کانسپت میتسوبیشی GT-PHEV سال ۲۰۱۶

کانسپت GT-PHEV میتسوبیشی با بکار گرفتن بهینه‌ی اصلاعاتی که از سیستم‌های ارتباطی فراهم می‌شود، سنسورها و دوربین‌های داخل ماشین، عملکرد و خوشیاری محیطی خودرو را به سطح جدیدی ارتقا داده است.

میتسوبیشی GT-PGEV سومین کانسپتی است که فلسفه‌ی طراحی جدید میتسوبیشی را به نمایش می‌گذارد. این نگرش طراحی با عناصر زیر تعریف شده است:
– امکانات افزوده
– زیبایی کاربردی
– دینامیک طراحی شده
– کیفیت ساخت ژاپنی
پشت «سپر دینامیکی» گریل جلوی خودرو –که از سال ۲۰۱۴ توسعه و تکامل یافته است- چشم‌انداز مجموعه‌ای از خودروها نهفته است که خود را در کانسپت GT-PHEV نشان می‌دهند.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-20-1
این کانسپت حرکتی پیوسته را میان مسیرهای از پیش طی شده و ابتکارات جدید به نمایش می‌گذارد و طراحی ظرف و راحت آن، طراحی داخل با کیفیت آن و نمایشگر اطلاعات رانندگی افقیش راحتی و آرامش بیشتری برای سرنشینان به همراه دارد. این نمایشگر افقی که جادار بودن اتاق را به رخ می‌کشد، توجه به تغییرات عملکرد خودرو را برای راننده بسیار راحت‌ترمی‌کند.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-10
گریل «سپر دینامیکی» جلو با رنگ مشکی و شاترهای ظریف کرومی نمای شاخصی به خودرو داده است و نمادی است از سیستم‌های عملکردی پیشرفته‌ی PHEV. طراحی آن همچنین به دنبال بیان کردن کاربردی بودن از طریق مدیریت دقیق انرژی است که توسط شاترهای گریل تامین شده و نیروی مقاوم را کاهش می‌دهد و در عین حال وظیفه‌ی خنک کردن سیستم PHEV را هم بر عهده دارد.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-1e
در هر طرف، چراغ‌های جلو به دلایل ایمنی به صورت عمودی به دو بخش تقسیم شده اند:
– نیمه‌ی بالایی چراغ رانندگی روز و چراغ راهنما را در خود جا داده و باعث می‌شود برای عابرای بیشتر قابل دید باشد.
– در بیمه‌ی پایین چراغ‌های اصلی جلو قرار دارد (نور بالا و نور پایین) تا از گیج شدن خودروهای روبرو و عابرای جلوگیری شود.
در نمای جانبی، کاپوت افقی، سقف تخت و خطوط شاخص افقی احساس قدرت و پایداری خودرو را به صورت بصری به عنوان حس ایمنی برای راننده و سرنشینان نشان می‌دهند. در نمای عقب، ویژگی اصلی GT-PHEV ترکیب چراغ‌های عقب است که به صورت یک خط پیوسته‌ی شاخص تمام عقب خودرو را دربر می‌گیرد.
طراحان میتوبیشی موتورز برای GT-PHEV طراحی داخلی را توسعه داده‌اند که کیفیت ساخت ژاپنی را با ارگونومی ابتکاری ترکیب می‌کند. در همین راستا، طراحان نمایشگر داشبورد افقی را معرفی کرده‌اند که دیدی پانورامیک به راننده داده و احساس فضایی باز و جادار را ایجاد می‌کند که نمای داخلی را از نظر بصری بازتر می‌کند.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-2b
مجموعه‌ی ابزارهای مرکزی از نمایشگری هوشمند بهره می‌برد که سرعت خودرو و وتور و گردش انرژی و سایر اطلاعات خودرویی را نمایش می‌دهد. می‌توان این نمایشگر را به نمایشگر سیستم راهبری تبدیل کرد که اطلاعات مسیر و نیز سیستم اطلاعات و سرگرمی را نشان خواهد داد.
مونیتورهای دو طرف نمایشگر راننده به دوربین‌هایی متصل است که به عنوان آینه‌ی جانبی عمل می‌کند. یک نمایشگر هشدار در پایین شیشه‌ی جلو سرعت و اطلاعات حداقلی لازم را ارائه می‌کند که ایمنی را بهبود داده و باعث می‌شود راننده نیاز کمتری به چشم برداشتن از جاده داشته باشد.
میتسوبیشی موتورز بر اساس تکنولوژی‌های کنترل تمام الکتریکی و چهار چرخش که در سطح اولا صنعت خودرو قرار دارد، قصد دارد تا اس.یو.وی را به قلمرو جدید خود تبدیل کند.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-24
کانسپت GT-PHEV میتسوبیشی از افزونه‌ی سیستم هیبرید الکتریکی استفاده می‌کند که مشخصا برای اس.یو.وی‌ها طراحی شده است. در نتیجه، این خودرو به محدوده‌ی حرکت ۱۲۰ کیلومتر (صرفا الکتریک) و مجموعا ۱۲۰۰ کیلومتر (با باک و باتری پر) می‌ٰسد و میزان آلایندگی آن ۲۶ گرم بر کیلومتر است.
برای این کانسپت، ۳ موتور درنظر گرفته شده است. یک موتور ۹۰ کیلو واتی برای چرخ جلو و دو موتور ۴۵ کیلو وات بر روی چرخ‌های عقب. سیستم محرکه همچنین از سیستم چهار چرخ کنترل A-AWC استفاده می‌کند. با ترکیب دفرانسیل فعال جلو (AFD) که توزیع گشتاور بین چرخ‌های جلو را کنترل می‌کند، سیستم کنترل فعال AYC در عقی و کنترل پایداری (ASC) سیستم A-AWC بهبود چشمگیری در شتاب، دور زدن و ترمز خودرو ایجاد کرده است.
mitsubishi-gt-phev_concept-2016-1280-1b
کانسپت GT-PHEV میتسوبیشی با بکار گرفتن بهینه‌ی اصلاعاتی که از سیستم‌های ارتباطی فراهم می‌شود، سنسورها و دوربین‌های داخل ماشین، عملکرد و خوشیاری محیطی خودرو را به سطح جدیدی ارتقا داده است. به عنوان مثال، هنگامی که راننده بر روی سیستم راهبری خودرو مقصدی را مشخص می‌کند، سیستم متصل به اینترنت، به‌طور خودکار به دنبال اطلاعاتی درباره‌ی وضعیت جوی، دما، پستی و بلندی جاده و شرایط سطحی جاده در مسیر مورد نظر می‌گردد و بر این اساس مدیریت بهینه‌ی انرژی و توزیع بهتر مصرف سوخت را برنامه‌ریزی می‌کند.

کانسپت GT-PHEV میتسوبیشی با بکار گرفتن بهینه‌ی اصلاعاتی که از سیستم‌های ارتباطی فراهم می‌شود، سنسورها و دوربین‌های داخل ماشین، عملکرد و خوشیاری محیطی خودرو را به سطح جدیدی ارتقا داده است.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر کانسپت میتسوبیشی GT-PHEV سال ۲۰۱۶

به اشتراک بگذارید :