اتوپایلت تسلا از تولد تاکنون

تسلا در سال ۲۰۰۸ از اولین خودروی الکتریکی خود رونمایی کرد که به شدت جذاب به نظر می‌رسید. این رودستر اسپورت می توانست مسافتی حدود ۳۹۴ کیلومتر در ساعت را با یک بار شارژ بپیماید و در ۳٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

در روزهای گذشته تسلا اعلام کرد که خودروهایش دچار یک ارتقاء بزرگ می‌شود. تسلا در این خصوص اعلام کرد که سخت‌افزارهای جدید برای مدل X ساخته خواهند شد و سامانه اتوپایلوت مدل S نیز برای مدل‌های بدون راننده تغییر و تحول خواهند یافت.

یه گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “بیزینس اینسایدر”، در این مطلب به سیر تحولات این خودرو در طول تاریخ نگاهی می اندازیم.

تسلا در سال ۲۰۰۸ از اولین خودروی الکتریکی خود رونمایی کرد که به شدت جذاب به نظر می‌رسید. این رودستر اسپورت می توانست مسافتی حدود ۳۹۴ کیلومتر در ساعت را با یک بار شارژ بپیماید و در ۳٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. در آن زمان این خودرو ۹۸ هزار دلار قیمت داشت و ۲ هزار و ۴۰۰ مدل از این خودرو در ۳۰ کشور جهان به فروش رسید.

در سال ۲۰۱۲ تسلا از مدل S خود رونمایی کرد. این خودرو اولین سدان لوکس الکتریکی دنیا محسوب می‌شد.

21

در سال ۲۰۱۴ تسلا از یک مدل جدید S با قابلیت محرک تمام چرخ با دو موتور الکتریکی رونمایی کرد که اولین خودروی دو موتوره الکتریکی جهان نام بگیرد.
22

در ادامه اوایل سال ۲۰۱۵ این خودرو ساز از ۳ مدل از خودروی S پرده برداشت و آن ها با نام‌های ۷۰D، ۹۰D و P90Dمعرفی شدند. مدل P90D می‌تواند با یک بار شار مسافت ۴۰۷ کیلومتر را پیموده با سرعت ۲۴۹ کیلومتر در ساعت به مسیر خود ادامه دهد.

23

در سپتامبر ۲۰۱۵ نیز تسلا این مدل زیبا با درهای بال مانند خود را ارئه کرد. این خودرو در ۳٫۲ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد و با سرعت ۲۴۹ کیلومتر به مسیر خود ادامه می‌دهد.

24

25

تسلا در مارچ ۲۰۱۵ از مدل ۳ خود رونمایی کرد و برای این خودرو ۴۰۰ هزار پیش ثبت‌نام را به ثبت رساند.
26

مدل‌های X و S تسلا اخیرا با باتری‌های متفاوتی ارتقاء یافتند. این خودروها به راحتی می‌توانند با یک بار شارژ ۱۰۰ کیلومتر را بپیمایند.
تسلا به روایت تاریخ

اتو پایلوت‌های مدل‌های X و S نیز در ماه‌های اخیر بارها متحول شدند. نرم‌افزار ۷٫۱ اتوپایلوت به ویژگی‌های نیمه خودران این در این نسخه‌ها کمک شایانی کرد.
29

اتوپایلوت‌های در سپتامبر ۲۰۱۶ دچار تحولات بیشتری شدند و نسخه ۸ را دریافت کردند.

28

ماسک اتوپایلوت پیشرفته را روی هر سه مدل ۳، X و S به کار گرفت. اما در کنار این نرم‌افزار سخت افزارهای کمکی دیگری را به خودروهایش اضافه کرد.
27

تسلا در سال ۲۰۰۸ از اولین خودروی الکتریکی خود رونمایی کرد که به شدت جذاب به نظر می‌رسید. این رودستر اسپورت می توانست مسافتی حدود ۳۹۴ کیلومتر در ساعت را با یک بار شارژ بپیماید و در ۳٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر اتوپایلوت تسلا s مدل ۲۰۱۸

به اشتراک بگذارید :