کانسپت LIV-2 سانگ یونگ (۲۰۱۶) رانندگی و آرامش مانند لیموزین

پس از کانسپت LIV-1 که در نمایشگاه خودروی سئول ۲۰۱۳ به نمایش درآمد، این خودرو زبان طراحی خودرو را پیشرفت داده و کمک می‌کند تا مفهوم طراحی «Dignified motion» بهتر درک شود.

سانگ یونگ از کانسپت اس.یو.وی LIV-2 (که پیش از این با عنوان پروژه‌ی Y400 شناخته می‌شد) در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ پرده برداری کرده است. پس از کانسپت LIV-1 که در نمایشگاه خودروی سئول ۲۰۱۳ به نمایش درآمد، این خودرو زبان طراحی خودرو را پیشرفت داده و کمک می‌کند تا مفهوم طراحی «Dignified motion» بهتر درک شود.
به دنبال رویکردهای طراحی که اخیرا در طراحی‌های سانگ یونگ دیده‌ایم، این اس.یو.وی جدید و اصیل به دنبال رابطه‌ی احساسی خاص بین راننده، سرنشینان و خودرو است و طی روند تکاملش به یکی از محصولات اصلی و کلیدی و استراتژیک در مجموعه‌ی محصولات سنگ یانگ تبدیل خواهد شد. قرار است این خودرو در سال ۲۰۱۷ به بازار وارد شود.
LIV-2 سانگ یونگ بر جایگاه تولید کننده‌اش به عنوان خودروساز پیشرو کشور کرده در زمینه‌ی تولید اس.یو.وی‌ ۴×۴ تکیه دارد، در حالی که بیانگر دیدگاه‌های خاص طراحی سانگ یونگ است. این خودرو ظاهر قوی و عضلانی یک اس.یو.وی را با سبک پردینامیک و حجیم همراه کرده است.
ssangyong-liv-2_concept-2016-1280-04
این خودرو با استفاده از ساخت پر دوام بدنه و به کار گرفتن سیستم تخصصی چهار چرخ محرک سانگ یونگ، به سیستم هوشمندی مجهز است که ارتباط فعالی بین راننده و خودرو برقرار می‌کند.
رویکرد «پتانسیل نامحدود» در LIV-2 ناظر بر این است که این خودرو قرار است تقریبا هر جایی حرکت کند و در عین حال راحتی و تجربه‌ی رانندگی یک لیموزین اشرافی را هم با با فضای بسیار زیاد در ردیف دوم صندلی ها و محیطی بسیار راحت عرضه کند.
تمامی مدل‌های پرچمدار LIV-2 سنگ یونگ به‌طور استراتژیک توسعه داده شده‌اند تا این برند را وارد حیطه‌های تازه‌ای از بازار نمایند.
همان گونه که کانسپت‌های XIV و SIV برند سانگ یونگ ایده‌های این شرکت درباره‌ی اس.یو.وی‌های کامپکت و نیمه کامپکت را به نمایش گذاشته‌ بودند، LIV-2 هم جهتی را نشان می‌دهد که این شرکت در رویکرد به سوی اس.یو.وی‌های بخش D-Segment و E-Segment در پیش گرفته است.
ssangyong-liv-2_concept-2016-1280-05
این خودروی قدرتمند، کارا و با شخصیت، از فلسفه‌ی طراحی «Dignified motion» الهام می‌گیرد. ظاهر این اس.یو.وی قدرتمند با ظرافتی پنهان همراه شده و نمادهای طراحی معاصر و رنگ‌های به‌کار رفته در ظاهر و داخل خودرو حس و حالی آینده نگرانه به آن داده است.
این استایل مدرن و دلپذیر از ترکیب شدن بدنه‌ی قدرتمند و باوقار با ورودی‌های هوا با ظاهری دراماتیک و نمایی یک دست در جلو به دست آمده که گریل و چراغ‌ها را با هم همراه می‌کند.
در داخل اتاق، الگوهای چرم به‌کار ر فته و نیز پنل‌های مشکی محیطی هارمونیک و مدرن را ایجاد می‌کند. و در عین حال، چراغ‌های داخل که به دقت در جای خود قرار گرفته تا کنسول و پنل درها را نورپردازی کند فضایی یطح بالا و آینده نگرانه خلق می‌کند.
سیستم ارتباطی یکپارچه ارتباطات سرنشینان و لذت سفر را تقویت می‌کند. این سیستم سه نمایشگر دارد (یک نمایشگر ۹٫۲ اینچی در پنل جلو و یک نمایشگر ۱۰٫۱ اینچی در تکیه‌گاه هریک از صندلی‌های جلو). همچنین ارتباط وای‌فای برای سرنشینان و سیستم‌های اپل کارپلی (Apple CarPlay) و گوگل اندروید اوتو (Google Android Auto) در آن تجهیز شده است.
سیستم صدای فراگیر از طریق صفحه‌ی لمسی در کنسول مرکزی صندلی عقب قابل دسترس است. این صفحه‌ی لمسی همچنین به سیستم اطلاعات و سرگرمی مرکزی نیز دسترسی دارد.
ssangyong-liv-2_concept-2016-1280-06
LIV-2 به موتور ۲٫۲ لیتری دیزل یورو ۶ ساخت خود سانگ یونگ مجهز شده برای رسیدن به عملکردی پر قدرت و در عین حال با بهره وری بالا از سیستم تزریق سوخت با فضار ۲۰۰۰ بار استفاده می‌کند. این سیستم همچنین صدا را کاهش داده و پاسخ‌دهی موتور را رفزایش می‌دهد. همچنین نسل پنجم سیستم سرعت پایین E-VGT کمک می‌کند تا در محدوده‌ی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دور به حداکثر گشتاور ۴۲۰ نیوتون متری برسد. این موتور قدرتمند با یک سیستم انتقال ۷ سرعته‌ی اوتوماتیک ساخت مرسدس بنز همراه شده است.
سیستم‌های ایمنی LIV-2 نه تنها به ایمنی راننده و سرنشینان بلکه به عابران هم توجه دارد. برای ایمنی کامل سرنشینان در این خودرو از ۹ ایربگ استفاده شده. سیستم ترمز خودکار اضطراری، در هر زمان که خودرو به مانع یا عابری نزدیک شود (موانعی که توسط سنسورهای لیزری تشخیص داده می‌شوند) به‌طور خودکار فعال می‌شود. همچنین سیستم TSA کمک می‌کند تا برخوردها در نقاط کور به صورتی چشمگیر کاهش بیابد. سیستم هشدار خروج از لاین به راننده هشدار می‌دهد تا بین خطوط حرکت کند و نیز سیستم ترفیک عقب، در زمان دنده عقب رفتن برای پیشگری از تصادف به راننده هشدار می‌دهد.

پس از کانسپت LIV-1 که در نمایشگاه خودروی سئول ۲۰۱۳ به نمایش درآمد، این خودرو زبان طراحی خودرو را پیشرفت داده و کمک می‌کند تا مفهوم طراحی «Dignified motion» بهتر درک شود.

به اشتراک بگذارید :