نمودار کیفیت خودروهای داخلی تا پایان مهر ماه

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی ملی خودروهای ساخت داخل مربوط به مهر ماه را منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مهر ماه ۹۵ سه خودرو توانستند با بهبود شرایط کیفی وضعیت کیفی خود را ارتقاء دهند .

در رنج خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان خودروی تیگو ۵ ساخت مدیران خودرو توانست از ۲ ستاره در ماه قبل به ۳ ستاره ارتقاء یابد.
112

خودروی دیگری که توانسته یک ستاره جدید دریافت کند، آریو تولیدی در سایت بن رو است که از میان تک ستاره ها خارج و دو ستاره ای شد

بر این اساس در رنج خودروهای ۵۰ تا ۷۰ میلیون توماناین خودرو از۱ ستاره کیفی به ۲ ستاره افزایش یافت.

در گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان خودروی پژو ۲۰۶ اس دی از ۲ ستاره کیفی در شهریور ماه به ۳ ستاره در مهر ماه افزایش یافته است.

همچنین بر اساس این گزارش در مهرماه امسال ۷۸هزار و ۸۱۶ دستگاه خودرو سبک تولید شد که ۹۴درصد از حجم تولیدات به خودروهای سواری و ۶درصد دیگر به خودروهای وانت اختصاص دارد.

خودروهای سبک تولیدی کشور در این ماه شامل ۳۴ مدل خودرو در گروه سواری و ۷ مدل در گروه وانت هستند. در گروه وانت، خودروهای وانت نیسان دوگانه‌سوز و وانت دیزل زامیاد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را به خود اختصاص داده‌اند.

در گروه سواری، خودروهای پژو ۲۰۶ و آریو به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را در این ماه به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی ملی خودروهای ساخت داخل مربوط به مهر ماه را منتشر کرد.

به اشتراک بگذارید :