک مولد برقی و باتری ۴۸ ولتی کار می‌کند.

Energy TCe ١٠٠ با حعبه دنده‌ی شش سرعته‌ی دستی و ۱۰۰ اسب بخار ثدرت و ۱۷۵ نیوتون متر گشتاور در ۱۵۰۰ دور در دقیقه. این موتور برای رانندگی شهری ایده‌آل است و در سرعت های پایین پاسخ‌گویی خوبی دارد.

Energy TCe ١٣٠ با جعبه دنده‌ی شش سرعته‌ی دستی و ۱۳۰ اسب بخار قدرت گشتاور ۲۰۵ نیوتون متری در ۲۰۰۰ دور در دقیقه. این موتور بنزینی ۲/۱ لیتری توربور شارژر عملکردی معادل یک موتور ۲ لیتری عادی دارد.

Energy TCe ١٣٠ با جعبه دنده‌ی ECD هفت سرعته، ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتون متر گشتاور در ۲۰۰۰ دور در دقیقه.

 

 

رنو مگان استیت جدید خودرویی باوقار و دینامیک است که تمامی اجزا و تکنولوژی موجود در مدل هاچ‌بک مگان جدید را عرضه می‌کند.

تصویر مرتبط

رنو مگان استیت با داینامیک کم نظیر

به اشتراک بگذارید :