آیا تویوتا ایونیک رکورددار می‌شود؟

هیوندایی به تازگی رکورد جدید زمینی را در دشت‌های نمک “بونفیل” به ثبت رسانده است.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “اتوگاید”، اولین خودروی سرعتی آماده شده هیوندایی که “ایونیک” نام دارد و یک خودروی هیبریدی محسوب می‌شود، در تست‌های اولیه قابلیت سرعتی برابر با ۲۵۳ کیلومتر بر ساعت را از خود نشان داد. اما جدیدترین تست سرعت این خودرو در دشت‌های نمک بونفیل رکورد ۲۵۷ کیلومتر بر ساعت را هم به ثبت رسانده است. دشت نمک بونفیل یوتا به شکلی سنتی برای ثبت سرعت خودروها در نظر گرفته می‌شود و برای خودروها مکانی چالش برانگیز است.
101

برای ثبت این رکورد سرعت، مهندسان شرکت اصلاحات زیادی را روی خودرو اجرایی کردند. این اصلاحات شامل سبک‌تر کردن خودرو با حذف بسیاری از لوازم جانبی، تقویت موتور، سامانه انتقال قدرت، حذف تهویه هوا و تقویت سامانه تعلیق می‌شود. اصلاحات گسترده‌ای نیز روی سامانه آیرودینامیک خودرو صورت گرفته و در مقابل نیز ساختارهای امنیتی راننده افزایش یافته است. به منظور کنترل سرعت در مواقع بحرانی خودرو یه یک چتر در زیر محفظه عقب مجهز شده است.
102

103

میریکا گرادو مدیر مهندسی و کیفیت هیوندایی موتور در آمریکا در این خصوص گفت: نقش کلیدی این تست‌ها بر نمونه اولیه به منظور تضمین شاخص‌های اولیه سرعتی صورت می‌گیرد. این شاخص‌ها از مسائلی به شمار می آیند که بر اساس خواست‌های مشتریان تغییر خواهند کرد.
105

106

تست های سرعتی انجام شده گروه مهندسی هیوندایی را تحت تاثیر قرار داده است. این مجموعه از ارزیابی ها دید و نگرش مهندسان هیوندایی را برای بهتر کردن عملکرد خودرو تغییر می‌دهند و به افزایش کیفیت و بهبود عملکرد خودرو منجر خواهند شد.
107

Ioniq Land Speed Record Car

Ioniq Land Speed Record Car

هیوندایی اعلام کرده است، تمام اصلاحات صورت گرفته برای افزایش سرعت انجام می‌گیرد و قرار است این مدل به سرعتی‌ترین خودروی این برند تبدیل شود. هرچند نظرات کارشناسی نیز مخالف این ادعاست و تصور می‌شود تمام قدرت و شتاب این مدل هیبریدی در این محدوده خلاصه شود.

هیوندایی به تازگی رکورد جدید زمینی را در دشت‌های نمک “بونفیل” به ثبت رسانده است.

به اشتراک بگذارید :