هایپر خودروی خارق‌العاده استون مارتین/صفر تا ۳۲۲ کیلومتر در ۱۰ ثانیه!

احساس‌برانگیزترین جنبه‌ این خودرو سرعت است به این ترتیب که AM-RB 001 در حدود ۱۰ ثانیه از سکون به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد که این امر به لطف سیستم تعلیق و طراحی پیشرفته‌ی آن صورت می‌گیرد.

دانش > فناوری – چندی پیش استون مارتین به همراهی ردبول هایپرخودرو AM-RB 001 را در میان شگفتی همگان رونمایی کرد. این اولین باری بود که دو کمپانی ذکر شده در تولید چنین خودرویی همکاری کردند.

به گزارش خبر آنلاین ،آدریان نیوی مدیر فنی ارشد استون مارتین در گفت‌وگویی با وال‌استریت ژورنال برخی از جزئیات جدید این هایپرخودرو بسیار پیشرفته را آشکار کرد. احساس‌برانگیزترین جنبه‌ این خودرو سرعت است به این ترتیب که AM-RB 001 در حدود ۱۰ ثانیه از سکون به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد که این امر به لطف سیستم تعلیق و طراحی پیشرفته‌ی آن صورت می‌گیرد.

نیوی در این مصاحبه گفته که فاکتور کلیدی این خودرو سیستم تعلیق فعال آن است. این سیستم تعلیق فعال به خودروی این توانایی را خواهد بخشید که بین جاده و پیست تمایز قائل شود. در پیست تنظیمات سفت‌تر و کم ارتفاع‌تر سیستم تعلیق به هایپرکار اجازه خواهد داد تا حداکثر پرفورمنس را داشته باشد. در جاده نیز سیستم تعلیق کمی نرم‌تر خواهد بود تا سواری خودرو با شرایط جاده همخوانی داشته باشد. این اولین باری است که یک خودرو از این نوع تکنولوژی خلاقانه‌ای سود می‌برد.
61
دیوید کینگ مهندس پروژه می‌گوید: هیچ سیستم کنترل از راه دوری شبیه این در یک خودروی جاده‌ای بکار نرفته است. اعدادی که ما در شبیه‌سازی‌ها به دست آورده‌ایم شگفت‌انگیز بوده‌اند.
62
شتاب صفر تا ۳۲۲ کیلومتر ۱۰ ثانیه‌ای به همراه نیروی رو به پایین ۱۹۹۶ کیلوگرمی از ویژگی‌های این خودرو است. از دیگر تجهیزات آئرودینامیک این خودرو اسپلیتر جلوی دوبل است که توانایی متراکم و فشرده‌سازی هوا را دارد. سایبان قطره اشک مانند خودرو نیز باعث می‌شود که هوا فوراً از اطراف خودرو عبور کند.

تنها ۱۷۵ نمونه از این هایپرکار استثنایی ساخته خواهد شد. ۱۵۰ دستگاه از این خودروها برای استفاده‌ی جاده‌ای و ۲۵ دستگاه دیگر نیز برای استفاده‌ی مخصوص در پیست ساخته خواهد شد. انتظار نداشته باشید که قیمت خودرو کمتر از ۳ میلیون دلار باشد. به این میزان قیمت باید خاص بودن آن را نیز اضافه کرد.

احساس‌برانگیزترین جنبه‌ این خودرو سرعت است به این ترتیب که AM-RB 001 در حدود ۱۰ ثانیه از سکون به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد که این امر به لطف سیستم تعلیق و طراحی پیشرفته‌ی آن صورت می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :