دیدن، شنیدن، حس کردن و بالاتر از همه راندن با مرسدس بنز C62 کوپه

کلاس C مرسدس پرفروش‌ترین مدل این سری بوده و محور موفقیت این شرکت است. از آغاز معرفی در سال ۲۰۱۱ ورژن کوپه به طور پیوسته موفقیت خود را ادامه داده و با C63 AMG کوپه «سری سیاه» (Black Series) به اوج خود رسیده است.

مرسدس بنز C62 کوپه
مرسدس AMG نقطه‌ی عطف جدیدی در تاریخ برند ایجاد کرده است: C63 کوپه جدید یک گام دیگر در مسیر شاخص بودن فنی و بصری است. تغییرات فنی گسترده‌ی آن در نگاه اول هم قابل مشاهده است: نمای جلویی خیره کننده و قوس‌های چرخ‌های عقب، پنهای بیشتر و چرخ‌های بزرگتر ظاهری عضلانی‌تر به کوپه می‌دهد و در عین حال زمینه‌ای برای تحرک بیشتر طولی و عرضی فراهم می‌کند. موتور ۴ لیتری توربودوقلوی آن ۳۵۰ کیلو وات (۴۷۶ اسب بخار) قدرت یا ۳۷۵ کیلو وات (۵۱۰ اسب بخار) قدرت تولید می‌کند و ساخت خود مرسدس بنز است، درست مثل سیستم تعلیق AMG RIDE CONTROL و ضربه‌گیرهایی به صورت الکتریکی کنترل می‌شود، و ساختار AMG DYNAMIC SELECT که امکان کنترل و انتخاب مد های انتقال قدرت را فراهم می‌کند.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-78
کلاس C مرسدس پرفروش‌ترین مدل این سری بوده و محور موفقیت این شرکت است. از آغاز معرفی در سال ۲۰۱۱ ورژن کوپه به طور پیوسته موفقیت خود را ادامه داده و با C63 AMG کوپه «سری سیاه» (Black Series) به اوج خود رسیده است.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-31
توبیاس مویر، ریسس هیات مدیره می‌گوید: « C63 کوپه‌ی جدید نمایانگر تصویر ما از پیشرفت است: این خودرو دینامی طولی و عرضی چشمگیر و در سطح بالایی دارد و مصرف سوخت آن بهبود یافته است. به علاوه با طراحی عضلانی آن حرکت جسورانه‌ای انجام داده‌ایم. ازین به بعد، مشتریان ما می‌توانند پیشرفت را با تمامی حواسشان احساس کنند: دیدن، شنیدن، حس کردن و بالاتر از همه راندن!» مرسدس AGM C63 در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵ در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت (IAA) بخ نمایش درآمد. ورود آن بهبازار در مارس ۲۰۱۶ بود.
این خودرو از همان نگاه اول با ظاهر تاثیرگذارش بیننده را خیره می‌کند. طراحی خارجی آن به طور چشمگیری از مدل مرسدس بنز متفاوت است. موتور ۸ سیلندر و افزایش پهنا در محورهای جلو و عقب باعث شده تا طراحی جدید جلو و عقب خودرو خاص این مدل انجام شود. قوس چرخ‌ها باعث می‌شود تا جلوی این کوپه ۶۴ میلیمتر و عقب آن ۶۶ میلیمتر پهن‌تر شده و خودرو بهتر جاده را دربر بگیرد.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-09
مواد با کیفیت بالا و به دقت انتخاب شده و ساخت دقیق و ظریف سطحی از کیفیت را فراهم می‌کند که حتی در کلاس‌های بالاتر هم کمیاب است.
این خودرو از نظر موتور جایگاهی استثنایی در میان رقبا به خود اختصاص می‌دهد؛ چون تنها خودروی در این بخش است که موتور ۸ سیلندر توربودوقلو دارد. در نتیجه مرسدس خواسته‌ی آن دسته از مشتریان را براورده می‌کند که میل دارند صدای شاخص موتور را با خروجی قدرت و گشتاور ترکیب کنند.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-04
راننده همچنین می‌تواند از عملکردی بی‌رقیب بهره ببرد:S C63 کوپه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۳٫۹ ثانیه طی می‌کند و C63 کوپه در ۴ ثانیه. این باعث می‌شود که کوپه اندکی از سدان سریعتر باشد که به دلیل تایرهای پهن‌تر و نسبت‌های کوچک‌تر محور عقب است. حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است ( که به صورت الکتریکی توسط پکیج راننده‌ی AMG به ۲۹۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.)
ویژگی خاص این موتور ۴ لیتری توربو دوقلو این است که توربوشارژرها نه در خارج سیلندرها، بلکه در بین آنها و در داخل بخش V شکل جا گرفته‌اند. مزیت اصلی این طراحی ساختار فشرده‌ی موتور، پاسخ‌گویی بهینه و گازهای آلاینده‌ی کمتر است.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-02
هدف دیگر۷ صدای شاخص و تیپیک یک موتور V8 بوده است که به‌طور خاص برای کوپه تعدیل شده است. سیستم خروج گازها با تکنولوژی فلپ که مشخصا برای این مدل درنظر گرفته شده به طور استاندارد استفاده شده است. این سیستم به‌طور خودکار و بر اساس سیستم داینامیک سلکت، مد انتقال قدرت، قدرت مورد نیاز راننده و سرعت موتور کنترل می‌شود. صدای موتور بین صدایی آرام (مناسب برای طفرهای طولانی) تا صدایی شدید (و لذت بخش) قابل تنظیم است. در هر صورت سیستم خروجی گازها به گونه‌ای طراحی شده تا تمامی محدودیت‌ّهای صوتی لازم فارغ از تنظیمات سیستم فلپ در همه حال رعایت شود.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-2f
سیستم انتقال قدرت نقش بزرگی در شخصیت اسپرتی مرسدس AMG C63 جدید ایفا می‌کند. SPEEDSHIFT MCT هفت سرعته‌ی اسپرت با دینامیک قابل تنظیم و گستره‌ی عملکردش راننده را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تغییر دنده چه به صورت اوتوماتیک انجام شود، یا به صورت دستی و توسط کلیدهای کنار فرمان، از مدل‌های قبلی بسیار سریعتر عمل می‌کند.
mercedes-benz-c63_amg_coupe-2017-1280-5f
تحرک چشم‌گیر و سرعت پیچ‌های تند در کوپه C63 محصول سیستم تعلیقی است که مجددا به صورت کامل طراحی شده است.
کوپه همچنین سطح بالایی از ایمنی را ارائه می‌کند. به صورت استاندارد سیستم‌های «کمک به تمرکز»، تشخیص خواب آلودگی و سیستم پیشگیری از تصادف (COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS) ارائه شده که از تصادف عقب جلو گیری می‌:ند. سیستم‌های کمک راننده‌ی متععد دیگری نیز برای راحتی و امنیت بیشتر به صورت احتیاری برای کوپه C63 عرضه شده است.

کلاس C مرسدس پرفروش‌ترین مدل این سری بوده و محور موفقیت این شرکت است. از آغاز معرفی در سال ۲۰۱۱ ورژن کوپه به طور پیوسته موفقیت خود را ادامه داده و با C63 AMG کوپه «سری سیاه» (Black Series) به اوج خود رسیده است.

تصویر مرتبط

گالری تصاویر مرسدس بنز C62 کوپه

به اشتراک بگذارید :